Dieta decka powinna być zbilansowana i dostarczać mu drogocennych składników odżywczych, w tym wszystkich witamin i soli mineralnych. Jednak nie zawsze potrafimy je dziecku dostarczyć w postaci pożywienia, co nie wynika tylko z braku naszych umiejętności kulinarnych, ale także z faktu, że dzieci na niektóre warzywa i owoce reagują histerycznie.

Na szczęście nie musimy się już martwić o ilość przyjmowanych przez nasze latorośle witamin w ciągu dnia. Z pomocą przychodzą firmy, które oferują w swojej gamie produktów suplementy witaminowe dla dzieci zapewniające im makroelementy na cały dzień.

Suplementy na start dla Twojego dziecka

W jaki sposób możemy naszym pociechom dostarczyć wszelkich składników odżywczych, szczególnie jeżeli mamy w domu małego niejadka? Rodzice próbują różnych metod, jednych lepszych innych gorszych. Jedno jest pewne, wciskanie dziecku na siłę jedzenia nie przyniesie upragnionego rezultatu, a wręcz może przynieść odmienny skutek.

zelki-witaminowe-vibovit
Żelki witaminowe

W takiej sytuacji niezbędna jest suplementacja naszego malucha. Z pewnością wielu z nas pamięta jeszcze czasy Vibovitu w proszku, który wyjadaliśmy prosto z torebeczki. Dziś suplementy idą z  duchem czasu i zamiast pysznego proszku możemy swoim dzieciom podać smaczne żelki witaminowe.

Dzięki nim będziemy mieć pewność, że nasze dziecko otrzyma codzienną porcję witamin niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania jego małego organizmu, a do tego forma ich podania będzie odpowiadała naszej pociesze, która odniesie wrażenie, że otrzymuje małe co nieco.

Jest to sprytny patent na małego niejadka, któremu jedzenie warzyw kojarzy się z mordęgą a rodzicom przysparza kolejne siwe włosy na głowie. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwo przemycimy do diety dziecka niezbędne witaminy i będziemy pewni, że niczego mu nie zabraknie do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Wachlarz witamin

Żelki witaminowe firmy Vibovit zawierają kompleks witamin. Znajdziemy w nich witaminę A, E, C, D oraz B12, a także selen, cynk, kwas foliowy, kwas pantotenowy oraz biotynę.

Składniki te są niezbędne do zachowania prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, układu nerwowego oraz utrzymania prawidłowej budowy zębów i kości. Kombinacja składników zapewnia również prawidłowy wzrost organizmu dziecka.

Ilość witamin i mikroelementów jest odpowiednia dla dzieci. Suplementację żelkami możemy rozpocząć już od czwartego roku życia naszej pociechy, a do tego urozmaicić ją o naukę i zabawę jednocześnie.

Jest to możliwe, gdyż żelki zostały zamknięte w zabawnych kształtach morskich zwierzątek, soczystych owoców a nawet kolorowych literek. Tego typu suplement każdy rodzić może kupić bez recepty w każdej aptece za rozsądną cenę.

Pamiętajmy jednak, że poza, tak ważną suplementacją, dbanie o prawidłową dietę dziecka jest niezmiernie istotne. Żaden suplement diety nie powinien być zamiennikiem zdrowej diety.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.