Grudzień to czas obdarowywania bliskich prezentami. Najpierw czynimy to z okazji Mikołajek, a później na Gwiazdkę. W szale świątecznych zakupów warto też (a może przede wszystkim!) pomyśleć o swojej drugiej połowie.

Ekspres do kawy dla niej

Jeśli Twoja partnerka nie potrafi wyobrazić sobie poranka bez „małej czarnej”, ekspres do kawy będzie idealnym prezentem!

Badania przeprowadzone przez Food Research Institute potwierdzają to, czego można było się domyślić, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę nowoczesnych kawiarni i coraz bogatszą ich ofertę smakową – lubimy kawę.

Już teraz regularnie pija ją aż 70% Polaków, a dla 50% jest ona obowiązkowym elementem każdego poranka.

Te same badania wykazały, że najchętniej pijemy kawę w domu. Jak zatem pogodzić ten fakt z umiłowaniem do smaku mlecznego latte, czekoladowej mokki czy zwieńczonego kremową pianką cappuccino?

Odpowiedzią jest dobry ekspres do kawy. Na co zwrócić uwagę, wybierając sprzęt idealny? ekspres-do-kawy

Obowiązkowy sprzęt dla miłośników kawy

Choć tradycyjna dla nas metoda parzenia kawy – zalanie zmielonych ziaren gorącą wodą – nadal ma bardzo wielu zwolenników, z roku na rok przybywa w Polsce miłośników bardziej wysublimowanych metod jej przygotowywania.

Smakiem perfekcyjnie skomponowanego cappuccino czy latte pragniemy cieszyć się już nie tylko na mieście, lecz również w domu. Wśród niezbędnych dla kawoszy akcesoriów wymienić można m.in.:

  • młynek (świeżo zmielone ziarna pozwalają wydobyć z kawy idealny smak i aromat),
  • ekspres lub kawiarkę,
  • spieniacz do mleka (może być ręczny, tłokowy lub elektryczny),
  • miarkę do wydzielania porcji zmielonej kawy,
  • a także różnej pojemności filiżanki czy szklanki do latte.

Wybierając ekspres do kawy, warto zdecydować się na urządzenie wysokociśnieniowe, pozwalające przygotować nie tylko mocne espresso, lecz także rozmaite kawy mleczne – dzięki możliwości spieniania mleka.

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też ekspresy ciśnieniowe na kapsułki, np. NESCAFÉ Dolce Gusto, dostępne w wersji automatycznej lub manualnej (wyposażonej w dźwignię, której przesunięcie rozpoczyna proces parzenia kawy).

Zalety posiadania ekspresu ciśnieniowego do kawy

Nie da się ukryć, że kawa przygotowana w ekspresie ciśnieniowym ma pełniejszy smak i bardziej wyrazisty aromat niż zaparzona poprzez zalanie zmielonych ziaren gorącą wodą czy uzyskana z ekspresu przelewowego.

Kawa z ekspresu ciśnieniowego jest przy tym bardziej wartościowa, że ze względu na krótszy czas parzenia nie traci cennych przeciwutleniaczy, zawiera też mniej kofeiny niż ta przygotowana za pomocą ekspresu przelewowego.

Ekspres ciśnieniowy ma też tę zaletę, że łatwo go obsłużyć. Aby wybrać odpowiedni program, nie potrzeba szczególnych umiejętności, a sam proces parzenia uruchamiany jest za pomocą przycisku lub kolby.

Jeszcze prostszy w obsłudze jest ekspres kapsułkowy. W tym wypadku warto zauważyć, że kawa w kapsułkach jest idealnie odmierzona, przygotowana do umieszczenia w ekspresie, w związku z czym nie da się jej też przepalić.

Czym się kierować, wybierając ekspres?

Wybierając ekspres do kawy, powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na upodobania i nawyki osoby, którą chcemy obdarować. Nie każdy potrzebuje kontroli nad wszystkimi aspektami przygotowywania kawy, takimi jak stopień zmielenia i ilość ziaren, a także ilość mleka i jego proporcja względem naparu kawowego.

Ekspres automatyczny, choć wyposażony w najbardziej nowoczesne funkcje, nie spełni oczekiwań tych, którzy nie przepadają za ciągłym zaglądaniem w długą instrukcję obsługi.

Z kolei ekspresy kolbowe, które są dość skomplikowane pod względem pielęgnacji, mogą nie przypaść do gustu tym, dla których każda wolna chwila jest na wagę złota. Decydując się na zakup ekspresu, warto też wziąć pod uwagę jego wielkość – w małej kuchni lepiej sprawdzi się ekspres kapsułkowy.

Męski zegarek na rękę dla niego

meski-zegarek-drewniany

Nie da się ukryć, że elegancki męski zegarek, to nieodłączny i ponadczasowy element męskiej garderoby, zegarki męskie na przestrzeni lat ewoluowały niesamowicie, zmieniły się bowiem nie tylko mechanizmy ich działania, ale też zmianom uległ ich wygląd.

Jeśli szukasz dla swojego mężczyzny czegoś wyjątkowo nonszalanckiego i nowoczesnego, to męski drewniany zegarek będzie strzałem w dziesiątkę! Drewniany zegarek przyciąga wzrok i staje się coraz częściej obiektem zainteresowania na sklepowych wystawach.

Zegarki drewniane charakteryzują się przede wszystkim skrupulatnie wykonaną, drewnianą kopertą, efekt jest jeszcze bardziej piorunujący, jeśli zegarek posiada drewnianą tarczę, tę natomiast wykonuje się z różnych rodzajów drzew, najczęściej są to:

  • klon,
  • eukaliptus,
  • orzech,
  • tulipanowiec,
  • czy np. dąb.

To właśnie różne gatunki drzew sprawiają, że tarcze zyskują swój indywidualny styl i kolorystykę, a dzięki profesjonalnej impregnacji, tarcza zachowa swój blask i efekt na lata. Dopełnieniem tarczy są wskazówki, które mogą być różnych kolorów, od srebrnych, po czarne, drewniane i pozłacane.

Oczywiście nie można zapomnieć o pasku do zegarka, ten może być wykonany z materiału, który nada zegarkowi sportowego wydźwięku, lub z eleganckiej skóry cielęcej w kolorze czerni bądź jasnego brązu.

Kupując swojemu mężczyźnie męski drewniany zegarek w formie prezentu Bożonarodzeniowego, możesz być pewna, że taki prezent spodoba się nawet najbardziej wybrednemu mężczyźnie!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.