Maseczki na twarz poprawiają stan cery niemal z dnia na dzień, choć najlepsze efekty stosowania maseczek ujrzysz po kilku zabiegach. Maseczki w pewien sposób uspokajają cerę, dostarczając jej składników których brakuje nam stosując zwykłą pielęgnację twarzy. Maseczki do twarzy muszą stać się Twoim rytuałem który przyniesie wymierne korzyści dla Twojej cery!

Maseczka na twarz codziennie?

Część z maseczek do twarzy możesz stosować codziennie jednak muszą być to delikatne maseczki, jak np.

 • maseczki nawilżające
 • maseczki liftingujące
 • maseczki odżywcze

Jeśli natomiast chodzi o maseczki oczyszczające i maseczki ściągające to nie wolno Ci, stosować ich częściej niż 3-4 razy w tygodniu!

Maseczki nawilżające

Nawilżanie twarzy nigdy nie stanowi problemu, tak samo jak problemu nie stanowi picie wody w dowolnych ilościach. Twoje ciało i Twoja twarz, nigdy nie powiedzą stop nawilżaniu!  Pamiętaj, że im bardziej nawilżysz cerę, im więcej dostarczysz jej retinolu – tym dłużej cera zachowa zdrowy, śwież i młody wygląd!

Maseczki vs kremy

Nawet bardzo częste i intensywne nawilżanie cery maseczkami nawilżającymi nie wyrządzi jej krzywdy! bardzo ciężko “przedawkować” maseczki nawilżające. Przewagą takich maseczek nad kremami jest to, że maseczki mają o wiele bogatszy skład i konsystencję od kremu. Dlatego tak szybko widać efekty stosowania maseczki do twarzy.

Jedynie zalecałabym ostrożność podczas częstego stosowania maseczek jeśli Twoja cera jest problematyczna, zatkanie porów dowolnego rodzaju maseczką jest w takim przypadku dość łatwe :/

Jedyną alternatywą dla cery bardzo wrażliwej i problematycznej są maseczki antystresowe i relaksujące, te  można nakładać na twarz dosłownie codziennie.

Maseczki oczyszczające

maseczki-do-twarzy

Maseczki oczyszczające naruszają barierę ochronną Twojej cery! Im częstsze stosowanie maseczek oczyszczających które zdzierają stary naskórek, tym intensywniejsza odbudowa nowego naskórka.

Procesowi odbudowy naskórka towarzyszy także wydzielanie się sebum a to sprawi, że Twoja cera będzie błyszczeć się jak jeszcze nigdy dotąd, dlatego tak ważny jest umiar w stosowaniu maseczek oczyszczających!

Możesz spróbować maseczki z pokrzywy która reguluje wydzielanie sebum ale ja bym raczej postawiła na zdrowe odstępy między jedną maseczką oczyszczającą a drugą.

Najlepiej raz w tygodniu stosuj następujące maseczki:

 • maseczki oczyszczające
 • maseczki peel-off
 • maseczki eksfoliujące

Rada szczególnie dla kobiet z cerą naczynkową, wrażliwą i suchą. Jeśli masz cerę mieszaną, tłustą lub normalną, możesz zaryzykować częstsze zabiegi oczyszczające skórę ale czy warto ryzykować uszkodzenie naskórka i zbytnie wydzielanie się sebum?

Nie ma czasu na maseczki?!

To chyba kiepska wymówka, przygotowanie maseczki do twarzy to dosłownie 2 minuty, nałożenie maseczki to kolejne 2 minuty, teraz możesz wrócić do swoich zajęć i odczekać te 10-15 min. w zależności od rodzaju maseczki i po bólu.

Naprawdę zachęcam Was dziewczyny abyście nakładały maseczki na twarz, jest widoczna gołym okiem różnica, że maseczki działają, wystarczy tylko dobrze rozpoznać rodzaj swojej cery i kupić właściwą maseczkę!

Ulubione maseczki

Moje ulubione maseczki do twarzy to maseczki których efekt stosowania jest widoczny gołym okiem! są to:

 1. Maseczka z czarnego węgla
 2. Maseczka sodowa
 3. Maseczka rumiankowa
 4. Maseczka imbirowa na przebarwienia
 5. Maseczka z aspiryny gdy pojawi się trądzik

Maseczki są bardzo tanie, np. saszetka maseczki z czarnego węgla kosztuje około 3-4 zł za saszetkę. Są to śmieszne pieniądze a efekt działania maseczek jest naprawdę widoczny na twarzy!

A jaka jest Twoja ulubiona maseczka na twarz?
0 Udostępnień

2 KOMENTARZE

 1. W zupełności zgadzam się ze stwierdzeniem, że maseczki są lepsze niż kremy! Nie ma co wierzyć w te wszystkie reklamy o kremach, które działają cuda. Ja sama na dobre odkryłam maseczki robione w domu ponad rok temu. Wcześniej, chyba z lenistwa, nie skupiałam się na odpowiedniej pielęgnacji cery kupując po prostu krem przeznaczony do cery tłustej. Tymczasem zwykła maseczka przygotowana z dostępnych w każdym domu składników np. mięty czy ogórka może zdziałać cuda. Efekty czuć w zasadzie już od pierwszego zastosowania!

 2. Zgodzę się z Tobą. Mam niestety dość trudną cerę, bo tłustą ze skłonnością do wyprysków, którą naprawdę bardzo ciężko jest utrzymać w dobrym stanie. Próbowałam poradzić sobie z tym na różne sposoby, z marnymi skutkami. W końcu koleżanka poleciła mi maseczkę z pokrzywy na skórę trądzikową. Już po kilku razach zaobserwowałam poprawę. Od tego czasu regularnie nakładam na twarz taką maseczkę i wiele innych (jak mi się któraś znudzi to szukam alternatywy – a jest ich sporo). Jak na razie jestem zadowolona, a dodatkowo oszczędzam pieniądze…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.