Jeśli nie jesteś jeszcze pewna, jak wzmocnić paznokcie to trafiłaś we właściwe miejsce! Słaby stan paznokci może konkretnie uprzykrzyć życie każdej z nas… Za chwilę przedstawimy najskuteczniejsze metody na poprawę ich stanu.

Obiecuję, że nie będziesz musiała biegać do drogerii po drogie kosmetyki do pielęgnacji włosów, nie będziesz musiała także umawiać się na wizyty w salonie manikiur.

Skuteczne sposoby jak wzmocnić paznokcie!

Maseczka z jabłka i ogórka na połysk paznokci

Jeśli już uda Ci się wzmocnić nieco paznokcie, możesz przystąpić do etapu, w którym zadbasz o ich połysk. Idealnie nadawać się do tego będzie maseczka z ogórka i jabłka.

Aby przygotować taką maseczkę, zetrzyj na drobne zielony ogórek i jabłko, dodaj do nich pól soku ze świeżo wyciśniętej cytryny. Zanurz w maseczce paznokcie na 20 minut. Zabieg powtarzaj tyle razy w ciągu miesiąca, ile masz na to ochotę.

Witaminy wzmacniające paznokcie

Zaopatrz się w płyną witaminę A i E, wcieraj ją w paznokcie każdego dnia na 30 minut przed kąpielą. Sesję kontynuuj przez tydzień, nie dłużej.

Olej i cytryna na rozjaśnienie paznokci

Przygotuj następującą miksturę, olej z oliwek i łyżeczkę soku z cytryny. Regularnie maczaj paznokcie w miksturze, rozjaśni ona paznokcie i zmiękczy skórki. Efekt działania mikstury jest niemal natychmiastowy.

Czosnek na odbudowę płytki paznokci

Posiekaj dwie łyżki czosnku na drobno i wmasuj w płytkę paznokcia wydobywający się sok z czosnku. Paznokcie pozostaw na 10-15 minut i po zabiegu nałóż na nie dowolny tłusty olejek lub odżywkę do paznokci. Bardzo fajnie wzmacnia i odbudowuje paznokcie!

Ziemniaczana papka na paznokcie

Ugotuj 2 ziemniaki, dodaj do nich 2 łyżeczki oliwy z oliwek i 1 łyżeczkę chudego mleka. Przygotowaną papkę nałóż na całe dłoni i zaczekaj 20 min. Najlepiej jeśli papkę będziesz stosowała 2-3 razy w miesiącu.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.