Po początkowym okresie namiętności i romantycznego zauroczenia wiele par zaczyna borykać się z codziennością, co może wpływać na stopniowe ochładzanie się relacji i opadniecie wcześniejszych emocji związanych z zakochaniem.

Zaczyna się proza życia i nagle okazuje się, że w szczęśliwym dotąd związku pojawiają się tarcia, nieporozumienia i wzajemne pretensje. Za tym wszystkim idzie oddalanie się od siebie i poczucie osłabienia uczuć ze strony partnera.

jak-wyrazac-uczucia

A tymczasem często jest tak, iż to nie wygaśnięcie uczuć, ale problem z ich okazywaniem jest początkiem kryzysu. Na szczęście istnieje skuteczny sposób, aby temu zapobiec.

W jaki sposób? Otóż warto każdego dnia okazywać drugiej osobie swoje uczucia. I tak naprawdę nie wymaga to wielkiego wysiłku. Wystarczy kilka gestów, słów i codziennych przyzwyczajeń, aby pokazać swojej połówce, iż jest niezwykle ważna.

Fizyczna bliskość

Jednym z podstawowych sposobów na okazywanie sobie uczuć jest fizyczna bliskość. W tym przypadku jest ona rozumiana dwojako. Z jednej strony jest to dotyk, trzymanie się za ręce, przytulanie, głaskanie i pocałunki, a z drugiej – seks.

Nikogo nie trzeba przekonywać, iż sfera seksualna jest w związku niezwykle ważna, gdyż jest ona przejawem bliskości, zaufania i uczucia. Jednocześnie jest to taki element wspólnego życia, który dosyć często może stać się monotonny i zwyczajnie nudny. Warto temu zapobiegać.

W jaki sposób? Tutaj ważna jest różnorodność i swego rodzaju otwartość na nowe doznania. Marzy wam się bdsm, ale do tej pory mieliście opory przed takimi igraszkami? Może warto się przełamać i spróbować czegoś nowego. Taka odskocznia od “zwyczajnego” seksu niewątpliwie podniesie temperaturę i sprawi, iż różnorodność zawita także do sypialni.

A to zawsze jest dobrym sposobem na przełamanie monotonii. Inną metodą na walkę z nudą w sypialni jest zastosowanie różnego rodzaju gadżetów. Wibrator, dildo i szereg innych akcesoriów – wybór jest bardzo duży, co stwarza niemal nieograniczone możliwości.

Wspólne spędzanie czasu

Innym wyznacznikiem okazywania uczuć drugiej osobie jest wspólne spędzanie czasu. I nie chodzi tu o zwykłe bycie obok siebie (na przykład wspólne oglądanie serialu lub spożywanie posiłku w milczeniu), ale o wartościowe spędzanie wspólnych chwil, podczas których poświęca się swój czas i zainteresowanie partnerowi lub partnerce.

Sposobów na takie bycie we dwoje jest bardzo wiele – od romantycznego spaceru, poprzez wspólne przygotowywanie posiłku, aż po pójście do kina lub romantyczny weekendowy wyjazd.

W tym przypadku każda para może znaleźć swój własny sposób na spędzanie czasu. Ważne jest to, aby robić to z przyjemnością, zaangażowaniem i oddaniem.

Wsparcie i uwaga

Jednym z najważniejszych sposobów na okazywanie uczuć swojej połówce jest udzielanie jej wsparcia we wszystkich działaniach – i to zarówno tych większych, jak i tych całkowicie codziennych. Takie docenianie i wspieranie działań partnera jest niezwykle istotne, gdyż pozwala drugiej stronie poczuć się ważnym i potrzebnym.

Z tym samym wiąże się uwaga, czyli zainteresowanie sprawami, myślami i planami drugiej osoby. A dodatkowo warto to wspierać miłym  słowem, które zawsze jest odzwierciedleniem bliskości i miłości.

Jak jeszcze warto okazywać uczucia drugiej osobie? Ważna jest szczera rozmowa, słuchanie partnera, wzajemne flirtowanie, próbowanie nowych rzeczy, wspólne podróże czy dbanie o siebie nawzajem (w bardzo wielu aspektach). Dzięki tym codziennym przejawom miłości jest duża szansa na utrzymanie szczęśliwego związku przez wiele lat.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.