Każdy z nas jest inny i to, co cię kręci czy podnieca, wcale nie musi działać tak samo na inne osoby. Podczas gdy np. zapach jabłek jednym kojarzy się z romantycznym wieczorem, innym może przywodzić na myśl babciną szarlotkę… i nastrój pryśnie jak bańka mydlana.

Z pewnością masz takie miłe wspomnienia, które kojarzysz z konkretnymi zapachami, czy nawet smakami. Pamiętaj, że twój partner może mieć zupełnie inne odczucia. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, które produkty mogą okazać się afrodyzjakami dla was obojga.

Podkręć namiętność w związku. 10 najlepszych afrodyzjaków! 1

AFRODYZJAKI – 10 najlepszych:

1. Czosnek

czosne na desce obok moździerza
 Wprawdzie po jego zjedzeniu, musisz zainwestować w miętową gumę lub pastylki, ale czosnek jest bogaty w allicynę, która reguluje przepływ krwi do narządów płciowych. Ponadto, czosnek może zwiększyć libido i zmniejszyć ogólne zmęczenie organizmu.

2. Rukola

pizza z rukolą Ta sałata o lekko pikantnym smaku to prawdziwy hit. Była bardzo popularna wśród Greków i Rzymian oraz kojarzona z rzymskim bogiem płodności. Jest bogata w witaminę A i C, które zwiększają orgazm. Zobacz: jakie właściwości ma witamina A!

3. Szparagi

szparagi na drewnieSzparagi są bogate w potas, witaminę B1, kwas foliowy oraz witaminę A i C. Potas zwiększa produkcję hormonów płciowych, a witaminy A i C zwiększają orgazm. Czy to nie dobry start?

Podkręć namiętność w związku. 10 najlepszych afrodyzjaków! 1

4. Banany

banan na stoleI nie chodzi tu tylko o wymowny kształt… Regularne spożywanie bananów prowadzi do zwiększenia poziomu energii i zmniejszenia ciśnienia krwi. To dobra wiadomość, ponieważ zbyt wysokie ciśnienie krwi prowadzi do zaburzeń erekcji. Banany są bogate w witaminy z grupy B i potas, który zwiększa produkcję hormonów płciowych.

5. Ostre papryczki

ostre papryczkiPikantne pokarmy powodują uwalnianie endorfin, które sprawiają, że czujesz się dobrze. Papryczki chili są również bogate w kapsaicynę, która powoduje wzrost tętna i stymuluje układ nerwowy. Podnosi także temperaturę ciała… aż chcesz się rozebrać.

6. Kawior

kawior na bagietkachWprawdzie nie jest tani, ale ma w sobie więcej niż tylko romantyczne skojarzenia i wysoką cenę. Jest bardzo bogaty w cynk, który stymuluje produkcję testosteronu u mężczyzn. Testosteron odpowiada za produkcję plemników i wzmaga podniecenie.

7. Czerwone wino

czerwone wino na desce serówDobre wino to idealne uzupełnienie każdego posiłku, ale czerwone wino ma dodatkowe korzyści – zwiększa twoje libido. Włoscy naukowcy twierdzą, że spożywane regularnie, ale z umiarem poprawiają popęd seksualny. Pamiętaj jednak, że choć alkohol pozbawia zahamowań, zbyt duża jego ilość może zakończyć romantyczny wieczór, nie tak, jak się spodziewałaś.

8. Czekolada

czekolada nutella w misce z nożemCzekolada i romans zazwyczaj idą w parze. Możesz zanurzyć w niej owoce lub zjeść ją samą. Oprócz wielu ciekawych pomysłów, na jakie możesz wpaść podczas spożywania czekolady, ważne są też jej chemiczne zalety.

Spożywanie czekolady zwiększa ilość endorfin i serotoniny, dzięki czemu odczuwasz euforię. Zawiera także fenyloetyloaminę, która jest środkiem pobudzającym.

9. Ostrygi

grilowane ostrygiDla tych, którzy uważają, że surowe ostrygi są obrzydliwe, proponuję je ugotować. Gotowane ostrygi też mają potencjał. Ostrygi są bardzo bogate w cynk, podobnie jak kawior. To zwiększa produkcję testosteronu i zwiększa libido.

10. Miód

miód w słoiku ściekaZnany także jako nektar Afrodyty, miód od dawna kojarzy się z romansem. Nowożeńcy mieli w zwyczaju spożywać miód przez cały miesiąc po ślubie, w celu zwiększenia popędu seksualnego i płodności.

Stąd też pochodzi nazwa „miesiąc miodowy”. Miód jest bogaty w bor, co zwiększa zdolność organizmu do wytwarzania i metabolizmu estrogenu – żeńskiego hormonu płciowego. Zawiera także witaminy z grupy B, które wpływają na wzrost libido.

Podkręć namiętność w związku. 10 najlepszych afrodyzjaków! 1

0 Udostępnień
Z wykształcenia jestem dietetyczką i mam hopla na punkcie zdrowego odżywiania. Nowych inspiracji szukam w książkach i podróżach. To moje prawdziwe pasje, a marzeniem jest podróżować po całym świecie, bo "Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czy­tają tyl­ko jedną stronę" Święty Augustyn Kontakt: +48607345454, e-mail: Kasia.C@wp.pl