Sky Clinic to zestawienie bogato wyposażonych gabinetów medycyny estetycznej i transplantacji włosa z najlepszymi polskimi specjalistami, stworzone z pasji do piękna, nowoczesnej dermatologii, kosmetologii i oczywiście, zdrowia.

Odznacza nas zrozumienie, chęć niesienia pomocy i nieustanne pogłębianie wiedzy z zakresu medycyny estetycznej, kosmetologii, laseroterapii, dermatologii, trychologii. Nasi specjaliści posiadają bogate wieloletnie doświadczenie, które zdobyli nie tylko na medycznych studiach, ale i na międzynarodowych szkoleniach i konsyliach lekarskich.

Profesjonalny przeszczep włosów
Profesjonalny przeszczep włosów

Rynkowo wyróżnia nas umiejętność wykorzystywania najnowszej generacji sprzętów oraz łączenie zabiegów estetycznych z zabiegami wykonywanymi dla zdrowia. W naszych gabinetach stosowane są najbardziej restrykcyjne procedury zabiegowe zapewniające wysoką jakość wykonywanych usług, bezpieczeństwo i niską inwazyjność.

Jako jedni z nielicznych w Polsce używamy robota ARTAS 9X do pobierania cebulek włosów z tyłu głowy celem przeszczepienia ich do miejsc objętych łysieniem. W kategorii trychologii jesteśmy kliniką wiodącą na polskim rynku. Sky Clinic obecna jest we Wrocławiu i Warszawie.

Kto może korzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Spis treści

Wbrew powszechnemu mniemaniu, zabiegi medycyny estetycznej nie są dedykowane wyłącznie osobom, u których pojawiły się już pierwsze oznaki starzenia. Ten pogląd już dawno odszedł do lamusa!

Współczesne młode kobiety pragną zapobiegać pojawianiu się symptomów świadczących o starzeniu skóry oraz dążą do osiągnięcia efektu “wow” w odniesieniu do lśniącej, gładkiej, delikatnej, zdrowej skóry. Poza tym dobrze wiedzieć, że medycyna estetyczna nie zajmuje się wyłącznie eliminacją defektów spowodowanych czasem i ich zapobieganiu.

Medycyna estetyczna rozumiana w sposób nowoczesny to również modelowanie sylwetki, usuwanie przykrych blizn, przebarwień i wszelakich zmian spowodowanych zarówno urazami mechanicznymi, jak i rozwojem choroby (trądzik, rumień, egzemy, trądzik różowaty).

Trudnimy się też korektą zewnętrznych narządów płciowych kobiet oraz dogłębnym oczyszczaniem, odżywianiem skóry, przywracaniem prawidłowej struktury kolagenu, aktywowaniem procesów regeneracyjnych komórek skóry, co daje nie tylko dobre efekty wizualne, ale i zdrowotne!

Prawdziwymi zadaniowcami w kwestii poprawienia jakości życia są nasze wysokiej klasy, sprawdzone technologie, umożliwiające wykonywanie najbardziej wymagających zabiegów. O tym, jakich cudów dokonują nasi specjaliści przy użyciu wysokiej klasy sprzętów przeczytasz poniżej.

  • SCHWARZY – elektrostymulacja mięśniowa. Zabieg umożliwia uzyskanie pięknie wyrzeźbionej sylwetki w przeciągu bardzo krótkiego czasu. Szybko następuje spalenie tkanki tłuszczowej, natomiast mięśnie ulegają gwałtownej hipertrofii. Energia magnetyczna przekazywana jest do komórek położonych w głębi skóry przy pomocy przystawianej np. do brzucha diody. Szybka zmiana pól magnetycznych generowanych przez urządzenie, transmituje energię bezpośrednio do tkanki mięśniowej. Stymulacja włókien mięśniowych powoduje ich szybki przerost, dzięki czemu pojawia się piękny efekt, w postaci wyrzeźbionych mięśni przy jednoczesnej redukcji nadprogramowego balastu. Technologia opiera się na mechanizmach aerobowych oraz stymulacji i wzmocnieniu mięśni. Efekt widoczny jest niemalże od razu, a celem zyskania 100% satysfakcji zaleca się kilkukrotną realizację zabiegu. Zabieg przeznaczony jest dla wszystkich osób, które marzą o zgrabnej figurze.
  • ALMA SPADEEP RF jest najnowszą technologią stworzoną z myślą wymodelowania sylwetki i ujędrnienia skóry. System wykorzystuje technologię fal radiowych (prąd zmienny), który ma możliwość wniknięcia na 4 poziomy tkanki. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Specjalisty prowadzący zabieg może pracować na 2 poziomach tkanki w tym samym czasie. Przewodnikiem fal radiowych jest gliceryna lub jej pochodna. Tkanka rozgrzewana jest do temp. 40-42 stopnie, a fala radiowa penetruje jeden z 4 poziomów. Fale radiowe przenikające do kolagenowych włókien obecnych w skórze powodują jego kurczenie i przywracają mu dawną postać potrójnej helisy. Faktem jest, że tylko w takiej postaci kolagen może prawidłowo sprawować swoje funkcje i utrzymywać optymalne nawilżenie skóry. Fale radiowe również stymulują komórki do podziałów i inicjują regenerację komórkową. Zabieg przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie wymodelować sylwetkę, pozbyć się nadmiaru tłuszczu i ujędrnić skórę. Ciąża wyklucza możliwość przeprowadzenia zabiegu.
  • GENEO jest przełomową, pionierską metodą odmładzającą, odżywiającą i rozjaśniającą skórę. Zabieg przebiega wieloetapowo. Najpierw złuszczana jest zewnętrzna warstwa skóry, dzięki czemu składniki odżywcze absorbowane są niemalże natychmiastowo. Skóra staje się chłonna, a komórki przyjmują do swojego wnętrza wysoce wartościowe związki. Na powierzchni skóry tworzona jest powłoka, której konsystencja stanowi przejście między kapsułką, a żelem. W rezultacie powstają mikropęcherzyki obfitujące w CO2. Ten etap ma na celu wywołanie słynnego efektu Bohra, czyli napływ krwi bogatej w cząsteczki O2 do miejsca objętego procesem zabiegowym, sprowokowanie zwiększonego przepływu krwi w naczyniach krwionośnych, wzmożenie procesów metabolicznych zachodzących w komórkach skóry. O wysoce jakościowy efekt zadba specjalnie przygotowane odżywcze serum, które wtłaczane jest do komórek skóry,
  • FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA I PRF – terapia z użyciem bogatopłytkowego osocza umożliwia zarówno regenerację komórek skóry, jak i poprawę ogólnej kondycji ciała. Zabieg dedykowany jest w szczególności osobom po mechanicznych urazach skóry. Technologa oparta jest na serii zastrzyków w głębokie warstwy skóry. Bogatopłytkowe osocze jest znakomitym zamiennikiem botoksu, przy czym brak tutaj ryzyka rozciągnięcia skóry. Już pojedynczy zabieg pozwala zauważyć przemianę skóry!
  • Depilacja laserowa pomaga skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia. Procedura realizowana jest w bardzo krótkim czasie – od kilku do max. 30 min. Wszystko zależne jest od miejsca, które poddawane jest depilacji. Możliwe jest również usunięcie owłosienia z twarzy! Zabieg jest w pełni bezpieczny i niebolesny. Z depilacji laserowej śmiało może skorzystać każdy.
  • ENDERMOLOGIE LPG ALLIANCE – metoda umożliwiająca pozbycie się tłuszczu i cellulitu. Wszystko opiera się na systemie reaktywującym komórkowy metabolizm. Zabieg pozwala usunąć miejscowo występującą nieestetyczną “oponkę” tłuszczową, eliminuje cellulit i wspomaga mikrokrążenie komórkowe, pobudza komórki skóry do produkcji polimerowego białka (kolagen), które zapewnia prawidłową strukturę komórek i umożliwia utrzymanie nawilżenia na poziomie optymalnym. Co najważniejsze, nie ma ryzyka, że skóra ulegnie rozciągnięciu. Pierwsze efekty zauważalne są po 3 zabiegach.
  • HIFU HIPROV – zabieg wykorzystujący ultradźwięki do usuwania zmarszczek i poprawienia napięcia skóry. Ultradźwięki wnikają wgłąb komórek, oddziaływują na kolagenowe włókna i motywują je do podjęcia regeneracji. Kolagen wraca do swoich pierwotnych kształtów i znów może prawidłowo pełnić swoje powinności. Marszczki znikają, owal twarzy zaznacza się, drugi podbródek zostaje zlikwidowany. Zabieg dedykowany jest wszystkim, którzy chcą zarówno pozbyć się zmarszczek, jak i zachować młody wygląd na dłużej.

Przeszczep włosów – zabieg wyjątkowy, wszystko co musisz wiedzieć

Sky Clinic jest liderem w kategorii dokonywania przeszczepów mieszków włosowych w Polsce. Wynika to najprawdopodobniej stąd, że współpracujemy z najlepszymi lekarzami i specjalistami w dziedzinie trychologii.

Dodatkowo nasza placówka wyposażona jest w innowacyjny robot ARTAS X9, który z niesamowitą precyzją dokonuje biopsji mieszków włosowych ze wskazanych okolic skóry głowy. Najczęściej pobiera się mieszki włosowe z okolicy potylicznej z uwagi na fakt, że w tym miejscu są one najmocniejsze, a zatem ryzyko, że łysinie powróci jest minimalizowane do granic możliwości.

Zabieg realizowany jest w błyskawicznym tempie – 4-8h. Pacjent odczuwa jedynie ciepło na skórze głowy, natomiast dolegliwości bólowych brak z uwagi na zastosowanie znieczulenia miejscowego. Po dokonanym zabiegu Pacjent jest konsultowany przez naszego lekarza, który ocenia miejsce implantacji i zakłada opatrunek.

Przy udziale ARTAS HAIR STUDIO możliwe jest dokonanie wizualizacji wyglądu fryzury 3D na podstawie fotografii dostarczonych przez Pacjenta. Efekty pojawiają się po ok 5-12 miesiącach od momentu dokonania zabiegu.

Najczęstszą przyczyną utraty owłosienia na skórze głowy jest łysienie androgenowe. Jest to genetycznie uwarunkowana choroba wynikająca z nadaktywności brodawek włosa stymulowanych DHT (dihydrotestostron), który stanowi pochodną testosteronu. Mieszki włosowe skóry głowy są wysoce wrażliwe na jego działanie.

Najpierw owłosienie staje się przerzedzone, a potem stopniowo zanika. Pojawiają się zakola, linia czołowa ulega uwstecznieniu. W naszej klinice możliwe jest leczenie łysienia androgenowego, i nie tylko.

Rozumiemy potrzeby Pacjenta, wyciągamy przyjazną dłoń, dlatego też oferujemy dodatkowo konsultacje lekarskie przed podjęciem zabiegu oraz ewentualną pomoc finansową. W opiece pozabiegowej stosujemy mezoterapię igłową, która uzupełnia ewentualne niedociągnięcia powstałe podczas zabiegu.

Stosujemy także komórki macierzyste, o wysokim potencjale proliferacyjnym i zdolnościami do regenerowania tkanek oraz komórki z lipotransfrem – tzw. tłuszczem własnym.

Zastosowanie tych metod jako technik uzupełniających transplantację maksymalizuje efekt zabiegu. Uszkodzone komórki skóry głowy regenerują się, są silniejsze, odporniejsze na działanie czynników stresowych.

Podobne artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.