Technologia pikosekundowa to prawdziwa rewolucja w usuwaniu tatuażu, makijażu permanentnego i przebarwień.

Dzięki ultrakrótkim impulsom lasery pikosekundowe są niesamowicie precyzyjne i bezpieczne. Przynoszą szybkie efekty i nie pozostawiają blizn.

Lasery pikosekundowe – sposób działania

laser-pikosekundowy-na-przebarwienia-klinika-miracki-warszawa

Innowacyjna technologia pikosekundowa umożliwia osiągnięcie maksymalnej mocy szczytowej w ultrakrótkich impulsach. Praca w trybie pikosekundowym polega na generowaniu maksymalnej energii o wartości 800 mJ i mocy 1,8 GW.

Dzięki temu lasery pikosekundowe wykazują bardzo wysoką skuteczność w zakresie:

  • usuwania tatuażu (w tym również kolorowego),
  • usuwania makijażu permanentnego,
  • odmładzania twarzy,
  • usuwania przebarwień oraz wygładzania blizn i rozstępów. 

W warszawskiej Klinice Miracki skorzystamy z dwóch laserów pikosekundowych: PicoSure i Discovery Pico. Urządzenia te posiadają szereg głowic, które pozwalają na zastosowanie ich w kilku różnych zabiegach. Rozmaite kształty i wielkości końcówek umożliwiają perfekcyjne dopasowanie parametrów zabiegu do wielkości obszaru i leczonego problemu.

Działanie pikosekundowego lasera opiera się przede wszystkim na rozbijaniu cząsteczek barwnika (tatuażu lub zmiany skórnej) na jak najmniejsze elementy, aby organizm mógł je bez problemu usunąć za pośrednictwem układu limfatycznego.

Zabieg laserem pikosekundowym rozpoczyna się od znieczulenia skóry, jeśli pacjent ma niski próg bólu – w większości przypadków znieczulenie nie jest konieczne. Następnie lekarz przesuwa laserem po skórze, naświetlając dokładnie tatuaż, przebarwienie lub zmarszczki.

Jednocześnie skóra chłodzona jest strumieniem zimnego powietrza. Zabieg trwa od kilku (w przypadku małych zmian pigmentacyjnych) do maksymalnie 20-25 minut. Czas ten jest ściśle uzależniony od głębokości zmian, oczekiwanych efektów oraz wielkości obszaru poddawanego leczeniu.

Skóra po zabiegu jest zazwyczaj mocno zaczerwieniona. Możliwe jest też występowanie niewielkich podkrwień lub lekkich wybroczyn, które z czasem zamieniają się w niewielkie strupki. Wszelkie widoczne uszkodzenia skóry są naturalnym następstwem terapii i ustępują samoczynnie, najczęściej w ciągu kilku dni.

Usuwanie tatuażu laser pikosekundowy

Laserowe usuwanie tatuażu wykonane przy pomocy laserów pikosekundowych nie ma sobie równych. Urządzenia te likwidują nawet najtrudniejsze kolory: żółty czy czerwony. Technologia pikosekundowa doskonale radzi sobie również z usuwaniem makijażu permanentnego brwi, ust oraz powiek.

Parametry laserów pikosekundowych pozwalają rozbić cząsteczki tuszu na znacznie mniejsze elementy niż na przykład starsze lasery typu q-switched. Rozbijają pigment dosłownie na pył, który może zostać bez trudu usunięty z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego.

W zależności od wielkości, głębokości i koloru tatuażu, zadowalających efektów można spodziewać się po jednym lub kilku zabiegach. Poza tym lasery pikosekundowe nie pozostawiają żadnych trwałych śladów na skórze. Kiedy opuchlizna i zaczerwienienie znikną, niemal od razu można zauważyć blaknięcie tatuażu.

Laser pikosekundowy na przebarwienia

Mechanizm działania lasera pikosekundowego na przebarwienia jest podobny jak w przypadku usuwania tatuażu. Impuls energii laserowej wchodzi w kontakt z melaniną (barwnikiem skóry), która w nadmiarze znajduje się w obrębie przebarwienia lub znamienia.

Powstaje energia kinetyczna i wysokie ciśnienie, które rozbija nadmiar melaniny na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm usuwa samodzielnie.

Dodatkowym efektem lasera pikosekundowego jest pobudzenie komórek skóry do produkcji kolagenu i elastyny.

Wzmożone procesy regeneracyjne zainicjowane podczas zabiegu działają odmładzająco. Skóra w miejscu działania lasera nie tylko odzyskuje jednolity koloryt, ale też staje się jędrna i gładka.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.