Ile kalorii ma galaretka? Galaretki mają różne zastosowanie, przyrządzane są na słodko, jako dodatek do ciast i deserów, i wytrawnie, na przykład w formie sławnych zimnych nóżek. Jest to produkt spożywczy tani i łatwy w przygotowaniu.

Wegetarianie uważajcie na galaretki

Wielu początkujących wegetarian nie zawsze wie, które potrawy mogą jeść, a które lepiej zostawić. Tak jest w przypadku galaretek. Są one wykonywane z żelatyny, która jest pozyskiwana z kości zwierząt hodowlanych, takich jak krowy i świnie.

galaretka ile kalorii
galaretka ile kalorii

Dla osób zajmujących się przemysłem mięsnym to po prostu produkt uboczny uboju i produkcji mięsa, na jakim dodatkowo zarabiają.

Galaretka sama w sobie nie ma większych wartości odżywczych, przede wszystkim liczy się ze względu na swoją konsystencję. Żelatyna pozwala utrzymać wiele produktów spożywczych w niezmienionym kształcie i sprawia, że na przykład składniki suplementów diety oraz leków mają większą trwałość.

Żelatyna jest źródłem kolagenu, który poprawia elastyczność stawów u osób starszych oraz u sportowców.

Ile kalorii ma galaretka?

Galaretki nie są wysoko kaloryczne. Zwykła galaretka, dodawana do tak zwanych zimnych nóżek, to tylko kilka kalorii, jednak oczywiście mało kto zjadałby taką galaretkę samą. Dlatego najczęściej podaje się wartości całego dania, czyli mięsa wieprzowego lub drobiowego z dodatkiem warzyw, zatopione w galarecie.

Wartość energetyczna 250 ml takiego dania to dla dania z kurczaka 180 kalorii, a dla dania wieprzowego 200 kalorii. Bardziej kaloryczne są galaretki owocowe, gdyż zawierają dużo cukru.

Desery z galaretek owocowych przyrządza się z prawdziwymi owocami, co dodatkowo zwiększa kaloryczność. Porcja 250 ml galaretki bez dodatku owoców to 100 kalorii, z dodatkiem owoców to 180 kalorii. Ponadto desery przyrządzane z galaretek często przyrządza się z bitą śmietaną i czekoladą lub inną posypką.

Do takiego deseru dodać należy około 100 kalorii. Mimo wszystko desery sporządzane na bazie galaretek są jednymi z najmniej kalorycznych w porównaniu do innych popularnych słodyczy.

Warto sprawdzić:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.