Ubezpieczenie autocasco jest obok OC najpopularniejszą i najczęściej kupowaną polisą komunikacyjną dla kierowców. Choć AC nie jest obowiązkowe, zdecydowanie warto je mieć, żeby zapewnić sobie kompleksową ochronę ubezpieczeniową. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie korzyści daje autocasco, lektura artykułu wyjaśni tę kwestię.

Pewność i spokój dzięki AC

Żeby zorientować się, jaką ochronę zapewnia autocasco, warto je porównać z OC. O ile z ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej kierowcy mogą skorzystać wyłącznie osoby poszkodowane w zdarzeniu drogowym, o tyle odszkodowanie z AC można wypłacić praktycznie przy każdej szkodzie bez względu na jej przebieg i przyczynę.

co-zapewnia-ac

Autocasco zabezpiecza bowiem przed skutkami finansowymi zdarzeń losowych, błędów właściciela polisy i szkód spowodowanych przez innych użytkowników drogi.

Rozpatrując w praktyce ochronę ubezpieczeniową oferowaną przez autocasco, warto wymienić przykłady zdarzeń, w przypadku których da się ubiegać się o odszkodowanie. W tym kontekście można wspomnieć np. zderzenie z sarną lub dzikiem – w tej sytuacji OC nic nie daje i tylko z AC można uzyskać odszkodowanie.

Analogicznie dzieje się w razie spowodowania stłuczki, kolizji lub wypadku przez właściciela polisy autocasco, który może uzyskać rekompensatę za wyrządzone przez siebie szkody. OC w tym przypadku nie zadziała.

OC zdaje się na nic również w sytuacjach losowych, jak np. zniszczenie auta pod wpływem intensywnych opadów gradu czy z powodu powodzi, podczas gdy właściciele autocasco mają otwartą furtkę do odszkodowania w tego typu przypadkach.

Podobnie zniszczenie przez wandali lub ukradzenie samochodu nie pozwala ubiegać się o rekompensatę z OC, tymczasem z AC jest to jak najbardziej realne. Wiele polis autocasco jest ponadto wyposażonych w opcję assistance, co umożliwia wezwanie bezpłatnej pomocy w razie problemów w podróży.

Dla kogo autocasco

Jak widać, autocasco to mocno rozbudowane ubezpieczenie, które zapewnia kompleksową ochronę. Zabezpiecza przed konsekwencjami finansowymi wielu różnych zdarzeń nieuwzględnianych w przypadku OC. Choć AC jest polisą uniwersalną i przydatną właściwie każdemu, to jednak nie wszyscy kierowcy mogą z niej skorzystać.

Nie mają na to szans właściciele starszych samochodów o niskiej wartości, która nie przekracza 10-15 tys. zł. Mogą oni natomiast sięgnąć po tzw. minicasco, czyli pomniejszone AC zapewniające ochronę przed ryzykiem kradzieży.

Poszukując autocasco, zwracaj uwagę nie tyle na cenę, ile przede wszystkim na zakres ochrony. Wybierz ofertę, która odpowiada Twoim potrzebom i możliwościom finansowym.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.