Wózek jest bez wątpienia jednym z najważniejszych elementów wyprawki, przygotowywanej przez rodziców przed narodzinami dziecka. To on posłuży za wygodne miejsce do spania podczas spacerów, a jednocześnie odciąży młodą mamę, która dzięki niemu nie będzie zmuszona nosić przy sobie wielu przedmiotów dla malucha.

Czym jednak należy się kierować, by znaleźć ten naprawdę idealny?

Wózek miejski czy na różne tereny?

jaki-kupic-wozek-dla-dziecka
fot. materiały prasowe

Pierwsze pytanie, na które warto sobie odpowiedzieć, to docelowe miejsce, w którym będzie wykorzystywany wózek. W zależności od tego, czy zostanie on przeznaczony głównie do jazdy po równych, miejskich alejkach, czy może prowadzić będziemy go po leśnych wybojach, warto wybrać model przeznaczony specjalnie na dane trasy.

Wózki dziecięce odznaczają się różnymi gabarytami i wagą, zależną między innymi od dodatkowego wyposażenia, a także różnorodnymi rozmiarami kół. W zależności od tych cech poruszanie się po niektórych płaszczyznach może być łatwiejsze, a także bardziej lub mniej komfortowe dla maluszka.

Wózek miejski

Jeśli decydujemy się na jazdę miejską i wózek z reguły wykorzystywany będzie na chodnikach, w komunikacji miejskiej i sklepach, a do tego jeszcze często wyląduje w samochodzie, warto zdecydować się lekki, mobilny model. Idealnym wyborem może być w tym przypadku nowoczesny wózek holenderskiej marki Dubatti.

Dubatti stawia w swoich projektach na maksymalny komfort i bezpieczeństwo dziecka, połączone z wygodą i mobilnością rodziców. Dlatego ich wózki są wykonane z lekkich materiałów i odznaczają się kompaktową budową.

Dzięki temu zajmują minimalną przestrzeń, pozwalając na łatwe prowadzenie na zatłoczonej ulicy czy w galerii handlowej. Niezaprzeczalną zaletą produktów Dubatti jest także lekkość składania, dzięki której nawet najbardziej zabiegana mama z łatwością samodzielnie zapakuje wózek do bagażnika samochodu.

Warto przy tym wspomnieć, że holenderska marka jest ceniona za wspaniały wygląd i wysoką jakość wykonania swoich produktów. Dla lubiących indywidualizm rodziców udogodnieniem będzie między innymi możliwość dostosowania rozmiarów kół, a także wersji kolorystycznej. Dzięki temu ten wózek będzie prawdziwym hitem każdego wielkiego miasta.

Wózek premium na tereny poza miastem

Dla miłośników dalekich spacerów poza miastem przeznaczone zostały wózki o specjalnych parametrach, spełniających nawet najwyższe wymagania. Posiadają one między innymi duże koła, które z łatwością pokonują wszelkie przeszkody na drodze, a także odznaczają się wyjątkowo dobrymi amortyzatorami, chroniącymi dziecko przed wybojami.

Ich dodatkowymi zaletami są materiały premium, z których zostały wykonane: wodooporna tkanina, odporna jednocześnie na działanie promieni UV, a także wiatroszczelna osłona z okienkami. Dzięki nim nawet nagła zmiana pogody nie zaskoczy nikogo w trasie i pozwala osłonić najmłodszego członka rodziny przed niekorzystnymi warunkami.

Takimi wózkami są między innymi Tutis Uno, które podbiły serca wszystkich rodziców, pragnących odbywać spacery. Co więcej, są na tyle lekkie i kompaktowe, że mogą sprawdzić się również w mieście, w którym zapewnią optymalną ochronę i wygodę dziecka.

Najnowsza kolekcja to także wyjątkowy design ze srebrnym wykończeniem, który przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom najnowszych trendów.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.