Cienie pod oczami sprawiają, że Twoja twarz sprawia wrażenie postarzałej, nieświeżej i przemęczonej. Nawet najlepszy makijaż nie ukryje cieni pod oczami – niestety. Ale głowa do góry, po co maskować cienie pod oczami jak można z nimi walczyć? Dziś przedstawiamy Ci 4 super sposoby na walkę z nimi! oto one:

Tak jak wyżej pisaliśmy, cienie pod oczami potrafią zupełnie zmienić wyraz twarzy, niestety na gorsze. Często bywa, że patrząc w lustro i widząc spowitą przemęczeniem twarz, wiele tracisz, mowa o pewności siebie i samoocenie.

cienie-pod-oczami-sposoby

Kobieta zawsze musi wyglądać pięknie i promiennie, cienie pod oczami niszczą ten wizerunek i to sprawia, że Twoja samoocena podupada, stajesz się mniej aktywna towarzysko i nabierasz kompleksów które widać gołym okiem, stamtąd jest już tylko o krok do zniszczenia sobie życia!

Czym są cienie pod oczami i jak powstają!

Zaraz dowiesz się jak zwalczyć cienie po oczami, zanim jednak to nastąpi, przeczytaj czym one są i co wywołuje ich powstawanie! bo tylko tak zrozumiesz naprawdę, jak możesz z nimi wygrać!

Cienie pod oczami to niewielkie, ciemne rowki pod oczami, przybierają one różne kolory:

 • kawowy kolor
 • ciemno niebieski kolor
 • a nawet fioletowy!

Jak powstają cienie pod oczami?

jak-powstaja-cienie-pod-oczami
Jak powstają cienie pod oczami?

Ciemny kolor pod oczami nie jest sam w sobie chorobą, jest jednak efektem niewłaściwych procesów które zaszły w Twoim ciele. Cienie mogą zwiastować obecność choroby w Twoim organizmie lub dopiero zwiastować jej nadejście… oto najczęstsze przyczyny powstawania cieni pod oczami:

 1. Najczęściej cienie są efektem Twojego wieku, gdy mijają lata, rejon pod oczami nie jest już tak dobrze ukrwiony jak, gdy miałaś lat 20. Krążenie krwi pod oczami zmniejsza swoją aktywność co skutkuje przyciemnieniem tej strefy na twarzy.
 2. Drugim z najczęstszych powodów występowania cieni pod oczami jest przemęczenie! Przemęczenie organizmu objawia się na twarzy bardzo szybko. Powstają zmarszczki i dochodzi do powstawania cieni pod oczami. Organizm w fazie gdy jesteś przemęczona, kumuluje całą swoją energię na regenerację, zapominając o pewnych mniej ważnych z jego punktu widzenia strefach.
 3. Genetyka! czasem cienie pod oczami są po prostu przekazywane genetycznie. Ciężko wygrać z taką przypadłością bo jest ona wpisana w Twoje DNA!
 4. Cienie pod oczami czasem zwiastują powstawanie worków pod oczami które pojawiają się na wskutek nadmiernej retencji wody w organizmie. Worki pod oczami wyglądają o wiele gorzej niż same cienie, a przyczyna ich powstania może być o wiele bardziej skomplikowana niż pojawianie się cieni po oczami!
 1. Częsta przyczyna powstawania cieni pod oczami to odwodnienie, odwodnienie może być spowodowane nadmiernym piciem kawy, paleniem papierosów czy nadużywaniem alkoholu.podkrazone-oczy

Naturalne sposoby na cienie pod oczami

Najpierw zapoznaj się z tymi maseczkami na twarz które także mogą pomóc w walce z cieniami pod oczami:

1. Rumianek

rumianek-na-opuchniete-oczy

Rumianek na oczy to dość znany sposób na walkę z opuchliną oczu, podkrążonymi oczami a także jako sposób na cienie pod oczami. Do zabiegu będziesz potrzebować 2 torebki herbaty z rumianku.

Zaparz herbatę z rumianku, po chwili wyciągnij obie torebki z wody, zaczekaj aż ostygną i przyłóż na zamknięte oczy. Torebki herbaty rumiankowej utrzymuj na oczach przez 10 min. Zabieg powtarzaj przez 2 tygodnie. Po zabiegu przemyj oczy letnią wodą.

2. Zielony ogórek

ogórek-na-cienie-pod-oczami

Zielony ogórek bardzo często używany jest do pielęgnacji twarzy naturalnymi sposobami. Nie dziwi to ponieważ zielony ogórek zawiera bardzo dużo ciekawych składników które spokojnie znajdują zastosowanie w pielęgnacji skóry, są nimi:

 • kwas askorbinowy
 • ogromna zawartość wit. C
 • kwas kawowy

Zabieg na cienie pod powiekami jest bardzo łatwy do przeprowadzenia:

 1. Dobrze oczyść skórę pod oczami
 2. połóż na każdym oku plaster zielonego ogórka
 3. odczekaj 10-15 min.
 4. ściągnij ogórek i przemyj miejsce pod oczami letnią wodą
 5. zabieg możesz powtarzać co 3-4 dni.

3. Mleko na cienie pod oczami?!

Mleko jest chyba najłatwiej dostępnym produktem i usuwanie cieni pod oczami nie powinno sprawić Ci żadnych problemów!

Przygotuj pół szklanki mleka z lodówki oraz dwa waciki. Zanim przystąpisz do zabiegu, dokładnie umyj okolice oczu.

mleko-na-cienie-pod-oczami

 1. Zamocz oba waciki w zimnym mleku
 2. Wyciśnij z nich nadmiar mleka
 3. Umieść oba waciki na oczach
 4. Odczekaj 10-15 min.
 5. Ściągnij waciki i przemyj twarz letnią wodą.

4. Nawodnienie cieni pod oczami

Jeśli skóra pod oczami jest u Ciebie dość delikatna i boisz się, że podrażnisz ją jedną z wcześniejszych metod, to spróbuj tego sposobu:

Przygotuj pół szklanki zimnej wody mineralnej oraz dwa waciki kosmetyczne. Namocz waciki w zimnej wodzie, nałóż na skórę pod oczami i odczekaj 10 min. Niby sama woda ale robi różnicę, zabieg może powtarzać co 2-3 dni. Zimna woda z lodówki sprawi, że cienie po okiem będą pomału zanikać i nie będą już tak bardzo rzucać się w oczy…

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.