Olejek oregano posiada szereg właściwości leczniczych. Jest idealnym środkiem bakteriobójczym i grzybobójczym. Sprawdza się w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości, dzięki czemu powinien na stałe zagościć w naszych ziołowych apteczkach.

Niestety w większości dostępnych produktów nie znajdziemy wskazań odnośnie stosowania, jak zatem przyjmować olejek oregano, aby zapewnić sobie maksimum korzyści, całkowicie ograniczając ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych skutków ubocznych?

W pierwszej kolejności powinnaś zwrócić uwagę, czy nie masz alergii na zawarte w olejku z oregano składniki. Jeśli po spożyciu oregano lub majeranku występuje u Ciebie wysypka bądź duszności absolutnie nie powinnaś sięgać po olejek z oregano.

Olejek z oregano

Olejek z oregano ma bardzo silne działanie, nawet w dużym rozcieńczeniu. Powinnaś zatem, dla swojego bezpieczeństwa poszukać takiego olejku, który już sam w sobie będzie rozcieńczony, w ten sposób unikniesz nieprzewidywalnych skutków ubocznych.

Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe (jak m.in. nadciśnienie, cukrzyca czy choroby tarczycy) powinnaś koniecznie skonsultować możliwość przeprowadzenia terapii ze swoim lekarzem prowadzącym.

Wskaże on, czy zawarte w olejku z oregano składniki nie wejdą w rekcję z substancjami zawartymi w przyjmowanych lekach, a także podpowie, jakie dawki maksymalne możesz zastosować.

olej-oregano
Olej oregano

Jeśli już uda Ci się wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do stosowania możesz rozpocząć kurację olejkiem oregano, która z pewnością zaskoczy Cię swoją skutecznością. Olejek z oregano wytwarzany jest z wieloletnich ziół.

Stanowi bogate źródło przeciwutleniaczy, które odpowiedzialne są za zwalczanie wolnych rodników. Jednak olejek ten, pozyskiwany z powszechnie stosowanego w kuchni zioła sprawdzi się również w walce o nieprzemijające piękno.

Na co zatem stosować olejek oregano?

Przede wszystkim wysoka zawartość substancji bakteriobójczych i przeciwgrzybiczych sprawia, że olejek ten jest doskonałą bronią w walce z infekcjami, pasożytami i drobnoustrojami. Niektóre badania wykazują, że olejek oregano radzi sobie nawet z tak niebezpieczną i agresywną bakterią jak E-coli czy salmonella.

Coraz częściej koncerny farmaceutyczne dodają ten składnik do oferowanych środków. Olejek z oregano można stosować wewnętrznie i zewnętrznie. Nada się zatem zarówno do przemywania ran oraz zmian grzybiczych (na stopach, dłoniach), jak i pozwoli zwalczyć chorobę oraz pozbyć się grzybów z organizmu.

Olejek z oregano na wsparcie procesów trawiennych

olejek-z-oregano
Olejek z oregano

Kolejnym zastosowaniem jest wsparcie procesów trawiennych. Jak wiadomo, nasze samopoczucie w dużej mierze zależy od tego, jak działa nasz układ trawienny.

To właśnie dlatego osoby jedzące „śmieciowe żarcie” częściej narzekają na pogorszenie nastroju, bóle głowy czy senność. Zalegające w jelitach złogi sprawiają, że czujemy się ociężali i pozbawieni energii.

Oczywiście możesz zastosować lewatywę, jednak samodzielnie przeprowadzany zabieg nie będzie tak skuteczny, a dodatkowo możesz sobie zrobić krzywdę. Jeśli skorzystasz z olejku z oregano, naturalnie pobudzisz swój organizm do pracy.

Ma on działanie stymulujące układ trawienny, a dodatkowo zwiększa przepływ żółci. W ten sposób skutecznie pozbędziesz się nieprzyjemnych złogów i szybciej wrócisz do pełni sił.

Starzenie skóry

Wspomniane przeze mnie wcześniej antyoksydanty są jednym z głównych składników niezbędnych do spowolnienia procesu starzenia się skóry. Jeśli marzysz o tym, aby na dłużej zachować piękną i gładką skórę bez interwencji chirurga plastycznego, powinnaś sięgnąć właśnie po olejek z oregano.

Stosując olejek wewnętrznie, nie tylko dłużej zachowasz odpowiednią elastyczność skóry, ale dodatkowo zapobiegniesz wystąpieniu schorzeń, które są przypisywane zaawansowanemu wiekowi.

Olejek oregano na odchudzanie

olejek-oregano
Olejek oregano

Z pewnością ucieszy Cię fakt, że olejek z oregano wykazuje działanie wspierające odchudzanie. Wpływ na to ma zawarty w olejku karwakol. Składnik ten ogranicza gromadzenie się tłuszczowej tkanki podskórnej, przez co doskonale wpływa na utrzymanie prawidłowej masy ciała.

Badania prowadzone na myszach udowodniło, że te myszy, u których stosowano zaledwie 0,1% karwakolu, nie przybierały na wadze, w porównaniu do tych, u których tego składnika zabrakło. Dodatkowo pomimo stosowania wysoko tłuszczowej diety u obu grup, te pierwsze miały znacznie niższy poziom cholesterolu i groźnych trójglicerydów we krwi.

Jak widzisz, olejek z oregano to kolejny „olej”, który na stałe powinien zagościć w Twoim domu. Oregano sprawdza się nie tylko w kuchni, ale i w medycynie. Powinnaś zatem wykorzystać te właściwości zioła, aby zapewnić sobie wyższą odporność, szybszy powrót do zdrowia w przypadku wystąpienia infekcji, a także, aby na dłużej zapewnić sobie młody wygląd.

Musisz jednak pamiętać o tym, że przyjmowanie jakichkolwiek ziół w przypadku chorób przewlekłych trzeba koniecznie skonsultować z lekarzem.

W ten sposób unikniesz powikłań, które mogą się okazać niebezpieczne dla Twojego zdrowia i życia. Jeśli jednak cieszysz się wyjątkowym zdrowiem, nie cierpisz na alergie i nie przyjmujesz żadnych leków na stałe, możesz spokojnie sięgnąć po ten skuteczny olejek.

Koniecznie przeczytaj:

0 Udostępnień