Spirala zadłużenia jest jednym z najczęstszych problemów Polaków. Poprzez życie ponad stan i niekontrolowane wydatki można błyskawicznie wpaść w pułapkę finansową. Jak skutecznie pozbyć się długów?

Jest to możliwe, ale w wielu przypadkach jest to proces stopniowy i czasochłonny. Dowiedz się, gdzie się zwrócić, aby pozbyć się finansowych problemów.

Jak kubeł zimnej wody

długi

O swoich finansowych tarapatach większość osób dowiaduje się w momencie, gdy znajduje w skrzynce wezwania do zapłaty. Z czasem pojawiają się także pisma od komornika z wytyczonym terminem egzekucji. Zwykle działa to jak wiadro lodowatej wody, które pozwala ochłonąć, a następnie dokładnie przyjrzeć się swoim wydatkom.

Wielu osobom wydaje się, że w tym momencie jest już zbyt późno, by szukać pomocy na zewnątrz. Na szczęście jest kilka placówek, które oferują wsparcie w zakresie wychodzenia z długów.

Kruk – sposób na wyjście ze spirali zadłużenia

Kruk jest instytucją, która od lat pomaga Polakom w pozbywaniu się problemów finansowych. Niemal każdy, kto rozłożył swoje długi w Kruku, może dziś cieszyć się codziennością wolną od zmartwień.

Podstawowym błędem dłużników jest zaciąganie kolejnych pożyczek w celu spłaty poprzednich. Każdy kredyt jest oprocentowany, zawiera też marżę dla banku i dodatkowe opłaty, a więc ostatecznie kwota do zwrotu będzie rosnąć w zastraszającym tempie.

Wyjście z długów bez pieniędzy?

Czasem zadłużenie może osiągnąć tak wysoki poziom, że wydaje się być niemożliwe do spłaty. W ten sposób myśli wielu dłużników, którzy zamiast szukać wyjścia z sytuacji, tylko się w niej pogrążają. Dobrym sposobem jest znalezienie dodatkowego źródła dochodu.

Rozsądnym wyjściem jest wyjazd za granicę w celu zarobkowym lub znalezienie kolejnego etatu. Tym samym warto dokładnie zweryfikować swoje wydatki i ograniczyć je tam, gdzie to możliwe. Z pewnością nie ma potrzeby co weekend bywać w kinie lub jadać obiady w restauracjach.

Rozłożenie długów na raty

Jeśli sytuacja jest już bardzo trudna, a dłużnik został postawiony „pod ścianą”, jedynym słusznym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług zewnętrznej firmy. Dedykowaną instytucją jest wspomniany wyżej Kruk.

Warto udać się do placówki lub szczerze porozmawiać z doradcą finansowym telefonicznie. Specjalista zaproponuje rozłożenie długu na raty i przedstawi konkretny plan działania. Jego konsekwentna realizacja to klucz do pozbycia się finansowych zobowiązań.

Jak spłacić długi?

W dzisiejszych czasach można to zrobić online, bez konieczności wizyty w oddziale placówki. Wniosek o rozłożenie długu na raty można złożyć elektronicznie na platformie e-kruk.pl.

Innym rozwiązaniem jest rozmowa z doradcą i ustanowienie porozumienia, na mocy którego realizowana będzie spłata długów. Dłużnik otrzyma wówczas harmonogram spłaty i jest zobowiązany go przestrzegać, aby uniknąć pogłębiania się problemu.

Czy długi opiewające na wysoką kwotę można spłacić? Specjaliści w Kruku twierdzą, że jest to możliwe, lecz wymaga dopracowanego harmonogramu i konsekwencji dłużnika. Bez wahania udaj się do najbliższej placówki, przedstaw swój problem i podejmij działania.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.