Jedziesz autem na wyczekiwany urlop za granicą. Samochód się psuje, a Ty stoisz w szczerym polu, w połowie drogi między domem a celem podróży. Na co możesz liczyć w takiej sytuacji, mając wykupiony assistance?

Zobacz, jaki rodzaj pomocy Ci przysługuje. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie.

Assistance – na czym polega?

assistance

Czym jest ubezpieczenie assistance? To rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, które zapewnia pomoc w przypadku zdarzeń mających miejsce w trakcie użytkowania samochodu.

Pomoc otrzymasz w sytuacji wypadku, awarii lub unieruchomienia pojazdu. W zależności od wybranego wariantu może obowiązywać zarówno na terenie Polski, jak i za granicą.

Czy assistance można kupić dla samochodu w każdym wieku? To oczywiście zależy od zapisów w OWU (ogólne warunki ubezpieczenia). W przypadku oferty mtu24.pl ubezpieczyciel nie wprowadza limitów wiekowych dla ubezpieczanych pojazdów.

Ubezpieczenie assistance – co oferuje?

Na jaką pomoc możesz liczyć w ramach pakietu ubezpieczenia assistance? W pierwszej kolejności oferuje możliwość holowania pojazdu w przypadku awarii lub kolizji drogowej. W zależności od wariantu może to być nawet do 500 km – na terenie kraju, jak i za granicą.

Jeśli Twój samochód nie wymaga holowania, ubezpieczyciel zorganizuje mechanika, który na miejscu upora się z niespodziewaną usterką. Assistance pokryje wtedy koszty naprawy. Podobnie w przypadku dowozu paliwa – jeśli w drodze Ci go zabraknie, możesz w ramach assistance oczekiwać na pomoc w formie dowozu benzyny.

A co w sytuacji, gdy Twój pojazd zostanie już odholowany do warsztatu? W końcu będąc na urlopie lub za granicą chcesz kontynuować wycieczkę. Ubezpieczenie assistance daje taką możliwość. W jego ramach ubezpieczyciel może zapewnić Ci samochód zastępczy. Otrzymasz go po wypadku jak i kradzieży samochodu

Assistance – jakich sytuacji dotyczy?

Kiedy możesz skorzystać z polisy assistance? Tu także należy odwołać się do OWU. W ramach assistance mtu24.pl polisa chroni Cię w sytuacji:

  • zderzenia pojazdów,
  • zderzenia z obiektem lub zwierzęciem,
  • wandalizmu,
  • pożaru,
  • nagłego działania sił przyrody,
  • kradzieży,
  • awarii.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.