Dziś na ruszt bierzemy masaż gorącymi kamieniami. Istnieje cała masa sposobów na zamienienie zimowych mroźnych dni i długich wieczorów w najprzyjemniejszy okres w roku.
Bo kiedy, jeśli nie w zimowe weekendy i wolne popołudnia, znaleźć czas dla siebie? Lenistwo w tym czasie jest jak najbardziej wskazane, a w przyzwoitym stopniu może przynieść wiele dobrego dla organizmu.
Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: tabletki na ból gardła ranking!
Miękkie koce, światło świeczek i ciepły ogień z kominka, gorące kakao i miętowa herbata, czytanie książek i oglądanie filmów, kąpiele w wannie czy wizyty w spa – do tego wszystkiego proponujemy dodać kamienioterapię, która w ostatnim czasie zyskała bardzo dużą popularność.
To świetny zabieg dla całego organizmu i jest wyjątkowo dobry, szczególnie w okresie zimowym.
Masaż kamieniami, czyli kamienioterapia
Spis treści
Kamienioterapia (masaż kamieniami) była znana już w starożytności. Z medycznego punktu widzenia to sposób leczenia ciepłem za pomocą specjalnych kamieni morskich, które uprzednio moczy się w roztworze wodnym z dodatkiem ziół i alg.
Większość osób jest przekonana, że masaż gorącymi kamieniami to zabieg jedynie relaksacyjny, w rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej.
To wszystko ze względu na siły termiczne oraz mechaniczne, którymi cechują się takie kamienie. Mają one ogromny potencjał leczniczy i są w stanie pomóc w leczeniu różnych schorzeń. Gorące kamienie kładzie się na schorowane miejsca i po prostu wykonuje masaż. W ten sposób można wyleczyć m.in. bóle stawów oraz pleców czy nawracające migreny.
Grzewcza siła gorących kamieni
Kamienioterapia to masaż całościowy, którego oddziaływanie na aktywne punkty ciała odbywa się za pomocą kamieni. W okresie zimowym masaż gorącymi kamieniami jest wyjątkowo popularny, dlatego polecamy z niego skorzystać. Nagrzane do 40 stopni kamienie działają nie tylko na powierzchnię skóry, ale też na głębokość aż 4 centymetrów!
Gorące kamienie dają naprawdę niesamowity efekt – rezultat tego masażu utrzymuje się o wiele dłużej niż w przypadku innych zabiegów relaksujących i terapeutycznych. Nawet przy jednym zabiegu odczujesz różnicę – pozbędziesz się negatywnych emocji, odstresujesz się i zaprogramujesz swój organizm na odnowę biologiczną.
Metoda masażu kamieniami łączy w sobie starożytne praktyki leczenia minerałami i ziołami ze współczesną wiedzą medyczną w dziedzinie fizjoterapii. Mówiąc prościej – kamienioterapia, to połączenie różnych rodzajów masażu i oddziaływanie ciepła na organizm.
Masaż gorącymi kamieniami
Na pierwszy rzut oka wydaje się, że masaż gorącymi kamieniami to czysta rozrzutność pieniędzy i zabieg jedynie rozpieszczający ciało. I to właściwie prawda, bo taki masaż jest procedurą wyjątkowo przyjemną.
Ale za tym miłym zabiegiem kryje się o wiele więcej, zarówno odciążenie stawów (o czym pisaliśmy już wcześniej) oraz odstresowanie, jak i rozluźnienie mięśni czy pomoc w pozbywaniu się zbędnego tłuszczu – regularnie wykonywany masaż gorącymi kamieniami pomaga przyspieszyć procesy metaboliczne i przyspiesza przemianę materii.
Bardzo często masażyści, oprócz masażu gorącymi kamieniami (których używa się w ilości od 2 do 10), wymyślają indywidualne techniki przy pomocy rąk. Taka kombinacja jest zależna od bardzo różnych czynników: pory roku, pory dnia, zaleceń, przeciwwskazań, w tym także życzeń i preferencji klienta.
Masaż gorącymi kamieniami łączy w sobie 5 aspektów:
- oddziałuje na organizm za pomocą naciskania aktywnych punktów biologicznych w ciele
- rozgrzewa organizm
- mechaniczny masaż tkanek
- głęboki masaż wibracyjny
- bezpośrednie działanie energetyczne konkretnego kamienia
Przygotowanie do masażu gorącymi kamieniami?
Jak przed większością zabiegów typu relaksacyjno-leczniczych, nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Jeśli jednak mamy odpowiednią ilość czasu i swoją wizytę w spa lub u fizjoterapeuty zaplanowaliśmy zawczasu, warto poświęcić chwilę na przygotowanie ciała do masażu gorącymi kamieniami.
Wystarczy, by kilka dni przed zabiegiem, przy okazji codziennego mycia się, przyzwyczajać swoje ciało do wyższej temperatury.
Jak przebiega masaż gorącymi kamieniami?
Pierwszym, co czeka nas w gabinecie, będzie oczywiście przygotowanie ciała do właściwego procesu. Początkowo na nasze ciało wykwalifikowany pracownik będzie kładł lekkie i ciepłe kamienie lub wykona delikatny masaż za pomocą rąk. Później na całym ciele rozprowadzony zostanie olejek i dopiero po tym kroku rozpocznie się masaż gorącymi kamieniami.
Gorące kamienie rozkłada się albo na jedną część ciała, albo na wszystkie aktywne punkty – od palców u stóp do okolic oczu. W trakcie masażu gorącymi kamieniami podwyższa się ciśnienie krwi w schorowanych miejscach, tkanki zaczną intensywniej pracować, a krew i limfocyty zaczynają usuwać wszystkie toksyny.
Jednocześnie do tkanek zaczyna docierać zwiększona ilość tlenu. Masaż gorącymi kamieniami trwa od 60 minut do półtorej godziny. Po masażu należy zrezygnować z wysiłku fizycznego i wyjątkowo natężonej pracy umysłowej, tak by odczuć wewnętrzną harmonię i poczuć dogłębną relaksację całego ciała.
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Masażery antycellulitowe [RANKING] + opinie
- Masaż głowy – EFEKTY – techniki – [PORADNIK] krok po kroku!
- Masaż próżniowy ciała – rodzaje, przebieg zabiegu, przeciwwskazania!
- MASAŻ TANTRYCZNY – zobacz, co Cię czeka!?
- Terapia hormonalna potwierdzająca płeć – oto wszystko, co musisz wiedzieć!
Najczęściej do masażu kamieniami używa się kamieni bazaltowych to tzw kamienie wulkaniczne. Rzadziej stosuje się biały marmur. Jest jeszcze kilka różnych rodzajów kamieni które rzadziej stosuje się w masażu gorącymi kamieniami. Każdy rodzaj kamienia rozgrzewa się do innej temperatury, najczęściej jest 60 stopni. Do masażu używa się też zimnych kamieni które mają działanie przeciwzapalne. Ciepłe i gorące kamienia mają działanie odprężające.
Masaż gorącymi kamieniami opiera się na filozofii obejmującej terapię meridianów, czyli centrów energetycznych znajdujących się w ciele człowieka. Odpowiednie pobudzanie czakr zapewnia prawidłowy przepływ w ciele energii Qi niezbędnej do utrzymania dobrego samopoczucia i zdrowia.
Brzmi magicznie. A jak dokładnie wygląda masaż ciepłymi kamieniami? Te kamienie układane są na ciele i tak leżą dopóki nie wystygną czy masażysta wykonuje nimi jakieś ruchy po ciele pacjenta? A wie też może ktoś ile kosztuje masaż gorącymi kamieniami?
Jakich jeszcze kamieni używa się do masażu? Gdzie można je kupić? Czy są jakieś kursy aby taki masaż kamieniami zrobić sobie w domu?
Ciekawy pomysł ma odstresowanie się albo na rozgrzanie organizmu.