Austria to prawdziwy raj dla miłośników sportów zimowych. Na terenie kraju znajduje się ponad 7000 km tras narciarskich dostosowanych do potrzeb narciarzy o różnym stopniu zaawansowania. Warto odwiedzić m.in. ośrodki zlokalizowane w Tyrolu, Ziemi Salzburskiej i Karyntii.

Tyrol –  najsłynniejszy region sportów zimowych

Narty w Austrii spełnią oczekiwania wszystkich fanów białego szaleństwa. Zapaleni narciarze powinni udać się przede wszystkim do Tyrolu. Region ten od północnej strony okalają Alpy Wapienne Tyrolsko-Bawarskie, od południowo-wschodniej Wysokie Taury, a od zachodniej Alpy Retyckie i Lechtalskie.

Dzięki swojemu położeniu Tyrol jest więc idealnym miejscem na zimowe wakacje. Sezon narciarski trwa tam od grudnia do kwietnia.

Tyrol wyróżnia się bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą sportową. Słynie z szerokiego wyboru nowoczesnych i idealnie utrzymanych tras, które łącznie mają aż 3753 km długości. Wśród nich, bez trudu można znaleźć zarówno stoki przystosowane do potrzeb początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.

Gdzie-jechac-na-narty-w-Austrii

Ze względu na wielkość Tyrolu, można podzielić go na kilka podregionów. Wśród nich, najlepsze miejsca do jazdy na nartach gwarantują m.in.:

 • okolice jeziora Achensee,
 • Axamer Lizum,
 • dolina Stubaital,
 • Hochzillertal-Hochfügen wraz z Spieljoch,
 • Ischgl,
 • okolice Innsbrucku,
 • dolina Zillertal,
 • Kitzbühel i Kirchberg,
 • dolina Ötztal,
 • dolina Piztal,
 • Tiroler Zugspitz Arena.

To oczywiście tylko niektóre regiony narciarskie w Tyrolu – ten obszar Austrii obfituje w mnóstwo różnorodnych ośrodków. Jadąc tam na zimowe wakacje w trakcie ferii lub świąt trzeba jednak przygotować się na obecność dużej liczby turystów w praktycznie każdym z nich.

Ziemia Salzburska – region narciarski dla każdego

Ziemia Salzburska słynie z wyjątkowo gęstej sieci tras narciarskich o różnych stopniach zaawansowania. Podczas pobytu w tym regionie, można skorzystać z 2110 km stoków. Krajobraz tamtejszych ośrodków nie obfituje w wysoko położone tereny – przeważają lekko pofałdowane przedgórza.

Najlepiej odnajdą się tam początkujący narciarze, którzy mogą szlifować swoje umiejętności na takich terenach narciarskich jak Dolina Saalachtal-Lofer, Hochalm, Rauris Lungau czy Obertauern.

Powyższe regiony zadowolą też osoby średniozaawansowane. Oprócz tego mogą one skorzystać, np. ze stoków w Dolinie Gasteinertal, Europa Sportregion Zell am See i Weißsee Gletscherwelt.

Zaawansowani narciarze również znajdą coś dla siebie. Z pewnością usatysfakcjonują ich trudne trasy na obszarze Saalbach – Hinterglemm, Grossarltal, Graukogel czy Europa Sportregion Zell am See.

Ośrodki narciarskie w Karyntii

Karyntia to nieco mniejszy region narciarski – oferuje około 800 km tras. Wyróżnia się jednak wyjątkowo dobrym nasłonecznieniem stoków, co umila oddawanie się białemu szaleństwu. Zawdzięcza to położeniu po południowej stronie szczytów Alp.

Wśród popularnych terenów narciarskich Karyntii warto wymienić zwłaszcza Bad Kleinkirchheim, Nassfeld, Katschberg i okolice lodowca Mölltaler. Podobnie jak w przypadku innych regionów narciarskich w Austrii, miejsca te oferują bardzo zróżnicowane trasy zjazdowe.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.