Zmysłowe, wyraziste spojrzenie dodaje twarzy tajemniczości i ekspresji. Wiedziały o tym kobiety już w czasach starożytnych, sięgając po różnorodne sposoby na podkreślenie oczu.

Niektóre z tych metod przetrwały do dziś w mniej lub bardziej zmienionej formie, stanowiąc intrygujące urozmaicenie codziennych stylizacji. Dowiedz się o nich więcej!

rzesy-u-kobiety

Czy wiesz, że…

Na górnej powiece może znajdować się nawet 250 włosków? Dolna natomiast liczy od 50 do 150 rzęs.

Ich kluczowym zadaniem jest ochrona oka przed zanieczyszczeniami, drobnymi owadami oraz promieniowaniem ultrafioletowym. Zbudowane są, podobnie jak włosy, z białek: keratyny oraz melaniny, a także wody.

Aby rzęsy prezentowały się zdrowo i zadbanie, potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Istnieje wiele specjalistycznych kosmetyków o dobroczynnych właściwościach, na przykład odżywki albo sera.

Idealnie, jeśli w ich składzie odnajdziesz:

  • Olej rycynowy. Odżywia, zmiękcza i wygładza włoski, poprawia ich sprężystość, a także przyspiesza porost. Dzięki nim rzęsy stają się bardziej elastyczne, grubsze oraz lśniące.
  • Pantenol. Intensywnie nawilża oraz regeneruje uszkodzoną strukturę.
    Biotyna (witamina H). Dzięki obecności cząsteczek siarki stymuluje powstawanie keratyny, co z kolei wpływa korzystnie na wygląd i kondycję włosków.
  • Bimatoprost. Skutecznie hamuje wypadanie rzęs, a także pobudza ich wzrost. Może również powodować ciemnienie odcienia.
  • Kwas hialuronowy. Występuje naturalnie w tkance. Wpływa korzystnie na nawilżenie oraz elastyczność włosków.

sztuczne-rzesy

Ale regularna pielęgnacja to nie jedyny sposób na polepszenie wyglądu rzęs. Dopracowany makijaż potrafi zdziałać cuda, całkowicie odmieniając wyraz oczu, podkreślając ich piękny kształt oraz dodając wyrazistości i głębi.

Już w starożytnym Egipcie kobiety wykorzystywały różne substancje do poprawienia swojej urody.

Kompozycja sadzy albo węgla drzewnego, oliwy z oliwek oraz białek z jajka z powodzeniem służyła im jako maskara. Dzięki niej rzęsy stawały się ciemne i sztywne, a spojrzenie zyskiwało na ekspresji.

Mikstura ta miała jeszcze jedną zaletę: składniki naturalne, takie jak oliwa, doskonale pielęgnowały włoski, odżywiając je, nawilżając, uelastyczniając oraz nabłyszczając. Również i dziś są one wykorzystywane w innowacyjnych kosmetykach.

Zwyczaj malowania oczu przetrwał do czasów współczesnych. Dzisiejsze drogerie oferują szeroką kolekcję specyfików do upiększania i pielęgnacji rzęs, a także akcesoria, dzięki którym nadasz im upragniony kształt. Jeżeli jednak wciąż jesteś niezadowolona z końcowego efektu, postaw na alternatywę, czyli sztuczne rzęsy!

kobiece-rzesy

Początkowo doklejane włoski wykorzystywane były jedynie w przemyśle filmowym.

Pierwsze próby ich stworzenia nie były zbyt owocne: rezultat okazał się nad wyraz przerysowany oraz nietrwały, a klej, którym doklejono akcesorium do powieki, spowodował niebezpieczną reakcję alergiczną.

W latach 50. XX wieku pojawiły się dobrze znane nam dzisiaj rzęsy na pasku, natomiast na początku XXI wieku opracowano nowoczesną technologię przedłużania włosków metodą 1:1, która wkrótce zyskała popularność na całym świecie.

Dzięki niej wiele kobiet, które z natury zostało obdarzone bardzo krótkimi rzęsami, może zachwycić spojrzeniem pełnym zmysłowości. Ty również?

logotypmakeup750x200

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.