O sposobie kąpieli niemowlaków często dowiadujemy się od swoich matek czy babć. Uczą nas one jak prawidłowo wykonać kąpiel, aby nie zrobić krzywdy dzieciątku i aby zapewnić wygodę sobie i jemu podczas wykonywania tej czynności.

Jednak nie zawsze wiemy jakich kosmetyków używać, aby nie spowodować alergii u naszego dziecka.

Jakich kosmetyków używać do kąpieli niemowlaka?

kosmetyki-do-kapieli-noworodka

Oczywiście mamy do wyboru wiele różnorodnych preparatów do kąpieli niemowlaka. Mydełka najlepiej wybierać bezzapachowe, albo ewentualnie z niską zawartością perfum, najlepiej tych organicznych.

Świetną alternatywą są malutkie mydełka, które łatwo zmieszczą się w twojej dłoni i dają większą wygodę podczas kąpieli. Mydłem możesz umyć skórę twojego dziecka, ale i również włoski.

Pamiętaj! Zwracaj uwagę, czy mydło nie zawiera w swoim składzie związku chemicznego o nazwie SodiumLaurethSulfate – często pisany w skrócie SLS.

Jest to składnik, który powoduje znaczne spienianie się produktu, ale może powodować zmiany skórne, łuszczenie się naskórna, uczulenia, wysypki i wiele innych problemów.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Układamy jadłospis rocznego dziecka pełen smakowitych rozmaitości!

Preparaty do kąpieli maluszka, takie jak żel, płyn czy emulsja, świetnie sprawdzą się gdy musisz samodzielnie kąpać swoje dziecko, bez niczyjej pomocy. Opakowania z tymi preparatami zawierają pompkę, która umożliwia łatwe i wygodne użytkowanie. Pamiętaj!

Takimi produktami nie wolno myć włosów malucha, ponieważ mają one właściwości natłuszczające i mogą znacznie posklejać włoski. Uważaj też, aby kosmetyk nie dostał się do oczu- może spowodować podrażnienie spojówek !

Jeśli twój maluch ma problemy skórne, takie jak atopowe zapalenie skóry, wrażliwość, uczulenia, warto używać do jego kąpieli preparatów z wysoką zawartością emolientów np. olej organiczny z awokado, masło shea, olej makadamia itp.

Mają one możliwości odbudowujące barierę lipidową skóry twego dziecka, łagodzą podrażnienia i są antybakteryjne. Takie kosmetyki możesz stosować też jeśli twoje dziecko nie ma problemów skórnych, ale istnieje ryzyko wystąpienia dziedzicznego- jeśli któreś z rodziców jest alergikiem.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Jakie choroby można wykryć dzięki badaniom prenatalnym?

Jeżeli nie chcesz myć włosków swojego dziecka mydełkiem, zdecyduj się na kupno szamponu dla niemowląt.

Niestety w takich produktach również bardzo często występuje SLS, dlatego ważne, abyś pamiętała o sprawdzeniu etykiety przed kupnem. Szampony mają zazwyczaj tradycyjną formę płynu lub po wyciśnięciu z opakowania zamieniają się w delikatną piankę.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
(10głosów, średnia: 4,90 z 5)
Loading...
Maria Seweryn
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com