Długie, gęste i ciemne rzęsy to marzenie wielu kobiet, jednak tylko nieliczne mogą pochwalić się w pełni naturalnym, hipnotyzującym spojrzeniem. Na szczęście istnieją przynajmniej trzy różne sposoby, aby skutecznie je upiększyć – perfekcyjny makijaż, kuracja preparatami odżywczymi lub przedłużanie rzęs metodą 1 do 1.

Rzęsy 1:1 to prawdopodobnie najszybszy, najtrwalszy i najbardziej efektowny sposób, aby zapewnić swoim oczom piękną i zmysłową oprawę. Na czym zatem polega taki zabieg?

Na czym polega przedłużanie rzęs metodą 1 do 1?

Zabieg przedłużania rzęs metodą 1-1 to jeden z najpopularniejszych sposobów, aby efektownie podkreślić swoje spojrzenie. Polega on na doklejeniu syntetycznej rzęsy do rzęsy naturalnej w proporcji jeden do jednego.

W taki sposób uzyskany rezultat jest dobrze widoczny, ale jednocześnie bardzo naturalny, ponieważ pojedyncze włoski dobierane są na podstawie układu rzęs prawdziwych. Oprócz efektu zagęszczenia i przedłużenia rzęs można z łatwością wystylizować rzęsy tak, aby otworzyć optycznie oko lub wydłużyć i unieść jego kąciki.

Zabieg wykonuje się wyłącznie na rzęsach dorosłych, a następnie dla podtrzymania efektu systematycznie uzupełnia się również pozostałe włoski.

Doklejanie rzęs 1:1 krok po kroku (instrukcja)

Ogólnie rzecz biorąc rzęsy 1:1, to zabieg dość prosty. Pierwszym krokiem, jaki podejmuje kosmetyczka, jest zabezpieczenie górnych rzęs od dolnych, aby nie sklejały się, do tego celu kosmetyczka używa specjalnych taśm lub płatków kosmetycznych.

przedluzanie-rzes-metoda-1-1

  1. Nakładając ochronne plastry w okolicy oka, trzeba zadbać o to, aby odległość plastra od dolnej linii rzęs wynosiła co najmniej 3-4 milimetry.
  2. Aby doczepiane rzęsy wyglądały naturalnie, używaj sztucznych rzęs o różnych długościach, najczęściej są to rzęsy o długości od 7 do 14 milimetrów.
  3. Aby umożliwić sobie poręczny dostęp do sztucznych rzęs, które wybierać będziesz pęsetom, ułóż je na wygodnej podkładce. Natomiast same rzęsy chwytaj pęsetom pod kątem 90 stopni.
  4. Po chwyceniu za rzęsę zanurz jej koniec w kleju, a przed przyklejeniem rzęsy, usuń jego nadmiar, ponieważ zgrubienia wynikające z nadmiaru kleju są mało estetyczne.
  5. Nie zapomnij o izolacji naturalnych rzęs i smaruj je klejem od 0,5 do 1 mm do powieki.
  6. Jeśli potrzebujesz zrobić jakąś korektę, np. rozdzielenie rzęs, to zrób to za pomocą pęsety, nim klej nie został jeszcze całkowicie utwardzony. Ponadto pod żadnym pozorem nie ciągnij za rzęsy pionowo, w razie potrzeby rozdzielają rzęsy w płaszczyźnie poziomej, czyli ciągnąc je na boki, a nie góra dół.
  7. Ostatni krok zagęszczania rzęs metodą 1:1, to ich suszenie. Jeśli każda naturalna rzęsa ma swoją sztuczną syntetyczną rzęsę, poświęć kilka minut na ich suszenie. Możesz użyć nano rozpylacza lub wody destylowanej i dokonać ostatnich poprawek, a końcowym etapem będzie kilkuminutowe suszenie rzęs.

Z czego wykonuje się rzęsy 1-1?

Przed zabiegiem przedłużania rzęs możemy wybrać, jaki rodzaj włosków zostanie użyty do procesu doklejania. Mogą to być rzęsy syntetyczne, zwane jedwabnymi lub naturalne, czyli rzęsy z norek. Te pierwsze uznawane są za najtrwalsze, bezawaryjne i uniwersalne. Produkuje się je z włókna poliestrowego, jednak są one stosunkowo miękkie, gładkie i lśniące, niemal jak prawdziwe.

Co więcej, występują w wielu wariantach długości, grubości i skrętu, dzięki czemu można dopasować je idealnie do naturalnych włosków i osiągnąć nimi dowolne rezultaty. Rzęsy z norek pozyskiwane są z kolei, jak sama nazwa wskazuje, z futra norek. Jest to zatem towar przez jednych znienawidzony, przez innych natomiast traktowany jako luksusowy.

Są one niezwykle miękkie i delikatne, jednak podczas aplikacji mogą zachowywać się bardzo nieprzewidywalnie i nie są tak odporne na czynniki zewnętrzne, jak te syntetyczne. Oznacza to, że trzeba o nie dbać nawet bardziej niż o własne, ponieważ mogą odgniatać się i prostować pod wpływem wilgoci.

Jaka powinna być długość i grubość rzęs?

przedluzanie-rzes-1-1

Wykonując zabieg zagęszczania rzęs metodą 1:1 w profesjonalnym gabinecie, nie musimy martwić się doborem odpowiednich materiałów, ponieważ kosmetyczka sama doradzi nam, jakie rzęsy będą prezentowały się najlepiej przy naszych naturalnych włoskach.

Najczęściej wybiera się w tym celu rzęsy syntetyczne o długości 8 – 12 mm. Jeśli jednak prawdziwe rzęsy są pod tym kątem bardzo zróżnicowane, prawdopodobnie konieczne będzie użycie różnej długości rzęs z przedziału od 5 do 18 milimetrów, aby efekt był jak najbardziej naturalny.

Z kolei grubość włosków wykorzystywanych w tej metodzie zagęszczania to najczęściej około 0,15 mm, dzięki czemu naturalne rzęsy nie są mocno obciążone, a rezultat jest dobrze widoczny.

Rzęsy metoda 1 do 1, a rzęsy prawdziwe

zageszczanie-rzes-1-do-1

Wiele pań ma wątpliwości, czy przedłużanie rzęs 1 do 1 jest zabiegiem bezpiecznym dla prawdziwych włosków. Jednak doklejanie rzęs syntetycznych lub naturalnych w odpowiedniej ilości przez doświadczoną osobę, pracująca w renomowanym gabinecie nie powinno mieć większego wpływu na kondycję rzęs prawdziwych.

Jeśli nie są one nadmiernie obciążone lub potraktowane wątpliwej jakości klejem, to wypadną w swoim czasie, tak samo, jakby nigdy nie były przedłużane. Bardzo istotne jest jednak prawidłowe pielęgnowanie zagęszczonych rzęs, według zaleceń, jakich udziela przeprowadzająca zabieg kosmetyczka.

Jak pielęgnować przedłużane rzęsy?

Przedłużanie rzęs 1:1 pozwala zapomnieć o konieczności codziennego korzystania z zalotki i tuszu. Oko jest już bowiem idealnie podkreślone – włoski są ciemne, gęste, długie i podkręcone.

Nie oznacza to, że doklejanych rzęs nie wolno nam stylizować ani malować, jednak należy później dokładnie oczyszczać je z wszelkich kosmetyków. Poza tym o doklejone rzęsy powinno się dbać tak samo, jak o własne, czyli codziennie myć je w sposób bardzo delikatny za pomocą odpowiednich kosmetyków.

Do demakijażu najlepiej jest używać łagodnych, beztłuszczowych płynów micelarnych, bądź szamponów dla dzieci. Warto przy tym pamiętać, aby nie pocierać mocno włosków, lecz oczyszczać je w kierunku ich wzrostu, dzięki czemu efekt zabiegu utrzyma się na dłużej.

Standardowo zagęszczanie rzęs uzupełnia się co około 3 – 4 tygodnie, ponieważ tyle trwa żywotność dorosłej rzęsy, a tylko do takich można doklejać sztuczne włoski.

Jakie zalety ma przedłużanie rzęs metodą 1 do 1?

Zagęszczanie rzęs to idealne rozwiązanie dla osób, których prawdziwe włoski są rzadkie, cienkie, krótkie i proste. Zabieg tego typu w przeciwieństwie do kuracji specjalistycznymi odżywkami daje pewne i szybkie rezultaty, które z pewnością będą widoczne i utrzymają się do około miesiąca.

Dzięki metodzie 1:1 można podkreślić oko, powiększyć je, zmodyfikować jego kształt lub po prostu otworzyć spojrzenie i nadać mu świeżego, bardzo kobiecego wyglądu. Dobrze dobrane i przyklejone włoski, nie obciążają prawdziwych rzęs, co sprawia, że podczas ich noszenia nie odczuwamy dyskomfortu, a nasze naturalne rzęsy nie ulegają osłabieniu i nie wypadają przed swoim czasem.

Zabieg tego typu jest stosunkowo szybki, ponieważ trwa około 2 do 3 godzin, a uzupełnienia nie muszą być przeprowadzane tak często, jak w przypadku innych metod zagęszczania, ponieważ ewentualne braki nie są tak bardzo widoczne.

Najważniejszą zaletą zagęszczania rzęs 1:1 jest jednak wyjątkowo naturalny, subtelny efekt, idealny na co dzień, który można spotęgować odpowiednim makijażem, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Przedłużanie rzęs 1 do 1 to nieinwazyjna metoda, która pozwala podkreślić swoje spojrzenie w naturalny, lecz dobrze widoczny sposób i oszczędzić czas na codziennym makijażu.

Koszt pierwszego zabiegu zagęszczania waha się od około 200 zł do nawet 500 zł, natomiast koszt uzupełniania wynosi około 150 zł. Cena uzależniona jest przede wszystkim od wybranego gabinetu, a także rodzaju rzęs i doświadczenia samej stylistki.

Rzęsy 1:1 – opinie i zdjęcia

zabieg-zageszczania-rzes-1-do-1

rzesy-1-do-1-zdjecia

metody-zageszczania-rzes

Zagęszczanie rzęs metodą 1:1 to jeden z najczęściej przeprowadzanych zabiegów, bo oprócz metody 1:1, rzęsy zagęszcza się także metodą 2:1 (dwie sztuczne rzęsy do jednej naturalnej) oraz metodą 3:1 (trzy sztuczne rzęsy do jednej naturalnej).

Opinie na temat zagęszczania 1:1 są dużej większości pozytywne, a jeśli już zdarzają się negatywne opinie, to najczęściej wynikają one z niedoświadczenia kosmetyczki, która tą metodą rzęsy nam zagęszczała.

Według wielu kobiet metoda 1:1, to najnaturalniejszy sposób na poprawę wyglądu naturalnych rzęs, nie wyglądają one wtedy sztucznie, a ponadto nie obciążają tak mocno naturalnych rzęs, jak np. w metodzie 3:1, gdzie do każdej naturalnej rzęsy przykleja się 3 sztuczne rzęsy.

rzesy-1-1-zdjecia

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.