Soylent jest jedzeniem przyszłości. Na podstawie wiedzy na temat potrzeb człowieka w odżywianiu oraz substancji jakich potrzebuje by cieszyć się pełnią zdrowia, stworzono właśnie jedzenie o tak tajemniczo brzmiącej nazwie.

Czym jest Soylent?

Każdy suplement diety, nawet najzdrowszy na świecie zjadany jest jako uzupełnienie codziennego żywienia. To samo tyczy się tradycyjnych superfoods. Wszyscy znamy ostrzeżenia dietetyków o tym, że dany produkt nie może zastąpić prawidłowo zbilansowanej diety.

Soylent

Soylent to superfood w czystej postaci, czyli jedzenie zawierające wszystkie niezbędne składniki odżywcze dla człowieka w postaci proszku, jakich nie trzeba uzupełniać już w nic innego.

Jest to substytut normalnej diety, dzięki której możliwie jest przeżycie długich lat w zdrowiu i w dobrym samopoczuciu. Dlatego Soylent można już w tej chwili nazwać królem superfoods, jakiego nie zastąpi żadna inna roślina, minerał, lub jakakolwiek potrawa.

Soylent ma za sobą około dwudziestu pięciu lat historii oraz testów mających za zadanie potwierdzenie jego skuteczności. Soylent można przygotować samodzielnie, ponieważ wszystkie składniki są powszechnie dostępne.

Kontrowersje wokół Soylent

Jak łatwo się domyślić wokół takiego rozwiązania rosną sprzeciwy. Jednakże obawy o to, że wkrótce Soylent zastąpi półki sklepowe wyłożone różnego rodzaju pożywieniem są przesadzone.

Jedzenie to będzie przydatne przede wszystkim tym, którzy nie będą mieli warunków do przygotowania prawdziwych posiłków. Na przykład dla żołnierzy, dla osób przebywających w trudnych warunkach, dla astronautów.

Suplement ten może okazać się również odpowiedzią na światowy głód, a także wspomóc osoby walczące z chorobami, na przykład nowotworami układu pokarmowego. Póki co na co dzień powinniśmy kompletować swoją dietę pochodzącą ze zdrowych, zróżnicowanych produktów.

Soylent mimo swojej niewątpliwej przydatności nie zastąpi różnorodności smaków świeżych roślin i wielu potraw z całego świata. Przecież jedzenie to nie tylko konieczność, to także przyjemność.

Skoro zależy Ci na zdrowiu Twoim i Twojej rodziny to poznaj właściwości pestki awokado! A co powiesz na mąkę bananową? sprawdź czego może być zamiennikiem i zamień się już teraz! Teraz coś tradycyjnego, mianowicie właściwości kalarepy którą z pewnością często jesz :-) Nie mogę zapomnieć nadmienić, że równie ciekawie jak kalarepa wypada czarny ryż i dziki ryż który jest dość rzadkim okazem na naszych talerzach…  sprawdź już teraz co warto jeść aby być zdrową osobą!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.