Estetyka to słowo, które ma swoją definicję dla każdego indywidualnie. Dla jednych estetyka (w przypadku powiększania piersi) to zmiana rozmiaru, dla innych poprawa jakości, jędrności i kształtu biustu, dla kolejnych rekonstrukcja asymetrii piersi lub rekonstrukcja po np. przebytej chorobie.

Bez względu na główny powód efekt powinien być ten sam-podniesienie samooceny, wzmocnienie pewności siebie i zadowolenia z ciała, osiągnięcie swojego ideału!

Nie ma jako takich wskazań medycznych do powiększania biustu, jednak nazywanie tego zabiegu ‘tylko’ estetycznym, w moim mniemaniu nie jest słuszne.

Różne rzeczy przytrafiają nam się w życiu i trzeba na nie reagować zgodnie ze swoimi potrzebami. Zwłaszcza że medycyna estetyczna rozwinęła się do tego stopnia, że stać na takie zabiegi już przeciętnego człowieka, a nie tylko dobrze zarabiających celebrytów, czy biznesmenów.

powiększanie-piersi

Przez to też powiększanie piersi jest jedną z trzech najbardziej powszechnych operacji plastycznych, zaraz obok liposukcji i korekty nosa.

Powiększanie piersi preparatem Macrolane – czy warto?

Poza ogólnie znaną metodą powiększania biustu, jaką jest chirurgiczne włożenie odpowiednio dobranych implantów, od 1996 roku dostępny jest zabieg preparatem Macrolane. Jest świetną alternatywą dla Pań, które chcą uniknąć skalpela.

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu kwasu hialorunowego w obie piersi, bądź w jedną, której rozmiar chce się wyrównać. Powikłania właściwie nie istnieją, a efekt widoczny jest niemalże od razu, zwłaszcza u kobiet z mniejszym biustem. Zabieg preparatem Macrolane to nie tylko powiększanie biustu, ale również jego lifting.

Dlatego z powodzeniem mogą się na niego zdecydować kobiety, które po porodach i karmieniu lub wskutek upływu czasu straciły zadowolenie i satysfakcję jego wyglądem. Ważne jest to, że preparat jest zupełnie bezpieczny dla kobiet, które w przyszłości planuję jeszcze ciążę i karmienie piersią.

Efekt, w odróżnieniu od użycia implantów, niestety nie jest trwały. Utrzymuje się około 1 roku. Po tym czasie trzeba wykonać kolejny zabieg wstrzyknięcia około 1/5 preparatu. Jednak badania obrazowe z użyciem rezonansu magnetycznego wykazują, że po roku substancja zanika w niewielkim stopniu!

Warto również mieć świadomość ceny takiego zabiegu. Umieszcza się go pomiędzy 8000 – 15000 złotych.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.