O sposobie kąpieli niemowlaków często dowiadujemy się od swoich matek czy babć. Uczą nas one jak prawidłowo wykonać kąpiel, aby nie zrobić krzywdy dzieciątku i aby zapewnić wygodę sobie i jemu podczas wykonywania tej czynności.

Jednak nie zawsze wiemy jakich kosmetyków używać, aby nie spowodować alergii u naszego dziecka.

Jakich kosmetyków używać do kąpieli niemowlaka?

kosmetyki-do-kapieli-noworodka

Oczywiście mamy do wyboru wiele różnorodnych preparatów do kąpieli niemowlaka. Mydełka najlepiej wybierać bezzapachowe, albo ewentualnie z niską zawartością perfum, najlepiej tych organicznych.

Świetną alternatywą są malutkie mydełka, które łatwo zmieszczą się w twojej dłoni i dają większą wygodę podczas kąpieli. Mydłem możesz umyć skórę twojego dziecka, ale i również włoski.

Pamiętaj! Zwracaj uwagę, czy mydło nie zawiera w swoim składzie związku chemicznego o nazwie SodiumLaurethSulfate – często pisany w skrócie SLS.

Jest to składnik, który powoduje znaczne spienianie się produktu, ale może powodować zmiany skórne, łuszczenie się naskórna, uczulenia, wysypki i wiele innych problemów.

Preparaty do kąpieli maluszka, takie jak żel, płyn czy emulsja, świetnie sprawdzą się gdy musisz samodzielnie kąpać swoje dziecko, bez niczyjej pomocy. Opakowania z tymi preparatami zawierają pompkę, która umożliwia łatwe i wygodne użytkowanie. Pamiętaj!

Takimi produktami nie wolno myć włosów malucha, ponieważ mają one właściwości natłuszczające i mogą znacznie posklejać włoski. Uważaj też, aby kosmetyk nie dostał się do oczu- może spowodować podrażnienie spojówek !

Jeśli twój maluch ma problemy skórne, takie jak atopowe zapalenie skóry, wrażliwość, uczulenia, warto używać do jego kąpieli preparatów z wysoką zawartością emolientów np. olej organiczny z awokado, masło shea, olej makadamia itp.

Mają one możliwości odbudowujące barierę lipidową skóry twego dziecka, łagodzą podrażnienia i są antybakteryjne. Takie kosmetyki możesz stosować też jeśli twoje dziecko nie ma problemów skórnych, ale istnieje ryzyko wystąpienia dziedzicznego- jeśli któreś z rodziców jest alergikiem.

Jeżeli nie chcesz myć włosków swojego dziecka mydełkiem, zdecyduj się na kupno szamponu dla niemowląt.

Niestety w takich produktach również bardzo często występuje SLS, dlatego ważne, abyś pamiętała o sprawdzeniu etykiety przed kupnem. Szampony mają zazwyczaj tradycyjną formę płynu lub po wyciśnięciu z opakowania zamieniają się w delikatną piankę.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com