Masaż głowy jest ogromnie niedocenianym zabiegiem, który znacznie polepsza stan włosów i cebulek! Masowanie skóry głowy stosuje się już od stuleci i ci, którzy przekonali się już o jego dobroczynnym wpływie na włosy, włączają ten masaż do codziennych nawyków pielęgnacyjnych!

Oto co daje masaż głowy:

Masowanie głowy uwalnia także „hormony szczęścia”, czyli endorfiny. Zabieg wprawia nas w błogi, relaksujący nastrój, w którym po prostu nie da się myśleć o trudach codziennego życia…

Masaż skóry głowy – krok po kroku

Ważne, aby masaż skóry głowy wykonywany był na całej jej powierzchni. Masowanie należy wykonać, wykorzystując jedynie opuszki paców, najlepiej sprawdzają się nie za mocne, nie za słabe – okrężne ruchy.

Najlepiej powtarzać stałą sekwencję ruchów palców, czyli masując skórę głowy, rozszerzać palce na zewnątrz i wracać z powrotem do punktu wyjścia, wykonując cały czas okrężne ruchy.

Pozbądź się martwych włosów!

masaż-głowy-martwe-włosy-sposoby

Masaż głowy zawsze rozpoczynaj od pozbycia się martwych włosów z głowy. Wystarczy, że zaczniesz pociągać włosy, ma to wyglądać jak czesanie włosów dłonią na zewnątrz, zaciskając przy tym delikatnie palce na włosach. Słabe i obumarłe włosy powinny bez przeszkód wydostać się z gąszcz tysięcy zdrowych kosmyków.

Masaż głowy na porost włosów?!

Usuwanie obumarłych włosów jest szalenie ważne, bo wyrywając taki włos, robimy miejsce na nowy, który wyrośnie z tej samej kieszonki włosowej.

Jeśli martwe włosy pozostaną w torebce włosowej, to nie dość, że będą pogarszać całościowy wygląd Twoich kosmyków, to jeszcze zablokują wyrośnięcie nowego, zdrowego włosa.

Jeśli zauważasz, że masaż głowy powoduje u Ciebie większe niż zwykle wypadanie włosów, to znak, że niezdrowych i obumarłych włosów, masz dość dużo i chyba nie do końca wiesz o ich istnieniu…(aż do dziś!)

Nie należy wtedy przerywać masażu głowy, a stosować go jeszcze częściej, by pozbyć się wszystkich niezdrowych włosów i zrobić miejsce na te nowe, które wyrosną piękne i zdrowe!

Masaż głowy – metody

Masaż głowy możesz stosować nawet dwa razy dziennie (rano i wieczorem), nic nie stoi na przeszkodzie. Jeśli masz suchą skórę głowy, to należy użyć oliwy z oliwek, natomiast w przypadku skóry normalnej i tłustej, używaj jedynie wody mineralnej. Oba produkty ułatwią Ci masowanie głowy.

Podczas masażu, warto:

  • drapać skórę głowy
  • szczypać ją
  • uciskać
  • marszczyć na wszystkie strony

Takie działania, spowodują jeszcze lepsze krążenie krwi na głowie, oraz efektywniej pozbędziesz się martwych i schorowanych włosów!

TIP: masaż skóry głowy można wykonać opuszkami palców, lub kupić masażer do skóry głowy – jest to specjalnie skonstruowane urządzenie wibrujące.

Jaki masażer do głowy kupić?

Masażery do głowy są ręczne i elektryczne. To, jaki sprzęt wolicie, zależy wyłącznie od osobistych preferencji. Jeśli lubicie mieć kontrolę nad ruchami, to polecam masażer ręczny.

ręczny-masażer-głowy
Ręczny masażer do głowy

masażer-do-głowy

Elektryczny masażer do głowy

Plus elektrycznego masażera jest taki, że dzięki wibrującym mikro ruchom, jeszcze intensywniej stymuluje on masaż głowy, co zapewnia jeszcze ciekawsze doznania, niż ręczna wersja tego urządzenia!

Ile kosztuje masażer głowy?

Cenowo, wersja ręczna i elektryczna, nie różnią się wiele. Ręczny masażer głowy kosztuje około 20 zł, natomiast jego elektryczny odpowiednik, kosztuje 35-40 zł.

elektryczny-masażer-do-głowy

A co powiesz na peeling skóry głowy?

Pomocne w odświeżeniu włosów i samej skóry głowy okazuje się również, nałożenie na nią peelingu. Peeling skóry głowy oczyszcza ją z martwego naskórka i łoju, który zalega gdzieś w głębokich partiach włosów, taki zabieg zahamowuje nadmierną produkcję łoju w gruczołach, które często także powoduje problemy z przetłuszczaniem się włosów!

Masaż głowy prądami?!

Masaż elektryczny skóry głowy wykonuje się jedynie w gabinetach kosmetycznych. Zabieg masowania głowy tym sposobem polega na tym, że specjalnie skonstruowane urządzenie, emituje prądy szybko zmienne. Prądy te, mają na skórę głowy działanie

  • wysuszające, i
  • bakteriobójcze.

Elektryczny masaż głowy, bardzo często wykonuje się w połączeniu z wcieraniem w skórę głowy, środków wzmacniających włosy i cebulki włosowe. Efekty przychodzą po kilku miesiącach systematycznych masażów.

Szczotkowanie włosów to także masaż głowy!

Do domowego masażu głowy, należy używać szczotki do włosów z naturalnego włosia, ważne, aby używać szczotki o umiarkowanej twardości. Masaż głowy za pomocą szczotki to nie tylko wzmożenie ukrwienia cebulek włosowych, ale i usunięcie warstwy zanieczyszczeń, łoju i kurzu, które zaszyły się głęboko we włosach.

Masaż głowy szczotką można wykonać na dowolnego rodzaju włosach. Mogą to być:

  • włosy suche
  • włosy grube
  • włosy normalne

Nie należy jednak używać szczotki do masażu głowy, jeśli masz włosy przetłuszczające się, bo to tylko wzmoże wydzielanie się sebum, i pogorszy stan i wygląd Twoich włosów!

Jeśli masz zamiar używać szczotki do włosów do masażu głowy, to myją ją częściej niż zwykle, ponieważ szczotka będzie zbierać dość dużo zanieczyszczeń z dolnych partii włosów i z samej skóry głowy!

Co powicie na taką technikę masażu głowy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.