Skóra głowy podobnie jak każda inna partia naszego ciała wymaga odpowiedniej pielęgnacji i oczyszczenia. Regularne wykonywanie peelingów sprawi, że skalp będzie odświeżony, włosy będą mogły sprawniej rosnąć, pozostając w dobrym stanie. Co warto wiedzieć o peelingach skóry głowy?

Peeling skóry głowy – zalety

Na naszej skórze głowy stale gromadzą się zanieczyszczenia, łój, martwy naskórek. Wiele osób zmaga się również z łupieżem czy nadmiernym przetłuszczaniem skalpu. Aby zapobiec pojawieniu się niekorzystnych zmian, warto do swojej pielęgnacji wprowadzić peelingi głowy.

Koniecznie przeczytaj wczorajszy wpis: Najlepszy peeling enzymatyczny – RANKING

Nie tylko pomogą one pozbyć się nadmiernej ilości zbędnych wydzielin czy zrogowaciałego naskórka, ale dodatkowo będą stymulowały krążenie, poprawiając tym odżywienie cebulek włosa.

Osoby regularnie wykonujące peelingi szybko zauważają przyspieszony porost włosów, ich lepszą kondycję i przyjemne uczucie świeżości.

Peeling do skóry głowy – jak wybrać odpowiedni

peeling-do-skory-glowy

Peelingi skóry głowy można podzielić na dwa główne rodzaje: chemiczne i mechaniczne. Pierwsze z ich powodują złuszczanie się naskórka, odblokowując pory i odświeżając skórę. Peelingi mechaniczne są znacznie bardziej rozpowszechnione.

Są to kosmetyki wzbogacone drobinkami ściernymi, które usuwają nadmiar naskórka i wszelkie zanieczyszczenia z naszej skórze głowy. Pamiętajmy, aby właściwie dobrać peeling do rodzaju naszego skalpu. Jeśli zmagamy się z wrażliwą skórą głowy, zrezygnujmy z gruboziarnistych wersji, stawiając na lekkie peelingi chemiczne.

W przypadku łupieżu szukajmy preparatów wzbogaconych w substancje antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Osoby z szybko przetłuszczającymi się włosami z pewnością docenią peelingi z kwasem salicylowym.

Jak wykonać peeling skóry głowy?

Wykonując peeling skóry głowy, kosmetyk należy nałożyć jedynie na skalp. Następnie okrężnymi ruchami wykonujemy delikatny masaż. Pamiętajmy, aby unikać pocierania kosmetykiem o włosy – drobinki peelingujące spowodują ich zniszczenie.

W celu ułatwienia procesu warto peelingi skalpu wykonywać z głową pochyloną w dół tak, aby włosy nie przeszkadzały w trakcie przeprowadzenia całej pielęgnacji. Po wykonaniu peelingu dokładnie wypłuczmy kosmetyk, a następnie umyjmy włosy.

Jak często wykonywać peeling głowy?

Peelingi skóry głowy najczęściej wykonuje się 1-2 razy w tygodniu. Warto jednak samodzielnie wyczuć, kiedy skóra potrzebuje bardziej dogłębnego oczyszczenia.

Dodatkową wskazówką pomocną w trakcie ustalania częstotliwości zabiegów będzie informacja zawarta na wybranym przez nas kosmetyku. Stosując się do zaleceń producenta, zyskujemy pewność, że produkt będzie mógł w pełni rozwinąć swoje właściwości.

Peelingi skóry głowy stają się coraz popularniejsze. Obecnie możemy znaleźć w sklepach szeroki wybór produktów dedykowanych do różnorodnych rodzajów włosów i skóry.

Oprócz kosmetyków w sklepach stacjonarnych warto zapoznać się ze znacznie szerszym wyborem peelingów oferowanych w internecie. Różnorodność gwarantuje, że każdy bez trudności dobierze coś dla siebie!

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.