Wraz z nadejściem jesieni w wielu polskich domach rozpoczyna się coroczna walka z infekcjami. Dzieci praktycznie cały czas są zaziębione a co więcej, do niewinnego kataru dołącza się uporczywy kaszel, który niepokoi każdą mamę. Warto wiedzieć w jaki sposób skutecznie mu przeciwdziałać, tym bardziej, że w dzisiejszych czasach jest to bardzo proste.

Kaszel suchy czy mokry?

Kaszel u dzieci to nieodłączny towarzysz większości infekcji układu oddechowego. Nie zawsze jest to powód do niepokoju. Pojawia się zazwyczaj po kilku dniach ich trwania i może przybierać różną postać. Warto mieć tego świadomość, ponieważ postępowanie w różnych rodzajach kaszlu powinno być całkowicie odmienne.

Jeśli zależy nam na tym by pomóc naszemu dziecku uporać się z kaszlem i infekcją kluczowe znaczenie ma określenie z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia. Tylko dzięki temu będziemy bowiem mogli podać maluchowi odpowiednie lekarstwo.

Rozróżniamy dwa rodzaje kaszlu: kaszel suchy i mokry. Pierwszy to męczące napady kasłania, które nie wiążą się z odkrztuszaniem wydzieliny. Kaszel mokry jest natomiast połączony z odkrztuszaniem i pozwala drogom oddechowym się oczyścić.

Niestety, czasami wydzielina jest tak gęsta, że jej skuteczne odkrztuszanie nie jest możliwe a sam kaszel męczy i sprawia ból. Właśnie wtedy warto zastosować odpowiedni syrop, który pomoże naszemu dziecku.

Skuteczne przeciwdziałanie kaszlowi

flegamina-truskawkowa

Jeśli widzimy, że nasze dziecko męczy się z powodu ataków kaszlu mokrego warto rozpocząć skuteczne leczenie choroby. Pierwszym krokiem powinno być podanie syropu, który dzięki swoim składnikom aktywnym rozrzedzi wydzielinę i ułatwi jej odkrztuszanie. Doskonałym wyborem jest Flegamina Truskawkowa.

Dlaczego? To bardzo proste…

Przede wszystkim w składzie syropu znaleźć możemy chlorowodorek bromoheksyny – czyli substancję upłynniającą wydzielinę. Po drugie, Flegamina Truskawkowa może być przyjmowana już przez dzieci po drugim roku życia, a dzięki swojemu smakowi sprawia, że jej połykanie nie wiąże się dla dziecka z nieprzyjemnymi doznaniami.

To znacznie ułatwia regularne podawanie leku. Dobrym pomysłem jest również korzystanie z domowych sposobów, które mogą przynieść dziecku ulgę. Wśród tych, na które warto zwrócić szczególną uwagę są między innymi: inhalacje z olejków eterycznych, które pozwalają drogom oddechowym się oczyścić czy też picie gorących naparów z miodem.

Warto pamiętać by pod żadnym pozorem nie podawać w trakcie mokrego kaszlu syropów, które mają za zadanie powstrzymać ataki kaszlu. Co więcej, warto również obserwować swoje dziecko. Jeśli zauważymy jakiekolwiek niepokojące objawy np. wysoką gorączkę warto udać się do specjalisty.

Jak więc widać, kaszel u dziecka nie musi być powodem do niepokoju. To normalna reakcja organizmu na infekcję dróg oddechowych.

Jeśli mamy do czynienia z kaszlem mokrym wystarczy jedynie ułatwić dziecku odkrztuszanie wydzieliny podając odpowiedni lek np. Flegaminę truskawkową. Dzięki niemu kaszel przestanie być uciążliwy a infekcja znacznie szybciej zniknie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Kaszel u dziecka trzeba szybko zwalczać bo łatwo może przejść w coś poważniejszego. Ja jak słyszę że moje dziecko zaczyna kaszleć od razu podaje ziołowy syrop. Do tego ważne jest wietrzenie mieszkania i odpowiednie nawilżanie. Od razu do lekarza nie biegnę tylko sama podaje dicotuss który właśnie pediatra nam polecił. Zazwyczaj w około 3 dni udaje nam się pozbyć kaszlu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.