Aby być piękną wiele z nas jest w stanie się poświęcić, używając na przykład dziwnych, a czasem obrzydliwych metod poprawiających urodę. Okazuje się, że część z nich jest tego warta, a umiejętność pokonania strachu, uprzedzeń i obrzydzenia wychodzi na dobre.

Pijawki dla urody

Upuszczanie krwi znane było przed stuleciami jako najlepsze lekarstwo „na wszystko”. Pijawki kojarzą się z krwią, lecz ich tajemnica, która wpływa na zdrowie oraz urodę nie tkwi w usuwaniu nadmiaru krwi, którą się żywią, a na pewno nie tylko w tym. Poprawianie urody za pomocą pijawek nosi nazwę hirudoterapii.

Hirudoterapia

Terapia ta ma swoje korzenie już w starożytności, kiedy była powszechnie stosowana w Egipcie. Wówczas również uważano, że lecznicze i poprawiające urodę działanie pijawek polega na wysysaniu „zepsutej krwi”.

Dziś jednak naukowcy wiedzą, że tak naprawdę ich moc tkwi w specjalnych substancjach ukrytych w ślinie pijawek.

To właśnie one mają działanie aktywne. Substancje te to hirudyna, której działanie jest zwiększone przez białka, antyoksydanty oraz triglicerydazę i esterazę cholesterolową.

Wszystkie enzymy, peptydy i białka zawarte w ślinie pijawek sprawiają, że naczynia krwionośne skóry stają się bardziej odżywione, ułatwiają również rozbijanie tłuszczu nagromadzonego pod skórą. Jeśli masz cerę naczynkową, to także warto spróbować tego zabiegu.

Zatem pijawki w kosmetyce pozwalają na naturalne uzyskanie promiennej, odżywionej cery, pozwalają również na pozbycie się szpecącej skórki pomarańczowej. Dodatkowo pozwalają na szybsze gojenie się ran.

Zabiegi są przewidziane dla osób zdrowych, niemających żadnych problemów z krzepliwością krwi lub z anemią.

Śluz ślimaka na objawy starzenia

sluz-slimaka

Innym składnikiem kosmetyków oraz środkiem stosowanym w przemyśle jest śluz ślimaka. W pierwszej chwili większość z nas czuje nieprzyjemne dreszcze, ale warto wiedzieć, że śluz nie zawiera żadnych szkodliwych dla człowieka substancji.

Badania przeprowadzone w latach osiemdziesiątych dwudziestego wieku wskazały, że śluz ślimaka ma niezwykłe dobroczynne działanie na skórę człowieka.

Przede wszystkim zauważono, że przy wykorzystaniu śluzu ślimaka skóra błyskawicznie regeneruje się, małe ranki goją się w przeciągu kilku godzin. Ponadto śluz ślimaka pobudza tworzenie się nowych komórek skóry oraz tworzenie się kolagenu, dlatego ma również zaawansowane właściwości odmładzające, cofające rozwój zmarszczek.

Dodatkowo pomaga utrzymać optymalny poziom kwasu hialuronowego. Dzięki temu skóra jest miękka, nawilżona. Jest to oczywiście ważne również dla osób, które nie borykają się jeszcze z pierwszymi zmarszczkami.

Za pomocą śluzu ze ślimaka pozbędziemy się również trądziku, a także przebarwień, blizn i znamion ze skóry.

Mocznik dla zdrowej skóry i włosów – urynoterapia

urynoterapia
urynoterapia

Mocznik jest coraz popularniejszym składnikiem wielu kremów, balsamów i innych kosmetyków. W kosmetyce mocznik jest wytwarzany w laboratoriach, jednak najprostszym sposobem na uzyskanie go w warunkach domowych jest oczywiście użycie świeżego moczu.

W moczu człowieka mocznik to ponad dziewięćdziesiąt procent całego jego składu. Około pozostałych dwóch procent to produkty przemiany materii oraz składniki mineralne. Mocz od wielu wieków jest stosowany dla pielęgnowania skóry oraz włosów.

Jest substancją, która doskonale wpływa na odpowiednie nawilżenie tych części ciała. Mocznik zwiększa porost włosów, zmiękcza je. Na skórę działa wysoko regenerująco, pobudza produkcję nowych komórek, działa przeciwzmarszczkowo, ujędrnia, złuszcza martwy naskórek.

Świeży mocz (najlepiej poranny) jest całkowicie jałowy, nie zawiera żadnych bakterii, ponieważ mocznik ma działanie antybakteryjne. Mocz zdrowej osoby nie powinien również wydzielać intensywnego zapachu, również nałożony na włosy i skórę głowy.

Siara z mleka dla pielęgnacji skóry

siara

Siara jest gęstą, żółtą wydzieliną z gruczołów mlekowych ssaków. Wydziela się niedługo po urodzeniu potomka. Siara zawiera większą ilość białek, witaminy A, sód, chlorki. Istotne w siarze jest to, że zawiera dużą dawkę przeciwciał, co pozwala kształtować odporność dzieci oraz nowo narodzonych zwierząt.

Siara pozwala również na prawidłowy wzrost kości. Odkryto niezwykłe właściwości siary jako środka kosmetycznego. U ludzi dorosłych wykazuje działanie antynowotworowe.

Siara jest dość trudna do zdobycia, szybko również traci swoje właściwości. Mimo to dodawana jest do kosmetyków.

Wykorzystywana jest siara bydlęca i kóz, gdzie stwierdzono więcej pozytywnych właściwości niż w mleku krowim. Również część kobiet, które urodziły dzieci, decyduje się na sprzedaż części swojej siary, by mogła zostać wykorzystana.

Działanie siary

Działanie siary na skórę to przede wszystkim wysokie jej nawilżenie, pobudzenie odbudowy komórek naskórka, wygładzenie skóry. Jest to jeden ze znanych środków pozwalających na opóźnienie procesów starzenia się skóry. Dlatego to częsty dodatek do kremów przeciwzmarszczkowych.

Siara jest również polecana jako skuteczny środek zwalczający większość problemów ze skórą – niszczy trądzik, ale również łuszczycę, egzemę, grzybice i inne dolegliwości. Sekret tkwi w silnych właściwościach antybakteryjnych siary oraz jej kwaśnym odczynie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!