Odpowiednie, czyli zapewniające komfort i bezpieczeństwo, środki higieniczne do wykorzystania podczas okresu to jedna z podstaw dobrego samopoczucia. Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się kubeczki menstruacyjne.

Tampony i podpaski przez długi czas były jedynymi rozwiązaniami, jeśli chodzi o środki higieniczne wykorzystywane przez kobiety podczas okresu. Nowością, na którą z wielu względów decyduje się coraz więcej kobiet, są kubeczki menstruacyjne.

Kubeczki-menstruacyjne

To zupełnie nowe rozwiązanie, warte bliższego poznania. Choćby dlatego, że używanie kubeczków menstruacyjnych to wiele zalet, które pozwolą czuć się pewniej podczas dni menstruacji.

Kubeczek menstruacyjny – czym jest

Spis treści

Kubeczek menstruacyjny przypomina wyglądem kieliszek. Jest on wykonany z bezpiecznego, bardzo elastycznego materiału, który nie podrażnia pochwy i nie wywołuje reakcji alergicznych – z medycznego silikonu. Kubeczek menstruacyjny odpowiednio zaaplikowany zbiera z pochwy krew menstruacyjną.

Łatwo jest też wyjąć kubeczek menstruacyjny dzięki miniuchwytowi, którym jest on zakończony. Do najpopularniejszych kubeczków menstruacyjnych należą te pochwowe, ale istnieją także takie umieszczane na szyjce macicy.

Jak wybrać rozmiar kubeczka menstruacyjnego

Kobiety różnią się od siebie budową anatomiczną narządów płciowych. Dlatego też ważne jest, by dobrać odpowiedni rozmiar kubeczka menstruacyjnego. Tylko wtedy będzie on należycie chronił bieliznę przed pobrudzeniem i będzie przez kobietę niewyczuwalny.

Gdy chcemy mieć odpowiednio dobrany kubeczek menstruacyjny, należy wziąć pod uwagę to, jak obfite są miesiączki oraz rozmiar i elastyczność pochwy. Istotne jest też to, czy kobieta rodziła dziecko, czy nie.

Dla ułatwienia wyboru odpowiedniego kubeczka menstruacyjnego, ich producenci umieszczają na swoich stronach odpowiednie tabelki z rozmiarami i podpowiedziami. Dzięki temu kubeczki menstruacyjne będą odpowiednio dopasowane, a tym samym zapewnią pełen komfort użytkowniczkom. Rozmiar kubeczków to trzy parametry: pojemność, średnica oraz wysokość.

Zalety kubeczków menstruacyjnych

Wiele kobiet ma wątpliwości co do używania kubeczka menstruacyjnego z powodu jego aplikacji. Jednak założyć kubeczek menstruacyjny nie jest trudno, umieszcza się go podobnie jak tampon, tylko kubeczek wsuwamy znacznie płycej.

Łatwe jest też wyjmowanie kubeczka – od dwóch do czterech razy dziennie – w tym celu należy wsadzić do pochwy dwa palce i ścisnąć nimi brzegi kubeczka i w ten sposób delikatnie go wyjąć.

Łatwe stosowanie kubeczka można uznać więc za pierwszą z zalet tego środka higieny. A to nie wszystko. Kubeczek menstruacyjny to także rozwiązanie:

  • ekologiczne – jest wielokrotnego użytku;
  • ekonomiczne – jednorazowy wydatek, a odpowiednio używany i konserwowany kubeczek posłuży nam przez kilka lat;
  • komfortowe – wysokiej jakości kubeczki – takie jak kubeczki Perfect Cup – można opróżniać co dwanaście godzin;
  • zdrowe – wystarczy odpowiednio dobrać rozmiar kubeczka, by nie podrażniał on pochwy; kubeczek nie wysusza też pochwy i nie wpływa negatywnie na jej środowisko bakteryjne i nie przyczynia się do wystąpienia grzybicy;
  • elastyczne – jednego rozmiaru kubeczka można używać przez cały czas trwania okresu, także podczas obfitych krwawień.

Jak każdy stosunkowo nowy na rynku produkt, kubeczek menstruacyjny może wzbudzać pewne  wątpliwości. Warto się ich pozbyć, wypróbowując polski wysokiej jakości produkt. Kubeczek menstruacyjny Perfect Cup zapewnia komfort, wygodę i dyskrecję podczas menstruacji niezależnie od stylu życia kobiety.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.