Z dobrym żelazkiem wyprasowanie jednej koszuli nie powinno nam zająć więcej niż 3 minuty. Wydaje się, że to krótko, ale jeśli obok nas piętrzy się góra prania, a w niej przynajmniej 10 koszul, to straciliśmy już 30 minut przy desce do prasowania.

Jak prasować szybciej i wygodniej z jeszcze lepszym efektem niż dotychczas.

Szybkość prasowania = oszczędność czasu

Bez względu na to, kim jesteśmy i co robimy, wszyscy bez wyjątku mamy w ciągu doby 24 h. Możemy przeznaczyć je na przyjemności, pracę albo… obowiązki domowe. Chyba każdy z nas chciałby, żeby prace w domu wykonywały się same, a jeśli musimy coś zrobić, staramy się to sobie jak najbardziej ułatwić.

Prasowanie należy do czynności, których raczej wolelibyśmy unikać. Kiedy musimy stanąć przy desce do prasowania, a obok stoi góra pogniecionych ubrań, przydałby nam się sprzęt, który pomoże nam prasować szybciej i efektywniej niż tradycyjne żelazko.

Żelazko-z-generatorem-pary-CareStyle-7IS7156BK

fot. Żelazko z generatorem pary BRAUN CareStyle 7 IS 7156 BK

Generator pary to idealne rozwiązanie dla każdego, kto na prasowaniu chce zaoszczędzić czas. Świetnie sprawdzi się u mam małych dzieci, wykonujących mnóstwo zadań w ciągu dnia.

Żelazko z generatorem pozwala 2-krotnie szybciej skończyć prasowanie, a wyprasowane ubrania są idealnie rozprostowane. Urządzeniem możemy wygładzić zagniecenia na koszulach, spodniach, a nawet bezpiecznie wyprasować garnitur.

Dzięki funkcji automatycznego ustawienia temperatury nie musimy się już zastanawiać, jaką moc żelazka ustawić do prasowania zasłonek i obrusów, a jaką do jedwabnej i delikatnej sukienki.

Nowoczesny program żelazka sam nastawi właściwą temperaturę, a my nie będziemy musieli sortować ubrań i czekać na ochłodzenie czy nagrzanie stopy urządzenia. Nawet jeśli zdarzy się nam zostawić żelazko na prasowanej tkaninie, urządzenie ochroni je przed spaleniem, automatycznie się wyłączając.

Już żadne z ubrań nie przypali się podczas prasowania, więc tę mało przyjemną czynność mogą wykonywać nawet mniej doświadczeni w pracach domowych domownicy.

Kiedy chcemy szybko i wygodnie przeprasować i odświeżyć marynarkę albo wyprostować zagniecenia na firankach i zasłonkach, możemy to zrobić bez deski do prasowania. Bo stacja parowa daje możliwość prasowania w pionie i docierania w trudno dostępne miejsca.

Łatwość prasowania i intuicyjna obsługa

Choć stacja parowa może wydawać się skomplikowanym urządzeniem, jest prostsza w obsłudze niż tradycyjne żelazko. Zapewnia łatwość prasowania, bo żelazko samo dostosowuje temperaturę (nie ma żadnego pokrętła, które musimy nastawiać), a para dociera we wszystkie miejsca bez trudu, rozprostowując każde zagniecenie.

Dzięki osobnemu zbiornikowi na wodę żelazko jest lekkie i poręczne, co sprawia, że wygodnie się nim manewruje i prasuje bez wysiłku także w pionie.

https://www.youtube.com/watch?v=3S3cCAMTqDY&feature=youtu.be

Duży wyjmowany zbiornik na wodę umieszczony w urządzeniu ogranicza częste dolewanie świeżej wody. Uzupełniamy go na początku prasowania wodą z kranu, której nie musimy filtrować i przez znacznie dłuższy czas niż tradycyjnym żelazkiem wygładzamy zagniecenia na ubraniach.

Z generatorem pary prasowanie staje się łatwiejsze i choć trochę przyjemniejsze. Stacja parowa wyrzuca parę pod bardzo wysokim ciśnieniem i niezależnie od stopnia pogniecenia garderoby idealnie rozprostowuje wszystkie fałdy. Urządzenie charakteryzuje się wysoką skutecznością wyrzutu pary w rozprasowywaniu trudnych zagnieceń.

Użytkownicy mówią, że dzięki parze rzeczy są lepiej uprasowane, a sama czynność zajmuje tylko chwilę. Ubrania pachną świeżością, a wysoka temperatura pary likwiduje alergeny i działa antybakteryjnie.

Generator sprawdza się więc doskonale tam, gdzie w domu mieszkają małe dzieci np. z alergią skórną lub atopowym zapaleniem skóry, których ciuszki muszą być nieskazitelnie czyste.

Nowoczesna konstrukcja i automatyczne czyszczenie

Żelazko z generatorem pary nie przypala ubrań i przesuwa się po nich gładko i lekko. To wszystko dzięki nowoczesnym materiałom zastosowanym w stopie żelazka. Pokrycie eloksalowe chroni stopę przed ścieraniem się, a tym samym zapobiega uszkodzeniom prasowanego materiału.

Nawet najdelikatniejsze tkaniny są skutecznie chronione. Spodnia część żelazka charakteryzuje się wyjątkową twardością (2-krtonie wyższą niż stal nierdzewna), co sprawia, że jest odporna na zarysowania i wytrzyma przez lata niejedno prasowanie.

Zaokrąglona stopa żelazka ze ściętymi brzegami kształtem przypomina deskę snowboradową i dociera do wszystkich trudno dostępnych miejsc.

Stację parową wyposażono w automatyczny system odkamieniania. Możemy więc wlewać do niej wodę z kranu, bez obaw, że sprzęt ulegnie zatkaniu i zniszczeniu.

Odkamienianie trwa zaledwie 1 min i nie wymaga dolewania dodatkowej wody do bojlera ani potrząsania urządzenia. Po zakończonym czyszczeniu musimy jedynie otworzyć szufladkę z lejkiem i wylać ze stacji wodę.

Ci, którzy zdecydowali się wymienić tradycyjne żelazko na stację parową, chwalą je za efektywność i szybkość. Nawet dla osób do tej pory nielubiących prasowania, czynność stała się mniej uciążliwa. Generator pary to też łatwość czyszczenia i odkamieniania, a przez to duża oszczędność czasu.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.