Sprawdź, czym są wągry i skąd się biorą! Wągry na nosie mogą pojawić się u każdego – bez względu na płeć czy wiek. Wyglądają bardzo nieestetycznie i każdy szybko chce się ich pozbyć. Cały problem zaczyna się od otwartych porów w skórze.
To właśnie do nich dostają się różne zanieczyszczenia z powietrza takie jak na przykład kurz. Zbiera się on w porach, a do niego dołącza łój oraz naturalne bakterie znajdujące się w skórze.
To właśnie połączenie tych elementów wpływa na powstawanie tak zwanych zaskórników. Najgorsze jest to, że przybierają one ciemny kolor, co sprawia, że są bardzo widoczne na twarzy.
Jak usunąć wągry? wybierz się do kosmetyczki!
Spis treści
Z tym problemem można się zgłosić do specjalistki w tej dziedzinie, czyli do kosmetyczki. Jednym ze sposobów jest manualne oczyszczenie twarzy.
Wygląda to w taki sposób, że kosmetyczka najpierw dokładnie oczyszcza twarz z makijażu oraz innych zanieczyszczeń znajdujących się na skórze.
Następnym krokiem jest pozbycie się zrogowaciałego naskórka poprzez zastosowanie peelingu.
Musi także zmiękczyć naskórek specjalnymi preparatami, a następnie rozszerzyć pory strumieniem pary skierowanym na twarz pacjentki.
Po tych zabiegach kosmetyczka poprzez uciskanie wyciska zaskórniki i wągry…
Po takim zabiegu nakłada na twarz specjalne kremy, które działają przeciwzapalnie i łagodząco.
Ile kosztuje zabieg usuwania wągrów u kosmetyczki?
Ten zabieg na wągry na nosie kosztuje około 100 do 150 zł. Droższymi metodami są:
- hydrabrazja (ok. 200 zł),
- mikrodermabrazja diamentowa (200 zł)
- czy też oczyszczanie twarzy laserem IPL (450 zł).
Hydrabrazja
Hydrabrazja polega na oczyszczaniu skóry za pomocą wody. Najpierw wodą pod ciśnieniem oczyszcza się naskórek po czym przy użyciu różnych głowic ściera się złuszczony naskórek i usuwa problemy skórne.
Mikrodermabrazja diamentowa
Mikrodermabrazja diamentowa polega na kontrolowanym ścieraniu naskórka, przy użyciu specjalnych głowic diamentowych.
Oczyszczanie twarzy laserem, polega na wprowadzaniu pod skórę za pomocą lasera specjalnych preparatów.
Oczywiście nie są to wszystkie metody stosowane przez kosmetyczki. Istnieją także inne metody za pomocą, których można oczyścić twarz.
Domowe sposoby na wągry na nosie
Dla tych, którzy wolą z problemem wągrów uporać się sami w domowym zaciszu, również istnieją na to metody. I tak na przykład na rynku dostępnych jest dużo preparatów do domowego pozbycia się wągrów na nosie.
Istnieją przeróżne płatki czy paski na wągry ze specjalnym klejem, które przykleja się na nos czy inne problematyczne strefy.
Można także używać różnych peelingów czy żeli, które pomagają oczyszczać twarz.
Można także użyć do oczyszczania twarzy specjalną łyżeczkę unny, zabieg wtedy polega na mechanicznym usuwaniu zaskórników.
Maseczka z sody i soli na wągry
Także produkty spożywcze mogą pomóc w oczyszczaniu twarzy. Dokładniej, trzeba przygotować trochę żelu do twarzy, łyżkę sody oczyszczonej oraz łyżkę soli.
Zmieszać te składniki aż powstanie papka, swoją konsystencją przypominająca jogurt.
Trzeba ja nałożyć na twarz i trzymać około 5 minut, po czym dokładnie spłukać wodą.
Czarna maska na wągry
Czarna maska z węgla aktywnego na wągry to chyba jeden z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się niechcianych czarnych kropek na twarzy. Maseczkę należy kupić w aptece lub w drogerii. Maseczka z węgla nie jest droga i cena jednej saszetki waha się w okolicach 2 zł.
Można także samemu kupić węgiel leczniczy w aptece, rozkruszyć kapsułkę i mieszając go z wodą mineralną, stworzyć papkę.
Maseczka z gałki muszkatołowej
Maseczkę oczyszczającą można także przygotować ze zmielonej gałki muszkatołowej wymieszanej z mlekiem. Tak dobierz składniki aby powstała “papka”.
Sposobów jest naprawdę dużo, jednak nie da się ukryć, że jeżeli ktoś ma skórę z tendencją do tworzenia się zaskórników, żadną metodą nie pozbędzie się ich raz na zawsze.
Nigdy za to nie powinno się wyciskać samodzielnie wągrów gdyż w ich miejsce wrócą nowe, które najczęściej są jeszcze większe i których już nie da się pozbyć tak łatwo.
Dzieje się tak dlatego, że bez odpowiednich przygotować skóry do takiego zabiegu (tak jak u kosmetyczki) w miejsce wyciśniętego wągra dostanie się jeszcze więcej bakterii i zanieczyszczeń.
Zapobieganie powstawaniu wągrów na nosie
Nie da się całkowicie uniknąć pojawiania się wągrów, jednak można zmniejszyć czynniki wpływające na ich mnożenie się.
Jak już wiadomo zaskórniki powstają na skutek zanieczyszczeń, które dostają się do otwartych porów.
Tak więc o skórę trzeba mądrze zadbać. Przede wszystkim trzeba ją codziennie dokładnie oczyszczać, zwłaszcza jeżeli ktoś na co dzień nosi gruby makijaż.
Watro także zainwestować w dobry tonik do twarzy
Przynajmniej dwa razy w tygodniu powinno się przeprowadzać peeling po to aby złuszczyć naskórek.
Także odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna ma wpływ na kondycję Twojej cery.
Dlatego warto unikać tłustych potraw, fast-foodów czy też nadmiaru słodyczy. Oczywiście nie trzeba całkowicie z nich rezygnować, ale chociaż w większości przypadków sięgnąć raczej po jakąś zdrowszą przekąskę, jak na przykład owoce czy orzechy.
Wągry i długie włosy
Ważne jest także aby spożywać odpowiednią ilość wody każdego dnia. Problemy ze skórą mogą także powodować długie rozpuszczone włosy, które co jakiś czas opadają na twarz.
Włosy działają jak lep na zanieczyszczenia, które później rozprowadzają po twarzy. Warto więc zadbać o to, aby skóra nie miała z nimi zbyt częstego kontaktu.
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Cera mieszana – jaki krem i jaki podkład stosować?
- Co powoduje smog i jak chronić cerę oraz włosy? SPRAWDŹ!
- Jednorazowe maseczki w saszetkach – [NOWOŚĆ] na półkach!
- Arnika i olej z arniki NR. 1 na rynku naturalnych lekarstw!
- Olej lniany – 9 właściwości o których nie wiesz!
- 17 sposobów jak pozbyć się wągrów [PORADNIK] miesiąca!