Z roku na rok koszty utrzymania rosną. Drożeją nie tylko nieruchomości i dobra konsumpcyjne, ale przede wszystkim żywność, opłaty związane z rachunkami i inne składniki codziennego życia, z których nie sposób zrezygnować.

W sytuacji, kiedy brakuje pieniędzy z wypłaty na bieżące wydatki i przyjemności, intensywnie rozmyślamy, skąd wziąć brakującą kwotę. Zwrócenie się po pomoc do rodziny i przyjaciół to na szczęście już nie jedyne wyjście!

Dlaczego nie warto pożyczać pieniędzy od rodziny i przyjaciół?

nieprzewidzianewydatki_wdzisiejszychczasachtozadenproblem

Bliskie osoby są zawsze skłonne to tego, aby nam pomóc. Wspierają nas w codziennych problemach, pomagają szukać rozwiązań, chętnie służą radą, a często także i materialną pomocą. Pomimo tego, większość z nas długo się zastanawia, zanim zwróci się po pomoc finansową do najbliższych.

Dlaczego? Nikt nie chce obarczać bliskich osób – rodziców, rodzeństwa czy przyjaciół – swoimi problemami. Jako dorośli ludzie w końcu musimy umieć sobie z nimi radzić, bez nieustannego proszenia się o pomoc innych, według nas, zaradniejszych osób.

Często bywa także i tak, że potrzebujemy pieniędzy na konkretny cel, który wiemy, że nie spotka się z aprobatą naszych bliskich – nie każdy widzi bowiem potrzebę wyjazdu na wakacje, wymiany starego auta na nowe lub zakupu lepszego sprzętu RTV, lub AGD.

Zwracając się w tym celu po pomoc do bliskich, musimy liczyć się z ich komentarzami, a często także krytyką, którą nie każdy jest w stanie zaakceptować pod swoim adresem.

W związku z tym wiele osób świadomie rezygnuje z możliwości proszenia o wsparcie finansowe rodziny. Nie oznacza to jednak, że podjęcie takiej decyzji prowadzi do rezygnacji z konkretnych planów!

Jeśli nie od rodziny, to skąd wziąć potrzebne pieniądze?

Zdecydowanie najlepszym wyjściem z sytuacji, w której potrzebujemy zastrzyku dodatkowej gotówki, jest jej samodzielne zorganizowanie. W wielu przypadkach możemy tego dokonać, lecz wiąże się to z koniecznością poświęcenia wolnego czasu i dłuższego oczekiwania na gotówkę.

Jeśli nasze potrzeby nie są bardzo naglące, możemy postarać się np. o nadgodziny w pracy, poszukać dodatkowego źródła dochodu związanego np. z naszymi umiejętnościami czy hobby, a także rozważyć sprzedaż zbędnych przedmiotów, z których nie korzystamy, a które mogą spotkać się z zainteresowaniem innych ludzi.

Jeśli natomiast nie mamy takiej możliwości lub czas nas nagli, świetnym sposobem na szybkie podreperowanie domowego budżetu lub zdobycie dodatkowej gotówki jest szybka pożyczka online oferowana przez polską firmę pożyczkową Pożyczka Plus.

Zaciągając jako nowi klienci swoją pierwszą pożyczkę w wysokości do 3000 zł, uzyskamy ją całkowicie za darmo – bez odsetek i innych kosztów doliczanych standardowo do zobowiązania. Firma Pożyczka Plus udziela wsparcia finansowego od 200 do nawet 15 000 zł. Wniosek o pożyczkę w wygodny sposób złożymy online, a decyzja zostanie wydana jeszcze tego samego dnia.

Uzyskane w ten sposób pieniądze będziemy mogli spożytkować na dowolny cel, bez tłumaczenia się nikomu ze swoich planów i decyzji, co jest w dzisiejszych czasach wręcz bezcenne.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.