Pistacje – kalorie. Pistacje to przekąski chętnie brane na weekendowy wypad za miasto, spożywane w czasie podróży autem lub pociągiem, bezwiednie pochłaniane przed telewizorem. Czy są dobre dla naszego zdrowia?

Pistacje a popcorn – co lepsze?

Oglądając emocjonujący film, nie sposób nie chrupać czegoś. Wielu ludzi zauważa, że częste posiedzenia przed telewizorem z miską białych chrupiących kulek kukurydzianych powodują poszerzenie się obwodu pasa.

Szukają jakiejś alternatywy dla popularnego popcornu. Wydaje się, że pistacje będą zdrowszą alternatywą. Należy jednak zmartwić entuzjastów odchudzania pistacjami – nie mają one wcale mniejszej ilości kalorii od popcornu, a nawet mają ich więcej!

Ale za to posiadają mniej węglowodanów niż popcorn, dlatego odkładanie się tłuszczu na brzuchu jest znacznie spowolnione. Mają również więcej wartości odżywczych i zdrowszych tłuszczów niż popcorn.

Oprócz tego pistacje zawierają dużą zawartość witaminy C i witamin z grupy B. Znajdziemy tu również błonnik i naturalną luteinę, przeciwutleniacz w dodatku wspomagający układ hormonalny. Zatem zamienienie miski popcornu na niewielką miseczkę pistacji, za to zjadanych rzadziej, z pewnością jest korzystniejsze dla zdrowia.

Pistacje – kalorie

Pistacje są kaloryczne, ponieważ są orzechami o dużej zawartości naturalnych tłuszczów. Są one korzystne dla zdrowia, byle niezjadane zbyt często. Garstka pistacji to 80 kalorii, większa garść to już ponad 100 kalorii.

Dlatego niewielka miseczka pistacji to już 300 – 400 kalorii. Warto wybierać pistacje niełuskane. Przed zjedzeniem trzeba je jeszcze obrać, co powoduje, że czas posiłku wydłuża się.

Z mózgu nadciąga sygnał sytości, a w tym czasie zjedzono mniej kalorii, niż w przypadku pistacji łuskanych. Ponieważ są one sycące, to z pewnością nawet niewielka garść tego przysmaku powinna w całości zaspokoić apetyt przeciętnego człowieka.

Osoby, które przepadają za smakiem pistacjowym, mogą wybierać słodycze właśnie w tym smaku od czasu do czasu. Mają one paradoksalnie mniej kalorii niż pistacje oryginalnie.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.