Przyjemność seksualną zawsze poprzedza i wzmacnia pożądanie. Libido kobiet jest jednak bardzo zmienne. Może być zależne od poziomu hormonów, stanu zdrowia, a nawet uwarunkowań społecznych i stylu życia.

Istnieją jednak sposoby na to, by wzmóc zainteresowanie aktywnością seksualną – od prostych, ale nieoczywistych codziennych czynności po środki na potencję dla kobiet – zobacz, jak możesz sobie pomóc.

Niskie libido u kobiet – wszystko przez te hormony!

Niskie libido u kobiety

Libido jest związane m.in. z poziomem testosteronu: o ile u mężczyzn zazwyczaj jest na stałym poziomie, u kobiet obserwuje się jego wahania, które są zależne od fazy cyklu miesiączkowego. Kiedy jego poziom gwałtownie spada, to samo dzieje się z podnieceniem i pożądaniem seksualnym. Kobiece hormony po prostu stale szaleją, sprzyjając problemom w łóżku.

Co więcej, wahania poziomów estrogenu, progesteronu i testosteronu, które są odpowiedzialne za całe to zamieszanie, mogą również wpływać na sposób, w jaki kobiety podchodzą do seksu. Często czują się mniej atrakcyjne, opuchnięte i rozdrażnione, zwłaszcza na kilka dni przed okresem – a wtedy trudno zmusić się do miłosnych igraszek.

To jednak nie wszystko! Prócz czynników hormonalnych, za podniecenie u kobiet odpowiadają jeszcze odpowiednie czynniki fizyczne, psychiczne, a nawet społeczne.

Jeśli spadek libido jest długotrwały i prowadzi do poważnych problemów w związku, lepiej z pomocą specjalisty rozwiązać problemy zdrowotne. Na początku jednak spróbuj kilku sprawdzonych sposobów na podniesienie libido u kobiet.

Dobre odżywianie pomaga również w sferze seksualnej! Pożywienie i suplementy na libido u kobiet

Jeśli borykasz się ze spadkiem libido, utrzymuj zdrową i zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy, przeciwutleniacze, wodę i białka. Wykazano bowiem, że białko, które znajdziesz w podstawowych produktach spożywczych takich jak np. kurczak, ryby, jaja i mleko, pozytywnie wpływa na wzrost poziomu testosteronu, a w konsekwencji wzrost libido.

Przydatne w kuchni są przyprawy: pieprz, chilli, szafran, cząber, lukrecja, imbir, gałka muszkatołowa i cynamon. Nie wahaj się zatem tworzyć kulinarnych eksperymentów z ich udziałem.

Przyjrzyj się również tabletkom na potencję dla kobiet – każdy dobry suplement na libido zawiera cynk, który wspiera funkcje rozrodcze, L-argininę wspierającą układ krwionośny i niacynę regulującą zmęczenie.

Pomocne okazują się zwłaszcza takie składniki jak maca (poprawia ukrwienie narządów płciowych), eurycoma (zwiększa poziom testosteronu) czy shilajit mumio (wspiera równowagę w trakcie cyklu menstruacyjnego). Dobry suplement na libido dla kobiet oferuje sklep Lab One, np: N°1 Libido HER.

Przyjrzyj się swojemu trybowi życia

Alkohol, tytoń i inne używki są jak trucizny dla twojego popędu seksualnego. Zwróć również uwagę, jeśli nadużywasz kawy i napoi energetycznych. Choć kofeina w małych ilościach może pomóc, to nadmiar zdecydowanie szkodzi.

Libido może również zostać wystawione na próbę przez stres w pracy i zmęczenie spowodowane nieprzespanymi nocami. Jeśli jesteś przemęczona, to zrozumiałe, że nie masz energii na seks. We wszystkich tych sytuacjach możesz wspomóc się ładunkiem witamin z grupy B i witaminą C, a na noc wyciągiem z melisy i waleriany.

Poza tym produkcja testosteronu ma miejsce w nocy, dlatego po raz kolejny powtarzamy: zadbaj o zdrowy i odpowiednio długi sen! Poziom stresu obniż dzięki aktywności fizycznej i technikom relaksacyjnym. Ćwiczenia aerobowe i siłowe zwiększają poziom testosteronu, dlatego warto wybrać się na siłownię.

Zwiększ wiedzę o swoim ciele i reakcjach seksualnych

Wiedza o tym, co lubisz w kategoriach seksualnych, ma kluczowe znaczenie dla libido. Być może czas na włączenie do miłosnych igraszek ciekawych gadżetów erotycznych? Możesz też stymulować korę wzrokową materiałami ze scenami seksu – mogą być świetnym sposobem na to, aby aktywować ośrodki przyjemności w mózgu.

Na koniec krótka refleksja: żadna zmiana diety, ćwiczenia oddechowe, katorżnicze treningi ani tabletki na libido ci nie pomogą, jeśli nie zaangażujesz swojego partnera i nie podzielisz się z nim swoimi obawami i uczuciami. Rozmawiajcie ze sobą, ponieważ komunikacja jest kluczem do sukcesu w łóżku!

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.