W momencie, kiedy mimo intensywnych ćwiczeń i zbilansowanej diety wciąż skarżysz się na nadmiar tłuszczu, trzeba podjąć odpowiednie kroki. Wówczas możesz zdecydować się na liposukcję laserową, której efekty zachwalane są przez wiele osób. Jakie są zatem zalety takiego zabiegu?

W ciągu kilku lat liposukcja laserowa stała się jedną z najpopularniejszych usług świadczonych przez kliniki medycyny estetycznej.

Metoda ta łączy maksymalną skuteczność z minimalną inwazyjnością, skutecznie wypierając bardziej konwencjonalne sposoby radzenia sobie z tłuszczem. Za popularyzacją tej technologii stoi również jej powszechność w przypadku celebrytów.

Niski poziom obciążenia

Mówiąc o zabiegu liposukcji laserowej, to pierwszą jego zaletą jest niski poziom obciążenia organizmu pacjenta. Wystarczy poświęcić do 30 minut, przy czym odbywa się to w sposób praktycznie nieinwazyjny.

Co więcej, efekty widać już w trakcie procedury. Warto jeszcze nadmienić, że po jej przeprowadzeniu pacjent nie musi czekać wielu tygodni, aby ponownie wdrożyć się do codziennego życia. Już dzień po zabiegu jest w stanie wrócić do normalnego funkcjonowania.

Efekt termoliftingu

W trakcie wykonywania zabiegu liposukcji laserowej przeprowadzany jest również termolifting. Polega on na wykorzystywaniu fal radiowych podgrzewających głębokie warstwy skóry, które zwalczają efekty starzenia się jej, a co za tym idzie – wzmacniając jej gęstość.

Rezultat ten jest efektem naturalnej odbudowy włókien kolagenowych. Ponieważ metoda ta za pomocą chłodzenia nie uszkadza naskórka, można ją wykonywać na każdym fototypie skóry i niezależnie od pory roku.

Koniec z obwisłą skórą!

zaletyliposukcjilaserowej2Najczęstszą sytuacją, kiedy w nagły sposób zostanie usunięty tłuszcz z organizmu, jest pojawienie się obwisłej skóry. W przypadku liposukcji laserowej ten problem jest niwelowany, ponieważ doprowadza ona do naturalnej regeneracji i napięcia tkanki skórnej.

Efekt natychmiastowego usunięcia tłuszczu

Liposukcja laserowa momentalnie usunie zbędny tłuszcz. Przy tym za pomocą tego zabiegu sylwetka pacjenta wymodeluje i ujędrni się, zyskując przy tym efekt wygładzonej skóry, pozbawionej jakichkolwiek odkształceń.

Bezpieczeństwo

Wraz z dostępem do coraz to lepszej technologii zadbano o to, aby proces odsysania tłuszczu był maksymalnie bezpieczny.

W przeciwieństwie do ssaka, wykorzystywanego w trakcie konwencjonalnej liposukcji, laser nie powoduje uszkodzeń w miejscu redukcji tłuszczu. Dodatkowo w trakcie procesu występuje zjawisko hemostazy, za pomocą którego niemal całkowicie niweluje się ryzyko występowania krwawienia czy siniaków.

Podsumowanie

Dzięki powyższym zaletom liposukcja laserowa jest najlepszym sposobem na efektywne pozbycie się zbędnego tłuszczu. Wybierając odpowiednią klinikę i lekarza, możemy być pewni, że z takiego zabiegu wyjdziemy w pełni usatysfakcjonowani.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.