Żyjemy w czasach, w których trudno uwierzyć, że jakakolwiek usługa miałaby być oferowana za darmo. Dlatego niektórzy klienci niechętnie podchodzą do ofert banków, które ogłaszają, że można mieć u nich konto osobiste za 0 złotych. Tymczasem żadnych haczyków tutaj nie ma – darmowe konto bankowe jest ofertą coraz bardziej powszechną.

Zatem jeśli twój dotychczasowy bank wymaga od ciebie opłat za przelewy lub jakiekolwiek inne transakcje – masz świetny pretekst do tego, by zmienić go na lepszy – czyli tańszy!

Założenie i prowadzenie konta za 0 złotych!

darmowe-konto-bankowe-mozliwe

Podstawową opłatą, od której banki prawie całkowicie już odeszły, jest opłata za założenie i prowadzenie konta. Niegdyś takie opłaty były symboliczne, ale powszechne. Za prowadzenie konta pobieranych było kilka złotych miesięcznie, a za jego otworzenie płaciło się jednorazową opłatę.

Pieniądze te były pobierane cyklicznie  przez bank bezpośrednio ze środków zgromadzonych na koncie, i to bez względu na ilość czy sumy operacji bankowych. Obecnie opłat tych w ogóle nie ma. Również za wydanie i utrzymanie karty płatniczej do konta klient nie płaci nic.

W wielu przypadkach darmowe konto bankowe dla firm ma w zasadzie jedno ograniczenie – aby móc zupełnie nic nie płacić za utrzymanie karty i konta, należy wykonać transakcje miesięczne kartą na pewną minimalną sumę. Z uwagi na to, iż płatności kartą są bardzo wygodne i również darmowe – ten warunek jest bardzo łatwy do spełnienia.

Darmowe wypłaty z bankomatów

Jakiś czas temu wypłacanie pieniędzy z bankomatów było dużo droższe niż obecnie. Banki pobierały kilka procent prowizji od każdej wybranej kwoty lub miały swoją stałą opłatę za każdorazową transakcję wypłaty, bez względu na jej kwotę. Niestety, takie opłaty bardzo skutecznie odstraszały klientów od wypłacania gotówki.

Dlatego obecnie banki proponują darmowe wypłaty w swoich bankomatach lub w konkretnej sieci bankomatów. Tym samym wypłacanie gotówki staje się bezproblemowe i tańsze – niewielkie opłaty ponosi się jedynie przy większej ilości wypłat w miesiącu lub przy wypłatach z bankomatów należących do obcego banku.

Tym samym darmowe konto bankowe staje się całkowicie realne – w skali roku można naprawdę nie zapłacić za nie ani złotówki. Z pewnością jednak każdy klient banku powinien dokładnie zapoznać się z regulaminem oraz cennikiem, aby wiedzieć, w których bankomatach może wypłacać swobodnie i za darmo.

Darmowe przelewy i wygodny dostęp do bankowości elektronicznej

Dziś bardzo wiele zakupów robimy przez internet. Jest to również najwygodniejsza droga do robienia opłat za media. Sporo obowiązków związanych z zakupami i opłatami przeniosło się więc do internetu, co jest wygodniejsze i szybsze.

Warto zatem wybierać banki, które oferują dowolną ilość przelewów w ciągu miesiąca zupełnie za darmo. Dzięki temu swobodniej można robić nawet niewielkie zakupy, opłacając je przez internet, i nie płacić za to więcej niż wynosi kwota zakupu.

Darmowe konto bankowe polega więc między innymi na tym, aby móc dokonywać darmowych transakcji ze swojego konta osobistego. Wygodny dostęp do konta z poziomu swojego komputera lub aplikacji mobilnej w smartfonie sprawia, że obsługa wszelkich płatności jest po prostu wygodniejsza.

Przelewy można robić w dowolnym miejscu i czasie, a do tego zawsze dokładnie wiedzieć, ile pieniędzy ma się na koncie, co jest niezwykle użyteczne, gdy operuje się głównie transakcjami bezgotówkowymi. Darmowość konta bankowego powoli staje się standardem w wielu bankach.

Dlatego jeśli twój dotychczasowy bank każe ci ponosić jakiekolwiek opłaty związane z normalnym jego użytkowaniem – koniecznie przenieś się tam, gdzie będziesz mieć dokładnie 0 złotych przez cały rok, a do tego swobodny dostęp do wszystkich funkcji swojego konta! Z

pewnością będziesz dobrze wiedział, na co wykorzystać zaoszczędzone na opłatach pieniądze. Po co płacić za coś, co możesz mieć zupełnie za darmo? Tak właśnie będziesz miał w nowoczesnych, idących z duchem czasu bankach!

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.