Dzisiejsza maseczka z rumianku skradnie Twoje serce, a cerę doprowadzi na wyższy jakościowy poziom! Rumianek uznawany jest za jedno z łagodniejszych ziół znanych ludzkości. Stosowany jest od setek lat.

Ta urocza stokrotka, ma niezwykłe właściwości lecznicze. Może być stosowana wewnętrznie (w postaci naparu o delikatnym aromacie) oraz zewnętrznie, jako tonik do przemywania twarzy albo wyjątkowa, odżywcza i kojąca rumiankowa maseczka do twarzy.

Przemysł kosmetyczny już od dawna wykorzystuje właściwości rumianku w produkcji różnego rodzaju specyfików.

Jednak produkty dostępne w drogeriach, zawsze wzbogacane są o substancje chemiczne, które mają za zadanie wydłużyć żywotność kosmetyku, jednak nie koniecznie służą naszej skórze.

Właśnie dlatego chcę Ci przedstawić kilka prostych przepisów, które pozwolą Ci przygotować w zaciszu własnego domu prostą, skuteczną, a przede wszystkim w pełni naturalną maseczkę do pielęgnacji twarzy.

maseczka-z-rumianku
Maseczka z rumianku

Koszyczki rumianku, ponieważ to właśnie one stanowią surowiec zielarski, są bogatym źródłem witaminy C i witamin z grupy B. Zawierają również cenne minerały takie jak wapń, magnez, potas i cynk.

Rumianek wykazuje silne działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze, dlatego sprawdzi się w walce z trądzikiem i zaskórnikami, a dodatkowo nawilży naszą skórę i odżywi ją. Poniżej przedstawiam Ci kilka prostych przepisów na maseczkę na bazie rumianku.

Nawilżająca maseczka z rumianku

Nawilżenie tłustej skóry jest niezwykle ciężkim zadaniem. Przede wszystkim należy wystrzegać się tłustych kremów, na bazie wazeliny, ponieważ uzyskasz efekt odwrotny od zamierzanego. Nie wolno jednak całkowicie rezygnować z nawadniania skóry.

Warto jednak pamiętać o tym, że skóra tłusta wymaga również odpowiedniego zmatowienia. Ta maseczka pozwoli Ci osiągnąć oba te cele podczas jednego zabiegu, a do jej przygotowania będziesz potrzebowała:

maseczka-z-rumianku-22

Gdy już napar ostygnie, możesz rozpocząć przygotowywanie maseczki. Na początku do małego naczynia wsyp płatki owsiane, dodaj sodę oczyszczoną, miód i cukier.

Składniki dokładnie ze sobą wymieszaj, a następnie powoli dodawaj napar z rumianku (możliwe, że nie będziesz musiała wlewać całego) do uzyskania gęstej, ale możliwej w nałożeni konsystencji. Całość nałóż na twarz, omijając okolice oczu.

Nawilżająca maseczka z rumianku do cery wrażliwej

Również osoby o cerze wrażliwej muszą zachować szczególną ostrożność podczas dobierania kosmetyków do pielęgnacji twarzy. Nieodpowiednie składniki mogą wywoływać podrażnienia skóry i zaczerwienienia.

Rumianek uznawany jest za jedną z łagodniejszych substancji, dlatego z powodzeniem może być stosowany przez osoby o cerze wrażliwej i naczynkowej. Do przygotowania delikatnej maseczki nawilżającej będziesz potrzebowała:

  • 1 torebkę rumianku
  • 4 łyżki oliwy z oliwek
  • 2 łyżki cukru

torebka-rumianku

Wszystkie składniki należy dokładnie ze sobą wymieszać tak, by osiągnąć jednolitą konsystencję. Następnie należy nałożyć maseczkę na twarz. Jeśli masz cerę naczynkową maseczka ta może być również stosowana jako peeling.

Delikatne składniki nie powinny powodować pękania naczynek, jednak przed pierwszym zastosowaniem pamiętaj o zachowaniu szczególnej ostrożności.

Rozjaśniająca maseczka z rumianku

Każda z nas zmaga się z niedoskonałościami cery. Jeśli na Twojej skórze występują liczne przebarwienia, możesz wypróbować tę maseczkę. Dzięki zastosowaniu odpowiednich składników uzyskasz efekt delikatnego rozjaśnienia, a Twoja skóra nabierze młodzieńczego blasku.

Maseczka z rumianku jest również wskazana dla osób, u których z powodu nagromadzonych w organizmie toksyn poszarzała cera. Aby przygotować maseczkę rozjaśniającą, będziesz potrzebowała:

  • 1 torebkę rumianku
  • 1 łyżkę zmielonych płatków owsianych
  • 2 łyżki miodu
  • 3 krople olejku migdałowego

rumiankowa-maseczka

Torebkę z rumiankiem należy rozciąć wysypując z niej zawartość. Następnie do miseczki należy dodać pozostałe składniki i wszystko dokładnie wymieszać do uzyskania jednolitej konsystencji. Następnie maseczkę należy nałożyć na twarz i pozostawić na około 20 minut. Po tym czasie całość delikatnie zmyj i osusz ręcznikiem.

Przeciwwskazania

Rumianek uznawany jest za wyjątkowo łagodną substancję, jednak jak każde zioło może wywoływać reakcje alergiczne. Jeśli więc obawiasz się, że możesz być uczulona, powinnaś przed zastosowaniem pierwszego zabiegu wykonać próbę, która pozwoli Ci wykluczyć ewentualne alergie.

Pamiętaj jednak, że przed nałożeniem maseczki powinnaś wykonać dokładny peeling, który wzmocni działanie maseczki.

Jak widzisz, dary matki natury potrafią zdziałać cuda. Wystarczy, że odpowiednio skomponujesz składniki, a przygotujesz kosmetyk, który sprawdzi się dla każdego typu skóry. Ich działanie jest znacznie skuteczniejsze niż produktów dostępnych w drogeriach, a dodatkowo są znacznie zdrowsze dla Twojej skóry i środowiska naturalnego.

Jeśli więc kolejnym razem będziesz buszowała po sklepach w poszukiwaniu cudownego kosmetyku, zastanów się, czy nie lepiej spróbować czegoś naturalnego. Zapewniam Cię, że rezultaty będą satysfakcjonujące.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

6 Udostępnień

3 KOMENTARZE

  1. Na maseczkę rumiankową natrafiłam poszukując alternatywy dla stosowanej przeze mnie już od dawna maseczki z sody oczyszczonej. Od tamtego czasu chętnie ją przygotowuję od czasu do czasu. Z efektów jestem dość zadowolona. Uwielbiam zapach zaparzonego rumianku, a więc ta maseczka sprawia przyjemność nie tylko mojej skórze ale i nosowi :PP
    Polecam w każdym razie wszystkim spróbować na własnej skórze :P

  2. Ten przepis na nawilżającą maseczkę rumiankową rzeczywiście wygląda zachwycająco. Mam skórę tłustą, na którą mało co niestety działa. Macie jakieś rady? Może jeszcze jakieś maseczki polecacie w tej sytuacji? Jak na razie stosuję te sklepowe, ale efektu wow nie widzę, a nie jest to w dodatku tanie. Poza tym nie chce mi się co chwilę latać do drogerii czy apteki po nową maseczkę. Warto wypróbować maseczkę rumiankową? Wystarczy taki rumianek z torebki?

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.