Okulary korekcyjne mogą stać się fantastycznym dopełnieniem każdej stylizacji. Niektóre modele nadają twarzy charakteru. Czasami okulary mogą stać się nawet znakiem rozpoznawczym (tak było w przypadku Johna Lennona).

Projektanci tworzą ciekawe i piękne oprawki. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretny model, warto dowiedzieć się, jak dobrać oprawki do kształtu twarzy. Oto kilka porad.

  1. Na co zwrócić uwagę przy doborze okularów
  2. Jakie okulary pasują do danego kształtu twarzy

Na co zwrócić uwagę przy doborze okularów

okluary-a-ksztalt-twarzy

Okulary korekcyjne to w niektórych przypadkach konieczność, chociaż nie zawsze jesteśmy zadowoleni z faktu, że musimy je nosić. Powinniśmy zatem zdać sobie sprawę z tego, że dobrze dobrane okulary mogą dodać sporo uroku, a nawet zakryć niektóre mankamenty urody.

Przy wyborze okularów trzeba przede wszystkim kierować się kształtem swojej twarzy. Nie każdy typ poprawek będzie pasował do wszystkich rodzajów urody. Oprócz tego ważna jest także kolorystyka.

Warto także sprawdzić, jakie odcienie przeważają w naszej garderobie. Kolejny ważny czynnik, to styl oprawek. Niektórzy preferują klasyczne okulary, podczas gdy inni stawiają na wyraziste barwy bądź szalony kształt.

Jakie okulary pasują do danego kształtu twarzy

Zacznijmy od okrągłej twarzy. Okulary przy tego typu kształcie powinny wydłużać oraz wyszczuplać twarz. Najlepiej sprawdzą się kanciaste modele, czyli prostokątne bądź kwadratowe okulary.

W przypadku twarzy owalnej mamy więcej możliwości, ponieważ pasować będą praktycznie każde oprawki. Warto pamiętać o zasadzie, że długość oprawek nie powinna przekraczać maksymalnej szerokości twarzy.

Okulary korekcyjne dla osób o trójkątnej buzi powinny być delikatne, najlepiej owalne lub lekko zaokrąglone. Jeśli nasze rysy twarzy są wyraziste i kanciaste, to dobrze by było je trochę złagodzić.

Dlatego przy kwadratowym typie twarzy warto postawić na zaokrąglone modele, które w górnej części są ciemne, a jasne na dole. Mając twarz podłużną, można poprawić proporcje za pomocą owalnych okularów.

Okulary nie muszą być nudne. Obecnie w sklepach znajdziemy ciekawe modele. Wszystko oczywiście zależy od naszych preferencji. Jeśli cenimy sobie oryginalność, można zaszaleć z kolorem. Warto także sprawdzić, co jest modne w danym sezonie.

Jednak z obowiązującymi trendami lepiej uważać. Moda zmienia się bardzo szybko. Okulary natomiast kupuje się raz na kilka lat. Dlatego warto dobrze przemyśleć swój wybór, co pozwoli wybrać idealnie dobrane oprawki nie tylko do kształtu twarzy, ale przede wszystkim do charakteru.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.