Kalendarz Adwentowy powstał po to, aby każdy mógł lepiej przygotować się do Świąt Bożego Narodzenia. Odmierza on czas Adwentu, licząc od pierwszego dnia aż do Wigilii.

Współczesne kalendarze to najczęściej skrytki mieszczące słodkie czekoladki, które umilają nam oczekiwanie na święta. Wbrew pozorom wybór kalendarzy adwentowych jest jednak na tyle duży, że z powodzeniem znajdziemy egzemplarz odpowiedni dla dziecka i dla dorosłego.

Kalendarze adwentowe

kalendarz-adwentowy-lego-z-herbatami

Jeśli chcemy uprzyjemnić sobie oczekiwanie na święta lub zwiększyć związaną z ich zbliżaniem się ekscytację, możemy kupić gotowy kalendarz adwentowy lub stworzyć go samodzielnie.

W zależności od budżetu, jaki chcemy przeznaczyć na ten cel, kalendarz może mieć formę kartonowego pudełka, materiałowych woreczków, papierowych torebek lub nawet drewnianych skrytek. Ogromny jest także wybór zawartości kalendarzy.

Jeśli tworzymy taki gadżet samodzielnie, możemy umieścić w okienkach dosłownie wszystko, co uda nam się tam zmieścić. W przypadku, kiedy chcemy kupić gotowy produkt dla siebie lub bliskiej osoby, warto zastanowić się, co sprawi jej największą przyjemność.

Kalendarze adwentowe zbudowane są z 24 okienek, za którymi powinny kryć się skarby coraz cenniejsze. Dzięki temu wraz z otwieraniem każdego z nich narasta ekscytacja i radosne oczekiwanie na to, co kryje się za najważniejszymi drzwiczkami z numerem 24.

Jakie kalendarze adwentowe mamy do wyboru? Produkty można podzielić przede wszystkim na te dedykowane dzieciom i osobom dorosłym. Dla dzieci odpowiednie będą egzemplarze z czekoladkami lub różnymi drobnymi słodyczami, a także kalendarze z miniaturowymi figurkami ulubionych bohaterów, ubrankami dla lalki czy resorkami.

Istnieją także produkty, które skrywają w swoich okienkach na przykład zagadki lub różne zadania. To dobre rozwiązanie, jeśli nie chcemy zanadto rozpieszczać dziecka, ale jednocześnie pragniemy zobrazować mu upływ czasu, aby oczekiwanie na święta przebiegało w bardziej radosnej atmosferze.

Jaki kalendarz wybrać dla dorosłego? W tym przypadku sprawdzą się uniwersalne egzemplarze ze słodkościami, o ile dana osoba lubi zajadać się słodyczami. Dobrym wyborem może okazać się także kalendarz z saszetkami kawy lub herbaty.

W przypadku pań doskonale sprawdzają się kalendarze z kosmetykami do makijażu lub do kąpieli, kalendarze ze świecami zapachowymi czy z elementami biżuterii modułowej. Tymczasem mężczyzn najczęściej obdarowuje się kalendarzami z kosmetykami do brody i wąsów czy też kalendarzami z przeróżnymi gadżetami.

Kalendarz adwentowy herbaty

Kalendarz adwentowy z herbatami to dobry wybór dla każdego, kto lubi oddać się chwili przyjemności z kubkiem lub filiżanką gorącego naparu. Taki produkt sprawdza się jako prezent dla kobiety i mężczyzny w każdym wieku.

W skrytkach kalendarza skrywają się najczęściej różne gatunki herbat lub herbaty aromatyzowane o przeróżnych smakach. Często dodane do nich przyprawy nawiązują do świąt, stąd popularne są takie połączenia jak goździki i pomarańcze, jabłko z cynamonem czy słodka wanilia.

Zestaw herbat w formie kalendarza adwentowego będzie efektownym i bardzo praktycznym prezentem. Każdego dnia pozwoli wybranej osobie poznawać nowe smaki i delektować się aromatycznym naparem. Z otwierania poszczególnych okienek można zrobić prawdziwy rytuał.

W zależności od tego, czy herbatę pijemy rano do śniadania czy po południu w ramach relaksu. Otwarcie kolejnej skrytki i zaparzenie saszetki będzie z dnia na dzień bardziej ekscytującym przeżyciem, zbliżającym do Świąt Bożego Narodzenia. A jaką herbatę skrywa ostatnie okienko? O tym można przekonać się dopiero w Wigilię.

Kalendarz adwentowy Lego

Rodzice często kupują dzieciom kalendarze adwentowe LEGO, aby w bardziej obrazowy sposób uświadomić im upływ czasu i wytłumaczyć, że na święta i związane z nimi prezenty muszą jeszcze trochę poczekać.

Otwieranie okienek i zmniejszająca się przy tym ilość skrytek pozostałych do otwarcia sprawiają, że dziecko lepiej znosi uciążliwy okres oczekiwania na choinkę, a jednocześnie coraz bardziej cieszy się z nadchodzących świąt.

Nie każdy rodzic chce jednak każdego dnia rozpieszczać dziecko słodyczami, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem może okazać się kalendarz z zabawkami – na przykład z kultowymi klockami Lego.

Nie sposób ukryć, że dzieci – i nie tylko dzieci – kochają klocki Lego w każdym wydaniu. W sklepach pojawiły się więc oferty kalendarzy adwentowych z różnych serii, na przykład  LEGO Harry Potter czy LEGO Star Wars.

Co znajdziemy w okienkach tych produktów? Skrytki kalendarzy adwentowych Lego zawierają figurki oraz minizestawy do samodzielnego złożenia. Odpowiednio dobrany wariant kolekcji powinien więc sprawić obdarowanemu jeszcze większą radość, niż słodka czekoladka.

Kalendarz adwentowy nie jest już traktowany jedynie jako religijne akcesorium służące odliczaniu czasu do Świąt Bożego Narodzenia. Kalendarze stały się symbolem radosnego oczekiwania, a tym samym również świetnym prezentem, którym warto obdarować dzieci i inne bliskie osoby.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.