Produkty i usługi finansowe są bardzo potrzebne w codziennym życiu. Każdy dorosły człowiek potrzebuje konta bankowego, niektórzy korzystają z lokat bankowych i kont oszczędnościowych. Inni decydują się na pożyczki, kredyty czy ubezpieczenia.

Warto wiedzieć, że te produkty również bywają objęte atrakcyjnymi promocjami. Jak ich szukać? Oto kilka praktycznych porad.

Newslettery firmowe

Jednym z bardzo wygodnych sposobów są newslettery firmowe. Wygodny, ponieważ praktycznie nic nie trzeba robić. Wszystkie aktualne informacje, propozycje, nowości, czy właśnie promocje przesyłane są na skrzynkę mailową osoby zapisanej do newslettera. Wystarczy regularnie sprawdzać pocztę, by wiedzieć, jak wygląda aktualna oferta interesującej nas firmy.

Z takiego newslettera też bardzo łatwo można się wypisać, gdy tylko tego rodzaju informacje przestaną być potrzebne. Bardzo często też, niektóre promocje dostępne są wyłącznie dla subskrybentów otrzymujących tego rodzaju właśnie wiadomości.

Śledzenie informacji

Być może takie źródło informacji jak newsletter okaże się niewystarczające. Wówczas warto samodzielnie śledzić bieżące informacje. Można to zrobić poprzez regularne odwiedzanie interesujących stron internetowych. Na szczęście nie trzeba tego robić codziennie. Promocje i oferty dostępne są w czasie, więc po jednym dniu od ich ogłoszenia raczej nie znikną, więc nie ma się czego obawiać.

Takie śledzenie informacji może być jednak uciążliwe. Mało jest czasu na regularne przeglądanie ofert firm i instytucji finansowych. Jeżeli jednak potrzeba jest duża i chce się zyskać dodatkowe korzyści czy lepsze, wyjątkowe warunki, to trzeba na to trochę czasu poświęcić.

Promocje okazjonalne

Różnego rodzaju święta to czas, w którym promocje są szczególnie popularne i szczególnie łatwo dostępne. Jeżeli więc zbliża się taki okres, wystarczy być wyczulonym na docierające wiadomości.

Informacje o promocjach mogą się pojawić w sieci, w mediach społecznościowych i oczywiście w mediach tradycyjnych. Najczęściej dostępne są one w okolicy świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Coraz częściej jednakże instytucje finansowe angażują się również w wielkie akcje zniżkowe jak Black Friday czy Cyber Monday.

W czasie Black Friday wiele produktów dostępnych jest w niższych cenach, więc kredyty mogą być na przykład niżej oprocentowane lub bez prowizji. Natomiast w Cyber Monday promowane są produkty nabywane za pośrednictwem sieci – założenie lokaty przez internet może więc skutkować uzyskaniem większego oprocentowania.

porownywarki-ubezpieczen-najtaniej

Porównywarki cenowe

Promocyjne ceny można znaleźć również, korzystając z porównywarki ubezpieczeń. W przypadku produktów finansowych są one najbardziej popularne. Wystarczy wprowadzić swoje dane, dane pojazdu, który ma być ubezpieczony, i kliknąć „wylicz OC”. W ten sposób otrzymuje się całą listę różnorodnych produktów ubezpieczeniowych.

Wybór odpowiedniej polisy pozostaje w rękach zainteresowanego. Co jednak warto wiedzieć, to różnice w składkach sięgają niekiedy nawet kilkuset złotych w skali roku.

Warunki indywidualne

Niektóre oferty i promocje dostępne są wyłącznie dla klientów. Osoby, które jeszcze nie korzystały z produktów danej firmy czy instytucji finansowej, nie będą miały do nich dostępu. To tak zwane warunki indywidualne.

Jeżeli dana osoba jest już klientem, może otrzymać propozycję zakupienia innego produktu finansowego lub skorzystania z innej usługi finansowej na znacznie korzystniejszych warunkach niż ktoś nowy. Zwykle warunki te są przedstawiane telefonicznie lub w formie korespondencji.

Wystarczy ich akceptacja, by weszły w życie i można było z nich skorzystać. Oczywiście, to w pewnym sensie ogranicza ich dostępność, ale wiele firm celowo stosuje taką politykę, by utrzymać klienta i uczynić go bardziej lojalnym.

Jest wiele możliwości, by uzyskać informacje na temat promocji produktów lub usług finansowych. Niektóre z nich wymagają aktywności zainteresowanego, inne nie wymagają niczego, ponieważ oferty i propozycje spływają praktycznie same.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.