Peeling z miodu jest absolutnie niezbędny jeśli pielęgnacja cery ma być na wysokim poziomie! Miód spożywany był już za czasów starożytnych.
Jest to najpopularniejszy produkt pszczół, chociaż tworzą one również wiele innych, również wykorzystywanych w kosmetyce. Sam miód oprócz słodkiego smaku ma wspaniałe właściwości kosmetyczne.
Koniecznie przeczytaj wczorajszy wpis: Najlepszy peeling enzymatyczny – RANKING
Właściwości kosmetyczne miodu
Spis treści
Produkt pszczół jest bogaty w witaminy, mikroelementy i cukry, które znakomicie odżywiają cerę i dostarczają jej niezbędnych składników dla zachowania zdrowia, młodości oraz urody.
Zawiera tak wiele pozytywnych składników, że wykorzystywany jest do leczenia wielu schorzeń. Miód znany jest ze swoich właściwości antyseptycznych. Są tak silne, że produkt ten może stać przez wiele lat w zamkniętym słoiku i nie psuje się, ponieważ nie mnożą się na nim żadne bakterie.
Dlatego jest często wykorzystywany w walce z niedoskonałościami skóry – na przykład przy trądziku dorosłych. Jest wykorzystywany również jako środek silnie łagodzący i normalizujący skórę.
Oprócz tego, miód ma właściwości nawilżające
Nie tylko oczyszcza cerę, ale również zapewnia jej odpowiedni poziom wilgotności, co rzadko jest możliwe przy użyciu tradycyjnych kosmetyków przeznaczonych do walki z niedoskonałościami skóry.
Miód działa antybakteryjnie, jednocześnie nie narusza, a nawet wspomaga naturalną warstwę ochronną skóry, czyli sebum. Dzięki temu cera jest gładka, elastyczna, odżywiona i w jednolitym kolorze.
Miodem pielęgnuje się również włosy. Sprawia, że stają się gładkie, lepiej się rozczesują, są bardziej lśniące. W ten sposób pozbywamy się również problemów ze skórą głowy – nadmiernego przesuszania, występowania łupieżu lub strupków i egzemy. Najlepsze efekty uzyskamy, kiedy nałożymy na włosy maseczkę z miodu oraz dobrego olejku.
Jak wykonać peeling z miodu?
Istnieje bardzo dużo przepisów na peeling z miodu. W gruncie rzeczy wiele zależy od własnej inwencji twórczej. Peeling możemy wykonać z dodatkiem soli, cukru, sody, płatków owsianych, zmielonych migdałów. Dzięki tym składnikom uzyskamy właściwości ścierające naskórek i oczyszczające skórę.
Możemy również użyć samego miodu w formie skrystalizowanej, ale taki peeling należy wykonywać na skórę, którą uprzednio posmarowano olejkiem, ponieważ w takiej formie peeling jest dosyć lepki. Pozostałymi dodatkami do peelingu mogą być: mleko, jogurt naturalny, twarożek, żółtko jaja, białko kurze, ogórek, olejki (na przykład oliwa z oliwek), cytryna.
Peeling z miodem, płatkami owsianymi oraz jogurtem
Ten apetyczny przepis pozwoli wygładzić i oczyścić skórę. Jogurt naturalny zawiera kwas mlekowy, który dodatkowo nawilża i wygładza cerę, zwiększa również właściwości antyseptyczne peelingu. Zamiast jogurtu możemy użyć maślanki lub twarożku.
Płatki owsiane bogate są w minerały, między innymi krzem. Peeling nadaje się idealnie do cery z problemami skórnymi, takimi jak występowanie wyprysków, łuszczycy. Peeling wykonujemy, dodając do dwóch łyżek miodu, łyżki jogurtu oraz płatków owsianych odrobinę wody źródlanej i mieszając do czasu uzyskania masy.
Peeling z miodem i żółtkiem jaja
Jaja zawierają wiele ważnych minerałów i mikroelementów, które przede wszystkim głęboko odżywiają skórę. W żółtku znajduje się bogactwo aminokwasów, które są budulcem skóry. Żółtko ma właściwości regenerujące. Sprawdź: co stanie jak położysz żółtko na włosy!
Znajdziemy tu witaminy z grupy B, które odżywiają skórę i pomagają w usunięciu niekorzystnych zmian. Żółtko wspomaga właściwości miodu. Peeling z tymi dwoma składnikami to dawka uderzeniowa na problemy skórne.
Peeling z miodem i białkiem jaja
Kurze białko nie ma tylu właściwości co żółtko, niemniej jednak również znajdziemy tu aminokwasy. Białko ma jednak pewną ważną właściwość, a mianowicie przyczynia się do ściągnięcia porów, przez co stają się mniej widoczne.
Dlatego peeling z miodem oraz z białkiem nadaje się dla skóry tłustej z widocznie rozszerzonymi porami, oraz wągrami.
Peeling z miodem i solą
Sól ma właściwości ścierne, a do tego jest bogata w minerały, które dodatkowo odżywiają skórę. Połączenie miodu i na przykład soli morskiej lub himalajskiej to prawdziwa bomba odżywcza oraz nawilżająca dla cery.
Peeling taki jest polecany dla osób, które borykają się ze zmęczoną, szarą cerą, chcą zatrzymać przedwczesne starzenie, odświeżyć wygląd. Zobacz: też co daje peeling z solą!
Peeling z miodem i cytryną
Dodatek soku z połowy cytryny do peelingu z miodem jest pomocny tym wszystkim osobom, które chcą, by ich cera była jaśniejsza. Doskonale ujednolicą w ten sposób kolor, pozbędą się przebarwień, a to wszystko w łagodny, nieinwazyjny sposób.
Jak i kiedy wykonać peeling?
Miód ma właściwości relaksujące, zachęcająco pachnie. Peeling z jego użyciem to przyjemność. Najlepiej wykonywać go wieczorem, aby cera przez noc mogła odpocząć, a następnego ranka ukazać pełnię działania peelingu. Złuszczanie wykonujemy, nakładając sporządzoną masę na skórę, a następnie wykonując okrężne ruchy.
Po kilku minutach masażu, wskazanym jest zostawić na skórze nałożone produkty, aby mogły wniknąć przez otwarte pory i odżywić skórę. Po kilku minutach zmywamy tak nałożoną maseczkę ciepłą wodą. Nie ma konieczności dodatkowego nakładania kremu, ponieważ cera powinna być już dostatecznie nawilżona.
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Jak usunąć wągry? zrób maseczkę z jajka!
- Ta maseczka z płatków owsianych działa cuda na cerze!
- Maseczka z kawy na cienie pod oczami i oznaki zmęczenia!
- MASECZKA Z SODY to zastrzyk urody! [SPRAWDŹ TO!]
- Maseczki z oleju kokosowego [PRZEPISY] które działają CUDA!
- Maseczki na wągry – która jest najlepsza?
- Maseczka z cynamonu – przepis, działanie i właściwości!