Dziś opiszemy jak poprawić sobie nastrój! Czasami każdego dopada chandra i złe samopoczucie. Ważne, aby wówczas nie dawać się porwać temu i wciągnąć w rozmyślanie o piętrzących się za rogiem problemach. W tym celu warto zająć się przyjemnymi sposobami na poprawę samopoczucia.

Obcuj ze zwierzętami

Badania wykazały, że posiadanie zwierząt pozytywnie wpływa na zdrowie człowieka, zmniejszając ryzyko depresji oraz nawet takich schorzeń jak zawał serca, wylew. To dlatego, że obcowanie i zabawa ze zwierzętami pozytywnie ładuje, pozwala zniwelować skutki stresu, obniża ciśnienie. Zwierzęta potrafią obdarować swoich właścicieli bezwarunkową miłością i nie oceniają ich przez co rozluźnienie się przy nich i swobodne zachowanie to praktycznie norma.

psiaki

Zabawa z właścicielem to także przyjemność i odstresowanie dla zwierzęcia, które za ten dar z pewnością będzie umiało się odwdzięczyć. Nawet najmniejsze zwierzątka, jak świnki morskie, chomiczki, papużki, czy choćby rybki, dają dużo radość z samej tylko obserwacji.

Patrzenie w akwarium daje poczucie odprężenia i uspokojenia, oraz możliwość poznania codziennych zwyczajów pupili. Warto również obserwować dzikie zwierzęta w środowisku naturalnym. Chcesz wiedzieć jakie jest najlepsze pierwsze zwierzątko dla Twojego dziecka?

Zaplanuj miłe chwile

Zamiast się zamartwiać, warto puścić wodze fantazji i nagrodzić się… tak po prostu. W tym celu warto planować sobie miłe chwile, choćby to była tylko kąpiel w wannie. Jednak sama myśl o tej czynności, wyobrażana sobie ze szczegółami, bywa nawet przyjemniejsza niż właściwa chwila relaksu!

W analogiczny sposób można planować większe rzeczy, na przykład wyjazdy, urlopy, a nawet wymarzone zakupy. To nic, że w tej chwili nie ma na to funduszy, być może już jutro wszystko się odmieni, nie można tego przewidzieć. Tak jak nie ma pewności, że stanie się też coś złego.

Daj sobie chwilę odsapnąć – nie jesteś maszyną, by cały czas walczyć i pracować. Czasem potrzebujesz odpoczynku i to nie jest nic złego. Relaks i zajmowanie się przyjemnościami, czy wizualizowanie przyjemnych chwil to nie fanaberie, lecz konieczne dla uzyskania pełni zdrowia psychicznego czynności. Precz z przygnębieniem!

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl