Niestety, skóra bobaska jest bardzo wrażliwa, a noszenie pieluchy będzie ją podrażniać i narażać na infekcję. Każdy rodzic stoi przed ryzykiem ujrzenia poparzonej pupy u swojego dziecka, a zapobiec temu stanu rzeczy może przecież dobrej jakości krem.

Warto mieć maść na odparzenia w swojej apteczce. Wówczas będzie można po nią sięgnąć w alarmowej sytuacji, bez konieczności udawania się do apteki i tracenia cennego czasu. Po jaki produkt warto jednak sięgnąć?

Dobrej jakości maść na poparzenia

sudocrem-na-poparzona-pupe-niemowlaka.jpg

Pieluszkowe zapalenie skóry to zmora wszystkich rodziców. Nie dość, że pupa jest zaczerwieniona i podrażniona, to maluszek odczuwa duży dyskomfort, co może sygnalizować krzykiem lub płaczem.

Warto w tym momencie zaaplikować na poparzony obszar skóry krem, który załagodzi występujące objawy, a także przyniesie dziecku ulgę. Który jednak produkt wybrać spośród wielu dostępnych na rynku?

Warto wyróżnić Sudocrem Expert, który ma skuteczny i hipoalergiczny skład. Znaleźć w nim można tlenek cynku (działanie łagodzące i ochronne), alkohol benzylowy (działanie miejscowo znieczulające i dezynfekujące), benzoesan sodu (działanie roztoczobójcze i wszobójcze), cynamonian benzylu (właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze) oraz lanolinę (działanie nawilżające i natłuszczające).

Mieszanka ta sprawia, że krem działa regenerująco, ochronnie i łagodząco.

Jak stosować Sudocrem?

Sudocrem jest bardzo łatwy do stosowania. Należy jednak bezwzględnie przestrzegać zasad higieny. Dlatego przed nałożeniem kremu, trzeba umyć ręce, a także oczyścić delikatnie obszar, na który zostanie nałożona maść.

Bardzo ważne jest, by skóry nie pocierać, co może jedynie pogarszać sytuację. W następnej kolejności wystarczy nałożyć odrobinę kremu na palec. Sudocrem jest bardzo wydajny, nie trzeba aplikować go zbyt wiele, by był skuteczny.

Maść wciera się delikatnymi i kolistymi ruchami, aż do uzyskania przezroczystej warstwy. Jeśli na skórze widoczne są białe plamy, oznacza to, że nałożyliśmy zbyt wiele kremu.

Nadwyżkę można delikatnie usunąć np. za użyciem chusteczki higienicznej. Warto poczekać aż krem się wchłonie i wstrzymać się z zakładaniem pieluszki. W czasie występowania odparzeń dobrze jest, jeśli skóra może odpocząć i swobodnie oddychać. Przyśpieszy to proces jej regeneracji. Sam efekt działania kremu widoczny jest już kilka godzin po aplikacji.

Co ważne, łagodzi on także dyskomfort, jaki dziecko odczuwa.

Warto dodać, że Sudocrem sprawdzi się także jako środek profilaktyczny. Wystarczy, że będziemy go nanosić na skórę dziecka przy każdorazowej zmianie pieluszki. Maść utworzy wówczas na skórze warstwę ochronną, która będzie zapobiegać występowaniu odparzeń.

Trzeba mieć jednak na uwadze, że pieluszkowe zapalenie skóry wynika z wielu czynników, np. niewłaściwej pielęgnacji, antybiotykoterapii, wysokiej temperatury otoczenia. Dobrze jest także pamiętać o dobrej jakości pieluszkach i przewiewnych ubrankach (najlepiej z bawełny).

Stan skóry dziecka powinien być nieustannie monitorowany – wówczas już przy pierwszych symptomach odparzeń, można zaaplikować krem i szybko rozwiązać problem. Maść może być stosowana tak często, jak tylko jest to potrzebne. Nie ma ryzyka przedawkowania produktu.

Każdy rodzic powinien mieć w swojej apteczce maść na poparzoną pupę u noworodków. Można ją łatwo i niedrogo zakupić w każdej aptece. Warto jednak mieć na uwadze, jaki produkt kupujemy. Poszczególne kremy różnią się składem, a co za tym idzie – skutecznością. Bezpiecznym wyborem jest Sudocrem Expert.

To niedroga i wydajna maść, która posiada bardzo dobry, a także hipoalergiczny skład. Cechuje się również uniwersalizmem: można ją stosować w celach leczniczych i profilaktycznych. Jest łatwa w aplikacji, a co najważniejsze: przywraca dziecku komfort i szybko łagodzi stan zapalny.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.