Niedoczynność tarczycy to jedna z chorób, która dotyka coraz więcej osób. Spowodowana jest niedoborem hormonów tarczycy, które wpływają na spowolnienie procesów metabolicznych. Choć z chorobą tą da się żyć, wiele osób skarży się na dokuczliwe objawy. Niedoczynność tarczycy powoduje między innymi trudności w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ciągłe uczucie zmęczenia, a także pogorszenie kondycji skóry i włosów.

Choć w leczeniu tarczycy konieczna jest wizyta u endokrynologa, który dobierze odpowiednie leki, możesz dodatkowo wspomóc proces leczenia stosując klika prostych zasad.

Stosowanie się do przedstawionych przeze mnie propozycji, zmniejszy dokuczliwość choroby, tym samym wpływając na poprawę Twojego samopoczucia.

niedoczynnosc-tarczycy
Niedoczynność tarczycy

Poniżej przedstawiam Ci 5 skutecznych, naturalnych metod łagodzenia objawów niedoczynności tarczycy, wprowadź je na stałe do swojego życia, a zapomnisz o chorobie!

Dostarcz sobie jodu

Jod to minerał, który wspomaga pracę tarczycy, jednak na co dzień nie dostarczamy sobie jego odpowiednich dawek.

Jeśli nie mieszkasz na terenach nadmorskich dostarczenie odpowiedniego poziomu jodu wydaje się niemożliwe. W większości produktów żywnościowych występuje on w śladowych ilościach.

Możesz oczywiście zakupić suplement diety zawierający wysokie stężenie jodu, jednak będzie on trudniej przyswajalny. Na szczęście nie musisz planować pospiesznej przeprowadzki nad morze.

Wystarczy, że wzbogacisz swoją dietę w produkty, które pochodzą z morza. Najwięcej jodu znajduje się w wodorostach. Wybierając kelp czy kombu zapewnisz sobie jego najwyższy poziom i z łatwością przygotujesz smaczne danie.

Wodorosty powinnaś gotować przez ok. 20 minut. Tak by nabrały miękkości. Możesz je podawać w formie sałatki albo z warzywami strączkowymi.

Pozbądź się toksyn z organizmu

Choć unikanie toksyn jest najlepszą metodą na pozbycie się ich z organizmu to doskonale wiemy, że nie jest to możliwe.

Oczywiście, możemy ograniczyć poziom ich wchłaniania poprzez zmianę nawyków żywieniowych, rzucenie palenia ( koniecznie sprawdź jak palenie papierosów wpływa na zdrowie u urodę ) czy odpowiednie nawadnianie organizmu, jednak nigdy nie uda się całkowicie ich uniknąć.

tarczyca
Tarczyca

Najlepszą metodą na pozbycie się toksyn z organizmu jest picie naparów ziołowych o działaniu moczopędnym (herbata zielona, pokrzywa, mniszek lekarski).

Dodatkowo powinnaś pamiętać o zachowaniu zbilansowanej diety, bogatej w produkty z dużą zawartością błonnika. Pozwoli on pozbyć się złogów, które również niekorzystnie wpływają na nasz organizm.

Zwiększ aktywność fizyczną

Nie od dziś wiadomo, że solidny trening potrafi wznieść nasz metabolizm na wyżyny możliwości. Dodatkowo aktywność fizyczna sprawia, że opuszcza nas zmęczenie i jesteśmy w stanie przenosić góry.

Jeśli w związku z chorobą czujesz się ciągle przemęczona, a dodatkowo zauważyłaś, że przybyło Ci nadprogramowych kilogramów możesz się z tym uporać w siłowni.

Trening 3 razy w tygodniu sprawi, że poczujesz się znacznie lepiej. Na początku zacznij od spokojnych, średnio intensywnych ćwiczeń. Z czasem, gdy zauważysz, że Twoja kondycja się poprawiła możesz zwiększyć częstotliwość ćwiczeń i ich intensywność.

Bierz wyłącznie chłodne prysznice

Ten punkt wydaje się najtrudniejszy do zrealizowania. Jeśli podobnie jak ja uwielbiasz ciepłe, a nawet gorące prysznice, powinnaś z nich natychmiast zrezygnować, na rzecz znacznie zdrowszych, chłodnych kąpieli.

Chłodna woda, podobnie jak zwiększona aktywność fizyczna, pobudza nasz metabolizm, co jest szczególnie ważne dla osób, zmagających się z niedoczynnością tarczycy.

usg-tarczycy
Dlaczego nie zdecydujesz się na usg tarczycy?

Dodatkowo, zimne prysznice pozwolą Ci uporać się z cellulitem i zadbać o odpowiednią jędrność skóry. Pamięta, żeby nie wskakiwać od razu pod lodowatą wodę. Powinnaś stopniowo przyzwyczaić swój organizm do chłodnych kąpieli.

Stosuj pikantne przyprawy

Jeśli nie lubisz pikantnego jedzenia, powinnaś zmienić swoje upodobania kulinarne. Pikantne przyprawy potrafią zdziałać cuda przy niedoczynności tarczycy.

Poprzez intensywne rozgrzanie organizmu pikantne przyprawy podkręcają nasz metabolizm, tym samym zmuszając tarczycę do intensywnej pracy.

Jeżeli dotychczas gotowałaś raczej łagodnie stopniowo zwiększaj ilość dodawanego do dań pieprzu. Na początku niech to będzie zwykły pieprz czarny.

Gdy już przywykniesz do ostrzejszych smaków możesz go zastąpić pieprzem cayenne i chili. Dodatkowo możesz wprowadzić do swojego jadłospisu różne przyprawy aromatyczne jak imbir czy kurkumę.

Naturalne metody na niedoczynność tarczycy

Konwencjonalne leczenie niedoczynności tarczycy stanowi podstawę walki z objawami choroby, jednak często nie przynosi upragnionych rezultatów.

Z pewnością duży wpływ na to mają trudności z doborem odpowiedniej dawki leku. Sama znam osobę, która dopiero po 3 latach od zdiagnozowania choroby zaczęła przyjmować lekarstwa, które faktycznie zaczęły działać.

Jeśli więc męczy Cię już ciągła walka z nieprzyjemnymi objawami powinnaś wypróbować wskazane przeze mnie naturalne metody walki z niedoczynnością tarczycy.

Choć nie zwalczą one całkowicie choroby, z pewnością sprawią, że poczujesz się znacznie lepiej, a nadprogramowe kilogramy zaczną uciekać w wyjątkowo szybkim tempie.

0 Udostępnień