Oczyszczanie organizmu od wielu lat nie wychodzi z mody, zmieniają się tylko sposoby na to. Takim stosunkowo nowym sposobem na oczyszczenie są liście jukki.

Jukka nie tylko jako ozdoba

Roślina kojarzy się przede wszystkim z ozdobą powszechnie stawianą na parapetach domów i mieszkań. Jest to piękna, soczyście zielona roślina, o liściach przypominających wachlarze.

Rozrasta się niekiedy do wielkości drzewka. Jest spokrewniona z agawą. Istnieje wiele rodzajów jukki i nie wszystkie nadają się do spożycia, lecz Indianie pochodzący podobnie jak ona z Ameryk Północnej i Środkowej nazywają ją drzewem życia. To dzięki jej niezwykłym właściwościom.

jukka

Przede wszystkim jukka jest rośliną niezwykle wszechstronną i wytrzymałą. Dobrze radzi sobie zarówno w terenach, gdzie panuje upał, jak i nie straszne jej śniegi. Jukka we współczesnej medycynie alternatywnej jest stosowana przede wszystkim jako metoda na oczyszczenie organizmu.

Jak działa Jukka?

Jukka działa na organizm będąc regularnie spożywaną w postaci świeżej, jako proszek, sok lub wyciąg z liści. Zawierają one wiele cennych składników wpływających na oczyszczenie z toksyn najważniejszych organów ciała, takich jak wątroba czy nerki.

Tymi składnikami są duże ilości saponitów, antyoksydantów, restweratroli. Pełnią one funkcję ochronny przed nowotworami, pomagają odbudowywać się komórkom organizmu, opóźniają procesy starzenia się.

Saponiny pobudzają produkcję moczu oraz żółci, śluzu i soków trawiennych. Dzięki temu ułatwiają detoksykację, jak przyśpieszają i czynią bardziej efektywnym metabolizm. Oczyszczanie jukką działa wieloetapowo.

W pierwszej kolejności roślina usuwa zalegające w jelitach toksyny, następnie zaś zaczyna działać na coraz głębszych poziomach poprzez narządy wewnętrzne, kończąc na oczyszczeniu samych kości.

Ponieważ jukka ma właściwości anty zapalne i antyseptyczne doskonale nadaje się do leczenia nawet ukrytych stanów zapalnych, które bywają przyczyną różnych problemów, między innymi powodują choroby tarczycy, a nawet mogą przyczynić się do powstania raka.

Jeśli zależy Ci na zdrowiu to koniecznie wprowadź do diety Lukumę która zawiera ogromne ilości beta karotenu. Niepozorna kokosowa woda też kryje w sobie rzadko spotykane właściwości! sprawdź już teraz dlaczego warto ją pić! Niektóre grzyby działają anty-nowotworowo, na pewno jest nim Twardnik japoński, dowiedz się więcej na jego temat! być może to właśnie on ocali Ci kiedyś życie! I na koniec, ciekawostka jaką jest grzyb herbaciany i jego właściwości!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.