Pytanie: na której ręce nosi się zegarek, nie jest z pozoru takie łatwe! Każdy ma swoją teorię i tak naprawdę panuje jeden wielki informacyjny chaos i dezinformacja! Dziadkowie mówią, że na lewej ręce, rodzice, że na prawej a zdania znajomych są bardzo podzielone. Dziś położymy kres wszelkim dywagacjom i odpowiemy na pytanie: na której ręce nosi się zegarek!

Dowiem się wreszcie, na której ręce nosi się zegarek?

Jasne! a więc: to, na której ręce nosimy zegarek, określa jego budowa! Kluczem do zagadki jest umiejscowienie koronki.

Co to jest koronka?

Koronka to małe, lekko wystające pokrętło na boku zegarka. Służy do nastawiania godziny lub zmiany daty. Koronka niemal zawsze umieszczana jest po prawej stronie tarczy zegara.

koronka-przy-zegarku
Koronka przy zegarku

Idąc dalszym tropem, widzimy, że nastawienie lub zmiana godziny na zegarku byłoby niemożliwe jeśli pokrętło (koronka) znajdowałoby się po lewej stronie tarczy.

Ponieważ nie sięgnęlibyśmy do niego, używając prawej ręki, byłoby bardzo niezręcznie złapać pokrętło naszą prawą ręką. Koniecznie sprawdź: wróżenie z dłoni!

Dlatego niemal każda firma produkująca zegarki, aby ułatwić posługiwanie się pokrętłem, umieszcza go po prawej stronie tarczy, aby to prawa ręka (90% populacji to osoby praworęczne) sięgała za pokrętło zegarka, który znajduje się na lewej ręce.

na-ktorej-rece-nosi-sie-zegarek
Na której ręce nosi się zegarek?

Zegarek na ręce czasami przeszkadza!

Będąc praworęcznym, używamy prawej ręki wiele częściej niż lewej! Przekładamy, przykręcamy, potrząsamy, przeciągamy i setka innych czynności, w których większość wykonujemy prawą ręką.

Nosząc zegarek na lewej ręce, będzie łatwiej i szybciej spojrzeć, która jest godzina.

Nosząc zegarek na lewej ręce, zmniejszamy ryzyko uszkodzenia go. Bo to prawa ręka zwykle używana jest do codziennych czynności.

Praworęczni noszą zegarek na lewej ręce!

Zegarki dla leworęcznych?!

Jak zatem mają sobie poradzić osoby leworęczne? przecież musiałyby nosić zegarek na prawej ręce! ale niestety pokrętło będzie im nie na rękę.

Jako że z każdym rokiem przybywa coraz to więcej osób leworęcznych i ta różnica leworęcznych i praworęcznych zaciera się coraz bardziej, to producenci zegarków wprowadzili na rynek zegarki dla leworęcznych.

Jest to świetny ukłon w kierunku mańkutów!

Savoir-vivre i zegarek?

na-ktorej-rece-zegarek

To, na której ręce nosi się zegarek, ma także coś wspólnego z savoir-vivre. Jest pewna zasada, która głosi, że aby zbytnio nie eksponować zegarka (złoty, z brylancikami? szalenie drogi?) podczas codziennych czynności lub w rozmowie z drugą osobą, nosić go, na której ręce mniej używamy (lewa).

Wymachiwanie drogim lub błyszczącym zegarkiem komuś przed nosem może być odebrane jako celowe nadmierne eksponowanie go tudzież przechwalanie się nim!

Dlatego zegarek dla osób praworęcznych powinien znaleźć się na lewej ręce :-) szczególnie jeśli jest drogi…

Mężczyzno! zegarek noś na lewej ręce!

Ten wątek skierowany jest głównie dla mężczyzn uwaga… żonatych! Krąży powszechnie znana opinia, że żonaty mężczyzna noszący obrączkę na prawej dłoni powinien wziąć pod uwagę aspekty wizualne i nie nosić na tej samej ręce zegarka.

To zaburzy proporcje jeśli na prawej ręce znajdzie się zegarek i obrączka a lewa będzie tzw. goła.

Fajnie jest męską biżuterię rozłożyć nieco bardziej równomiernie i zegarek umieścić na lewej ręce a obrączkę, pierścień bądź sygnet na prawej.

Podsumowanie

Mamy rozwiązanie na nasze pytanie: na której ręce nosi się zegarek! jest lewa ręka dla kobiet jak i dla mężczyzn, chyba że jesteś osobą leworęczną (mańkutem), wtedy możesz poszukać zegarka na prawą rękę.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

8 KOMENTARZE

  1. Nigdy nie wiedziałam na której ręce nosi się zegarek, każdy mówił co innego… dziewczyny mówią jedno, chłopcy co innego. A tak naprawdę płeć nie ma żadnego znaczenia na której ręce nosi się zegarek, zawsze na lewej!

  2. Ja natomiast zawsze już nawet jako mały chłopiec miałem wmawiane, że zegarek nosi się na lewej ręce. Spotkałem w życiu kilka osób które nosiły zegarek na prawej dłoni ale jakoś nigdy nie przyszło mi do głowy zapytać się ich dlaczego właśnie na prawej?!

  3. Słuchajcie. Jeśli nie wiecie na której ręce nosić zegarek to po prostu noście go tak jak to Wam pasuje… Dziś są takie czasy że łamanie stereotypów jest na porządku dziennym i nic nikomu do tego ;-)

  4. Ja jestem mańkutem i szukałem takiego zegarka na prawą rękę. Owszem, znalazłem ale był na zamówienie i zrezygnowałem bo kosztował za dużo kasy.

  5. Nikt nie wspomniał w artykule dlaczego jeszcze nosi się zegarek na lewej ręce – po prostu prawą ręką jest go łatwiej założyć!!! Pasek do zegarka jest wąski a dziurki na pasku jeszcze mniejsze.

  6. Na której ręce nosi się zegarek? wiadomo, że na lewej, wiedziałam jak chodziłam do przedszkola, choć niektórzy mieli z tym problemy hehe

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.