Wakacje z dziećmi nad morzem to świetny pomysł na letni wypoczynek. Wyjeżdżając na Pomorze, warto wcześniej zaplanować kilka atrakcji dla najmłodszych, aby zapewnić im niezapomniane i pełne przygód wczasy w nadmorskich kurortach.

Pomorze to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Polski, zwłaszcza urokliwe nadmorskie kurorty. Piaszczyste plaże, przyjemny klimat i ciekawe miejsca do odwiedzenia sprawiają, że jest to idealne miejsce na wakacje z dziećmi.

Na Pomorzu znajduje się wiele rodzinnych atrakcji, które umożliwiają przyjemne spędzanie czasu w gronie najbliższych.

Centrum nauki Hewelianum w Gdańsku

atrakcje-na-pomorzu

Na rodziny z dziećmi w Gdańsku czeka wiele atrakcji. Do miasta można bezpośrednio dostać się szybko i komfortowo liniami lotniczymi, np. z Bydgoszczy, Poznania, Katowic, Warszawy, Szczecina, a także z Krakowa.

Jedną z atrakcji Gdańska jest Centrum nauki Hewelianum na Górze Gradowej, będącej jednym z najbardziej atrakcyjnych punktów widokowych w mieście. To miejsce, gdzie można uczyć się przez zabawę. W kompleksie znajduje się kilka interaktywnych wystaw, np.

Dookoła Świata, gdzie można poznać wnętrze Ziemi, zbudować Himalaje, a nawet doświadczyć wyjątkowego zjawiska zorzy polarnej. W Hewelianum dzieci mogą również uczestniczyć w ciekawych warsztatach edukacyjnych oraz bawić się do woli na kreatywnym placu zabaw.

Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni

Spędzając rodzinne wakacje w Gdyni, warto odwiedzić Centrum Nauki Eksperyment. To idealne miejsce dla całej rodziny, zwłaszcza dzieci w wieku szkolnym. W obiekcie mają one niepowtarzalną okazję poznawać świat nauki z pomocą interaktywnych instalacji i pokazów.

Centrum Nauki Eksperyment to placówka, gdzie popularyzuje się naukę w sposób niekonwencjonalny i bardzo przystępny dla najmłodszych, zapewniając im przy tym wiele radości i zabawy.

Aquapark Reda z żywymi rekinami

Niedaleko Gdyni położona jest malownicza Reda, gdzie znajduje się wyjątkowe Centrum Rodzinnej Rozrywki – Aquapark Reda. Jedną z największych atrakcji obiektu jest Shark Slide.

Jest to 60-metrowa zjeżdżalnia biegnąca przez podświetlany tunel, za którego przezroczystą ścianą znajduje się olbrzymie akwarium z prawdziwymi rekinami. Aquapark Reda to miejsce pełne basenów, brodzików, fontann i wielu innych wodnych atrakcji dostosowanych zarówno do najmłodszych gości, jak i nieco starszych i dorosłych.

Dolina Charlotty w miejscowości Strzelinko

W niedalekiej odległości od morza, na trasie Słupsk – Ustka, znajduje się kolejne idealne miejsce dla całej rodziny, czyli Dolina Charlotty. To luksusowy obiekt z wieloma atrakcjami i komfortową bazą noclegową. Wśród najmłodszych największą popularnością cieszy się wodne zoo z safari, a także fokarium.

W obiekcie można do woli oglądać, jak wygląda opieka nad fokami, ich karmienie, zabawa czy trening przeróżnych sztuczek. W Dolinie Charlotty znajduje się również ekskluzywny ośrodek spa – idealne miejsce do relaksującego odpoczynku po długim zwiedzaniu ciekawych atrakcji rodzinnych Pomorza.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.