Pielęgnacja skóry za pomocą kosmetyków i peelingu kawowego to jeden z najefektywniejszych zabiegów, dzięki któremu pozbędziesz się martwego naskórka i nadmiaru sebum, którego czasem nie łatwo usunąć.

Dzięki peelingowi skóra Twojego ciała stanie się odświeżona i wygładzona, wraz z lepszym krążeniem krwi, co także przełoży się na jej sprężystość i wytrzymałość na zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Pamiętaj: Każda kobieta to inny rodzaj skóry, dlatego na samym początku warto dobrać właściwy rodzaj peelingu, jaki będziesz stosować!

peeling-kawowy

Musisz wiedzieć, że rodzajów peelingu jest kilka, oto one:

  1. Peeling enzymatyczny – pielęgnacja skóry za pomocą peelingu enzymatycznego polega na naniesieniu na twarz peelingu, który nie zawiera żadnych drobinek, dzięki czemu skóra nie zostaje w żaden sposób podrażniona. Ten rodzaj peelingu stosuje się dla cery delikatnej, gdzie drobinki tradycyjnego peelingu mogłyby zbytnio podrażnić cerę.
  2. Peeling mechaniczny – który z kolei polega na nałożeniu na skórę masy peelingowej i wmasowywaniu jej, mechanicznie zdzierając przy tym martwy naskórek.
  3. Peel-off – jest to zabieg, w którym nakładamy na twarz maskę, która musi zaschnąć, po czym ściągamy ją, ściągając przy tym warstwy martwego naskórka.

Sprawdź wczorajszy ranking peelingów enzymatycznych!

Peeling kawowy

Peeling kawowy ma tę ogromną zaletę, że jest bardzo tani i łatwy w przygotowaniu, bo jego podstawowym składnikiem są fusy po kawie! natomiast różnice w przepisach na peeling kawowy wynikają jedynie z dodatków, które dodaje się do podstawowego przepisu.

A dodatkami mogą być np.:

  • sok z cytryny,
  • oliwa z oliwek,
  • sól morska,
  • olej kokosowy,
  • brązowy cukier,
  • imbir,
  • cynamon,
  • itd.

Jak zrobić peeling kawowy – przepisy

peeling-z-kawy

Pielęgnacja skóry i samej cery to nie łatwe zadanie, dlatego warto stosować jedynie sprawdzone przepisy na domowy peeling kawowy, by wiedzieć jakich efektów po zrobieniu peelingu można się spodziewać. Oto najpopularniejsze i najbardziej lubiane przepisy na peeling z kawy.

Przepis na tradycyjny peeling kawowy

Składniki:

  • 2 łyżki zmielonej kawy,
  • 1 łyżka oliwy,
  • sok z cytryny.

Sposób przygotowania:

Zaparz kawę z dwóch łyżek zmielonej kawy, następnie ostudź fusy, dodaj sok z cytryny i oliwę. Wymieszaj wszystkie 3 składniki tak, aby powstała masa, którą z łatwością nałożysz na twarz.

Tak przygotowany peeling kawowy należy wmasować w nawilżoną skórę, odczekać kilka minut i spłukać go letnią wodą.

Peeling kawowy złuszczający

Jest to peeling z dodatkiem soli morskiej, która przyczyni się do jeszcze lepszych efektów peelingujących.

Składniki:

  • 2 łyżki zmielonej kawy,
  • 1 łyżka soli morskiej,
  • 1 łyżka oliwy.

Sposób przygotowania:

Jak w poprzedniej wersji peelingu, zaparzamy kawę z dwóch łyżek kawy, odlewamy wodę i studzimy fusy po kawie. Następnie ostudzone fusy mieszamy z solą morską oraz oliwą.

Tak przygotowany peeling kawowy z solą morską należy nałożyć na skórę, intensywnie wmasowując peeling w ciało, po czym po kilku minutach wszystko spłukujemy letnią bieżącą wodą. Ta mieszanka ma naprawdę bardzo dobre działanie i świetnie wygładza skórę!

Peeling kawowy z olejem kokosowym i cukrem

Jest to kolejny świetny przepis na peeling kawowy z dodatkami w postaci oleju kokosowego i brązowego cukru.

Składniki:

  • 5 łyżek fusów po kawie,
  • 3 łyżki brązowego cukru,
  • 2 łyżki oleju kokosowego.

Sposób przygotowania:

Tradycyjnie najpierw parzymy kawę z pięciu łyżek zmielonej kawy, następnie fusy studzimy i miksujemy je z brązowym cukrem oraz olejem kokosowym.

Przygotowany peeling nakładamy na ciało, intensywnie wmasowując przygotowaną mieszankę. Po kilku minutach spłukujemy peeling ze skóry przy pomocy ciepłej bieżącej wody.

Peeling kawowy rozgrzewający (imbir + cynamon)

Jest to peeling rozgrzewający, a jego przygotowanie należy rozpocząć od skompletowania poniższych składników:

Składniki:

  • 15 łyżek mielonej kawy,
  • odrobina imbiru,
  • odrobina cynamonu,
  • balsam bądź krem do ciała.

Sposób przygotowania:

Zaparzamy kawę z piętnastu łyżek kawy, po czym studzimy kawowe fusy. Do fusów dodajemy szczyptę imbiru, szczyptę cynamonu i odrobinę balsamu lub kremu do ciała, aby konsystencja peelingu była właściwa, umożliwiająca nakładanie go na ciało.

…. i teraz bardzo ważna rzecz.

Ten rozgrzewający peeling kawowy nakładamy na część ciała, wmasowując go przez kilka minut w skórę, po czym tę samą część ciała owijamy folią kuchenną/spożywczą i dodatkowo przykrywamy ją kocem.

Peeling z kawy powinien zostać pod folią i kocem przez około godzinę. Po upływie tego czasu peeling należy dokładnie zmyć pod bieżącą wodą, a na ciało nałożyć nawilżający kosmetyk.

Peeling kawowy na twarz

Zalety peelingu kawowego warto upatrywać nie tylko w pielęgnacji skóry całego ciała, peeling z kawy na twarz to szansa na promienny i dobrze odżywiony naskórek, który pozbawiony jest nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka.

Kolejną zaletą peelingu kawowego jest ukrywanie zmęczenia, które bardzo często rysuje się nigdzie indziej jak na twarzy. Kawa, dzięki kofeinie pobudza krążenie krwi oraz regenerację komórek skórnych, przez co cera staje się bardziej elastyczna niż zwykle!

Jak ściągać peeling ze skóry?

sciaganie-peelingu-ze-skory

Musisz pogodzić się z tym, że peelingowanie ciała może przysporzyć Ci małych problemów, jeśli chodzi o bałagan, jaki się wokół Ciebie zrobi po skończonym peelingu. Dlatego, zanim zaczniesz robić peeling z kawy, dobierz jego ilość tak, aby nie było go ani za mało, ani za dużo, bo z nadmiarem peelingu nic nie zrobisz, a po prostu spłynie on do wanny lub brodzika.

Natomiast do samego usuwania peelingu ze skóry, polecam użyć łopatko-golarki, dzięki której zbierzesz niemal całą masę peelingową z nawierzchni swojej skóry.

Mydło kawowe diy

mydlo-kawowe

Pielęgnacja skóry nie kończy się na samych peelingach, dlatego oprócz peelingu z kawy, warto spróbować użyć mydła kawowego, znanego jako: peelingujące mydło kawowe. Takie mydełko będzie nieco mniej intensywną formą peelingowania niż typowy peeling kawowy.

Jedni z Was lubią nieco mocniejszą formę peelingu, a drudzy z kolei wolą odzierać się ze zrogowaciałego naskórka bardziej humanitarnym sposobem, czyli przez namydlanie się mydłem kawowym, dlatego przedstawiam Wam:

Przepis na mydło kawowe

  1. Przygotuj kostkę dowolnego przez siebie wybranego mydła.
  2. Użyj tarki, aby zetrzeć całe mydło na drobne wiórki.
  3. Rozpuść mydlane wiórki w ciepłej kąpieli wodnej (wiórki z mydła umieść w miseczce, którą to zanurz w gorącej wodzie).
  4. Do rozpuszczonego pod temperaturą mydła, dodajemy fusy z kawy i odrobinę samej esencji kawowej (im więcej fusów z kawy dodasz, tym mydło kawowe będzie bardziej peelingujące).
  5. Oprócz kawy, do mydła możesz dodać również odrobinę oliwy z oliwek, albo oleju kokosowego.
  6. Czas teraz na przelanie wszystkiego do foremki, aby zrobić odlew kawowego mydełka. Następnie musisz poczekać kilka bądź kilkanaście dni, aby mydło z kawy dobrze wyschło.

Podsumowanie

Wiesz już jak zrobić peeling kawowy na twarz, do wyboru masz kilka przepisów, dzięki którym urozmaicisz bodźce, które zafundujesz swojej skórze, przez co stanie się lepiej odżywioną, zregenerowaną i gotową na nadchodzące lato orz zimę!

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

3 KOMENTARZE

  1. Ile razy w tygodniu można ten peling robić? nie chcę przesadzić i poniszczyć sobie skóry, bardzo proszę o podpowiedź, oczywiście chodzi o peeling do twarzy. Na innym blogu wyczytałam, że właśnie peeling kawowy na cellulit też jest bardzo dobrym pomysłem, pewnie dlatego, że poprawia krążenie i hamuje procesy starzenia, nie ukrywam, że mam problemy z cellulitem, dlatego na weekendzie zrobię sobie domowe SPA :))))

  2. Stosując ten peeling z kawy, można zaobserwować jakieś efekty, jeśli chodzi o zwalczanie cellulitu. Ja dodatkowo stosuję różne rodzaje kosmetyków, dzięki którym walka z cellulitem jest skuteczniejsza… nie będę tu nic reklamować, ale warto przeszukać sklepy kosmetyczne, aby znaleźć właściwe kosmetyki :)

    Myślę, że jeśli chodzi o te peelingi kawowe, to dobrą robotę robi kofeina zawarta w kawie.

  3. u mnie dobrze sprawdza się olejek kokosowy, który dodaję do peelingu, skóra jest wtedy gładka, a zabiegi peelingujące robię raz w tygodniu, myślę, że częściej nie ma co, bo podrażnicie tylko skórę. No i liczy się także dieta! bo jedząc cokolwiek i o różnych porach nie pomagacie swojej skórze wyglądać zdrowo!

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.