Tabletki antykoncepcyjne to jedną z najpopularniejszych hormonalnych metod zapobiegania ciąży. Panie często decydują się na ten sposób, ponieważ jest on bezpieczny, skuteczny oraz po odpowiednim dopasowaniu nie wiąże się z przeciwwskazaniami czy nie ma skutków ubocznych. Dużym zainteresowaniem cieszą się  tabletki doustne dwuskładnikowe.

Łączą one działanie estrogenu i progesteronu, a właśnie te hormony zatrzymują owulację, czyli nie dopuszczają do uwolnienia komórek jajowych z jajników. Zmieniają również parametry śluzu oraz hamują także dojrzewanie komórek jajowych.

Wiele pań sięga po dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne regularnie i coraz chętniej doskonałym dla nich wyjściem jest recepta online. Oczywiście to idealna metoda także w sytuacjach awaryjnych.

Dlaczego kobiety sięgają po tabletki antykoncepcyjne?

Popularność tabletek antykoncepcyjnych jest związana przede wszystkim z ich bardzo wysoką skutecznością. Dlatego dają poczucie bezpieczeństwa. Wymagają także regularnego stosowania i dostępne są tylko na receptę.

Coraz więcej pań zamawia tabletki antykoncepcyjne online, korzystając z nowoczesnych możliwości. To wygodne i praktyczne rozwiązanie sytuacji, w której nie można z różnych powodów otrzymać fizycznej recepty.

Jak w każdym innym wypadku niezbędna będzie konsultacja z lekarzem, który oceni stan zdrowia i zdecyduje, czy nie ma przeciwwskazań, by dany lek przepisać. Recepta na antykoncepcję jest niezbędna, by kontynuować terapię oraz wówczas, gdy będziemy potrzebować tak zwanej „tabletki po”.

Po wizycie online otrzymuje kod eRecepty, który podaje się w aptece razem z numerem PESEL. Jest on przesyłany SMS-em oraz mailem, a także można sprawdzić na internetowym koncie pacjenta i stamtąd pobrać eReceptę.

Zamów konsultacje online

tabletki-antykoncepcyjne-online

Przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych wymaga systematyczności. I dlatego pacjentki zwracają uwagę na to, by mieć ciągły dostęp do swojego lekarza. Obecnie można przedłużyć recepty online, co w dobie pandemii bardzo ułatwia życie.

Może się także zdarzyć, że czas oczekiwania na kolejną wizytę u specjalisty jest bardzo długi lub też nasz lekarz z różnych powodów nie przyjmuje. Wówczas warto skorzystać oferty zdalnych przychodni. Po konsultacji ginekologicznej na portalu zostanie przepisana recepta na tabletki antykoncepcyjne online.

Jest to wygodne, nie wymaga wyjścia z domu, a w ciągu dwóch godzin można mieć dokument na swoim smartfonie. Poza tym nie trzeba czekać w kolejkach w przychodni, a sama konsultacja odbywa się w komfortowych warunkach. Poza e-receptą można uzyskać również poradę lekarską.

W czasie pandemii taki kontakt ze specjalistą jest szczególnie istotny. Wiele gabinetów zawiesiło swoją działalność, a pacjentki, które systematycznie sięgają po antykoncepcję, zaczęły mieć problem z dostępem do specjalistów i oczywiście leków.

Popularne dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne

Konsultacja lekarska jest niezbędna, aby otrzymać receptę na tabletki antykoncepcyjne. O ile lekarz prowadzący przedłuża takie zlecenie bez problemu, o tyle nowy specjalista będzie miał szereg pytań, by sprawdzić, czy nie istnieją przeciwwskazania do przyjmowania tego typu preparatów.

Warto nie czekać się do ostatniej tabletki z wizytą u lekarza, bo może się to skończyć nerwowym poszukiwaniem jakiegokolwiek rozwiązania, a stres nie jest potrzebny. Można skorzystać z konsultacji zdalnych, odpowiedzieć na zadawane pytania i w efekcie otrzymać receptę online na potrzebne leki.

Ją bez problemu zrealizuje się w dowolnej aptece. Jeszcze innym przypadkiem staje się antykoncepcja awaryjna. Jest to kolejna opcja obok antykoncepcji hormonalnej czy też metod mechanicznego zapobiegania ciąży. Ta zwana tabletka dzień po wymaga oczywiście otrzymania recepty. Można ją stosować w ciągu 3 dni po niezabezpieczonym zbliżeniu.

Bezpieczne korzystanie z tabletek antykoncepcyjnych

Antykoncepcja awaryjna (doraźna czy kryzysowa) jest dostępna w każdej aptece. By po nią sięgnąć, należy mieć receptę wystawioną ginekologa lub lekarza POZ. Co istotne, w tym wypadku niezwykle ważny jest czas, ponieważ skuteczność tabletki w dużym stopniu zależy od czasu jej przyjęcia.

Jeśli nie uda się umówić do lekarza, jedynym rozwiązaniem staje się recepta online. Po konsultacji czy wypełnieniu specjalnego kwestionariusza dostępnego na stronie wirtualnej przychodni można otrzymać zlecenie i  wykupić w aptece przepisane leki.

Antykoncepcja awaryjna minimalizuje ryzyko zapłodnienia poprzez opóźnienie uwolnienia komórki jajowej. Zawarte hormony przesuwają terminu owulacji, co w większości przypadków uniemożliwia zapłodnienie.

Oczywiście tabletka musi być przyjęta, zanim zarodek zagnieździ się w ścianie macicy. W aptekach znaleźć można dwa preparaty o tego typu działaniu. Warto pamiętać o tym, że jest dość duża inwestycja i faktycznie warto tego typu alternatywę traktować faktycznie awaryjnie.

W sytuacji, gdy ważny jest czas, konsultacje online stają się najlepszym z możliwych rozwiązań. Ta metoda antykoncepcji nie może być stosowana regularnie, lecz doraźnie. Skutki uboczne związane, chociażby z przesunięciem cyklu menstruacyjnego mogą być nieco uciążliwe.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.