Ile kalorii ma herbata? Pytanie o to, ile kalorii ma herbata wydaje się być może dość dziwaczne, ale nie jest całkowicie bez zasadne. Chociaż zwykle nie zwracamy na to zbytniej uwagi, to właśnie napoje pite na co dzień powodują znaczny wzrost wagi.

Dlaczego napoje tuczą?

Woda nie ma kalorii, ale dodatki do niej mają. Niestety współcześnie większość napojów kupowanych w sklepach, nawet tych reklamowanych jako całkiem naturalne, nie mają z naturalnością tak dużo wspólnego. Przede wszystkim zadziwia ogromna ilość cukru stosowanego przy produkcji tych napojów.

Obecnie spożycie cukru jest największe w dziejach ludzkości i stale rośnie. Prawdopodobnie współczesny soczek byłby nie do przełknięcia dla kogoś sprzed stu lat, po prostu smak byłby zbyt słodki.

Natomiast rosnące spożycie cukru sprawia, że tolerancja na słodkie napoje rośnie, dzięki temu producenci mogą dodawać więcej cukru. Dlaczego to robią? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dodatek cukru powoduje ogromny wzrost kaloryczności napojów.

Dlatego pytanie o to, ile kalorii ma zwykła herbata nie jest wcale tak głupie, jak mogłoby się wydawać. Prawdą jest, że to właśnie z różnorakich napojów słodzonych pochodzi większość spożywanych dziennie kalorii.

Ile kalorii ma herbata?

Szklanka wody ma 0 kalorii, podobnie jak łyżeczka zielonej herbaty. Zatem zielona herbata niesłodzona nie dostarcza organizmowi żadnych kalorii. Podobnie rzecz ma się z innymi herbatkami roślinnymi i zwykłą herbatą czarną.

Co więcej, większość z nich poprawia metabolizm i pomaga zrzucić zbędne kilogramy, spalić spożyte pożywienie. Warunkiem jest, by nie dodawać do nich cukru. Łyżeczka cukru to 20 kalorii, a dwie łyżeczki to już 40 kalorii. Pułapką są również zdrowe herbatki kupowane w sklepach.

Nie są one naturalne. Chociaż zawartość cukru w nich jest niższa niż w na przykład w napojach gazowanych, to jednak jest tam kilka łyżek tej substancji. Szklanka napoju herbacianego to 50 kalorii, a w całej butelce znajduje się 100 kalorii.

Jest to już spora wartość energetyczna, szczególnie, by aby ugasić pragnienie potrzeba wypić nawet kilka butelek herbaty w ciągu dnia.

Koniecznie sprawdź:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.