Nie chcesz żeby twoje dziecko spędzało czas przed telewizorem lub komputerem, a jednocześnie brakuje Ci pomysłów na to aby pomysłowo zapełnić mu czas? Poznaj najlepsze, fantazyjne sposoby na spędzenie czasu z maluchem, które pozwolą rozwinąć mu wyobraźnię i gwarantują świetną zabawę.

 

Zbudujcie domki

kreatywne-spedzanie-czasu-z-dzieckiem

Budowanie domków jest świetnym sposobem na spędzenie czasu z dzieckiem. Możecie stworzyć je z dużych, kartonowych pudeł, w których powycinacie okienka. Takie kartony pomalujcie farbami, ozdóbcie powycinanymi z papieru, różnego wzoru wycinankami lub naklejkami. Możecie również zbudować „namiot” z wielkich poduszek, taboretów czy koców. Dzieci uwielbiają takie zabawy!

Zróbcie teatrzyk

Stworzenie spektaklu kukiełkowego jest dobrym pomysłem na zabawę. Jeśli nie masz w domu gotowych pacynek, możesz stworzyć je ze swoich dzieckiem własnoręcznie. Wystarczą kuchenne patyczki, szmatki, wycinanki, wełna czy nitki. Gdy wasze kukiełki będą już gotowe- czas na przedstawienie teatralne!

Kalambury

Jeśli twoje dziecko potrafi już czytać i pisać, możesz pograć z nim w kalambury. Wystarczy, że na małych karteczkach oboje wypiszecie wymyślone przez was hasła. Może zrobić to również inna osoba, dzięki czemu zabawa będzie ciekawsza, ponieważ nie będziecie świadomi wymyślonych haseł. Jeśli jesteś jednak sama ze swoim dzieckiem, wybierz dwukolorowe karteczki np. niebieskie i zielone. Na niebieskich zapisz hasła, które twoje dziecko musi odgadnąć. Zielone przeznaczone są dla twojej pociechy.

Stwórzcie własną grę planszową

Ciekawym pomysłem jest również stworzenie własnej gry. Do wykonania tego zadania potrzebny będzie blok techniczny, klej, kredki lub farby i wycinanki. Kartki z bloku technicznego sklej ze sobą, możesz użyć kilku kartek jeśli chcesz aby plansza była dłuższa.

Na takich kartkach wystarczy namalować pola, po których będziecie się poruszać. Aby urozmaicić grę, na niektórych polach warto umieścić również zadania polegające na przykład na zaśpiewaniu piosenki, zrobieniu kilku przysiadów, zjedzeniu czegoś niesmacznego np. cytryny.

Jeśli nie posiadacie w domu pionków do gry ani kostki, również samodzielnie ją stwórzcie! Możesz wybrać najróżniejsze rzeczy, które posłużą jako pionki do gry np. guziczki. Kostkę do gry łatwo stworzyć za papieru, sklejając kwadraciki klejem i malując na nich kropeczki.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl