W dzisiejszych czasach panuje silny trend w kwestii ekologicznego podejścia do życia w różnych jego dziedzinach. Dotyczy to również kosmetyków i dbałości o własne zdrowie oraz urodę.

Kosmetyki ekologiczne są produktami w pełni naturalnymi, które muszą posiadać certyfikaty i pełną dokumentację dla wszystkich składników, z których powstały. W ich składzie nie ma miejsca na wiele składników, które powszechnie stosowane są w produktach bardziej komercyjnych.

W związku z tym nie znajdziemy w nich m.in. sztucznych barwników, parafiny, gikolu etylenowego, kolagenu i licznych innych substancji konserwujących. Krótko mówiąc, są one stworzone w taki sposób, aby pielęgnować i wzmagać naturalne piękno skóry.

Wyjątkowe kosmetyki dla wymagającej kobiety

kosmetyki-naturalne

Najstarszą firmą na polskim rynku, która oferuje kosmetyki ekologiczne, jest Laboratorium Femi. Obecna jest od przeszło 28 lat, w trakcie których zyskała ogromne zaufanie wielu klientek, dla których pielęgnacja nie polega na wybraniu pierwszego  lepszego kosmetyku na półce w drogerii.

Znaczenie ma działanie każdego składnika i ich połączenie, które gwarantuje odpowiednie odżywienie i rozwiązywanie problemów, z jakimi boryka się nasza skóra. Femi zyskało zaufanie wielu wymagających klientek, dzięki ogromnej wiedzy i profesjonalnemu podejściu.

Założycielka firmy Hanna Łopuchow jest z wykształcenia farmaceutką, technologiem receptur ekologicznych, fitoterapeutą, a także z zamiłowania i pasji botanikiem i aromaterapeutką.

Jej doświadczenie i zaufanie jakim cieszą się sprzedawane od niemal trzech dekad kosmetyki sprawiają, że można spokojnie ocenić je jako produkt najwyższej jakości, który sprawdzi się nawet u klientek o najwyższych wymaganiach. Zapraszamy do lektury bloga FEMI o kosmetykach ekologicznych.

Dla wegan i wegetarian

Gdy laboratorium Femi rozpoczęło swoją działalność niemal 30 lat temu, to z pewnością wegańskie i wegetariańskie poglądy nie cieszyły się popularnością w naszym kraju. Były nawet odbierane jako fanaberia czy ekscentryzm.

Jednak właśnie na takim podejściu do produktów oparta została filozofia Femi, która odniosła sukces, trafiając w gusta klientek, które poszukiwały lepszych i bardziej naturalnych kosmetyków do pielęgnacji swojej skóry.

Produkcja kosmetyków ekologicznych kieruje się specyficznymi zasadami. Istotne jest tu dokładne prezentowanie nie tylko samych produktów, które są wykorzystywane w formułach, ale i ich odpowiedniego pochodzenia. Sprawdzana jest bowiem jakość gleby czy stosowane środki i nawozy.

W takim ujęciu firma, która zajmuje się produkcją, jest dla klientów całkowicie transparentna. Dzięki temu dokładnie wiemy, co nakładamy na swoją skórę, jesteśmy w stanie określić, jakie będzie działanie i czy nie występują w składzie substancje alergizujące.

Jednocześnie kosmetyki ekologiczne nie mogą naruszać procesu naukowego podejścia do receptur czy przyczyniać się do stwarzania zagrożenia dla zwierząt. Są to podstawowe zasady, jakimi przez lata swojej działalności kierowało się laboratorium Femi i nadal mu hołduje.

Skąd bierze się wyjątkowość kosmetyków ekologicznych?

naturalne-kosmetyki

Podobnie jak w wielu innych dziedzinach, tak i tutaj podstawą sukcesu jest niesłabnąca pasja. W tym wypadku dotyczy ona nietuzinkowości świata, w którym przyszło nam żyć, jak również piękna, które pochodzi od każdego z nas. Nie bez znaczenia są oczywiście wykorzystywane składniki.

W wielu produktach kosmetyczny widuje się bowiem zwykłą wodę, jako rodzaj podstawy do dalszego działania. W przypadku kosmetyków Femi wykorzystywany jest w tym celu niezwykle cenny hydrolat róży damasceńskiej.

Z całą pewnością produkty marki przeznaczone są przede wszystkim dla klientów świadomych pod względem ekologicznym, czy też własnej urody i potrzeb swojej skóry.

Kosmetyki te kierowane są do osób, które czytają etykiety i ma dla nich znaczenie, co się na nich znajduje, jak również, w jaki sposób wpłynie na kondycje i wygląd ich skóry. Dopiero w takiej kombinacji produkty w pełni ekologiczne zostaną przez klientów najsilniej docenione.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.